Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunderby SK Hockey-16
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Sunderby SK Hockey-16.
Hockey-16
Följ oss för uppdateringar
Vi har bokat ett försäljningsbord på skyltsöndag 30/11.
Jag och Laura tar på oss sälj biten den dagen,men vi behöver nu att alla spelare bidrar med fika till detta.
Valfritt julfika,julgodis eller matbröd även bra om några kan tänka sig ordna med något gluten/mjölkfritt tänk jultema då det är första advent.
Vi vill att man kommenterar med vad man bidrar med så fort som möjligt så det blir en variation så inte alla gör samma sak :) och är det någon som har något annat som passar årstiden tex stickade strumpor, sylt,honung etc. OBS inga köpes grejer eller sponsor grejer utan detta ska vara saker vi själva gjort .
Tänk på att paketera så att det går att sälja för 40-50 kr per paket eller annat rimligt pris beroende på vad ni bidrar med som ni själva märker paketen med .
Valfritt att välja mellan:
*Julfika
*Julgodis
* Gluten/Mjölkfritt
Vi ser gärna att man skiver vad det innehåller så folk med allergier vet detta .
Fikat ska lämnas in på söndagen den 30/11 senast kl 9 då vi ska vara i stan efter 10. Det kan lämnas till mig eller Laura .
| Träning | 12 nov, 17:00 |
| Träning | 15 nov, 11:10 |
| Träning | 16 nov, 09:00 |
| Sammandrag Älvsbyn | 23 nov, 07:00 |
| Sammandrag SSK | 6 dec, 10:00 |
Jag kan baka utan mjölkprotein och sojaprotein.
RapporteraRapportera
Jag kan göra tomtefudge. Behövs ingredienserna synas på varje påse?
RapporteraRapportera
Ja men det behöver nog synas på varje påse
RapporteraRapportera
Jag kan göra laktosfria knäck utan mandlar. Möjligen knäck-klubbor. De brukar sälja bra. 😊
RapporteraRapportera
Vi kan göra saffransbullar.
RapporteraRapportera
Jag kan göra saffranssnittar :)
RapporteraRapportera
Jag kan göra polkasnittar
RapporteraRapportera