Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Örebro SK Ungdom I-P 2010/11
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Örebro SK Ungdom I-P 2010/11.
I-P 2010/11
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Idag är det sju spelare som väljer att avstå vår inplanerade träning och istället gå på Örebro Hockey eller ÖSKs match.
Det tycker vi ledare inte är okej. Vi lägger vår fritid på att träna killarna och räknar med att den egna idrotten går före övriga fritidsintressen. Vi har full förståelse att det ibland sker krockar med andra lag och idrotter som killarna också går på.
Vi ledare är också idrottsintresserade, men är det träning avstår vi att gå på exempelvis hockey. Tacksam om ni kan ha en dialog med era killar kring det här och att vi, förhoppningsvis, landar i att träningen går före.
Ledarna
| GOTHIA CUP GÖTEBORG | 3 jan, 09:00 |
| Träning | 5 jan, 17:00 |
| Träning | 6 jan, 19:00 |
| Träning | 6 jan, 19:30 |
| Träning | 8 jan, 19:00 |
Hej! Jag försöker posta ett annat inlägg här men funkar inte, så skickade i sms-gruppen istället men där kom bara halva meddelandet med! Verkar inte vara meningen att det ska gå iväg! Vi återkopplar till er ledare separat vid tillfälle istället hur vi (och Sven) tänker kring detta! /Paulina och Fredrik
RapporteraRapportera