Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Örebro SK Ungdom I-P 2012
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Örebro SK Ungdom I-P 2012.
I-P 2012
Följ oss för uppdateringar
Hej alla!
Nu är det äntligen dags för årets andra poolspel! Poolspelet sker i Hovstahallen och poolspelet startar med första matchen 12:30 (se bild för spelschema)
Vi är 22 grabbar och kommer spela med två lag och lagen framgår enligt nedan (jag hoppas jag fått med alla önskemål om tidig resp sen start om inte så hojta till så försöker vi lösa det)
Lag 1
Holger
Rickard
Walter
Arvid Harfeldt
Oskar
William
Vince
Benjamin
Aston
Algot
Carl
Lag 2
Truls
Ludvig
Charlie
Erik
Neo
Sixten
Matthew
Arvid Hasselström
Loui
Teodor
Gustav
Lag 1 samlas i omklädningsrummet kl 12:00
Lag 2 samlas i omklädningsrummet kl 12:30
Vi har med oss vita matchtröjor till alla grabbar om ni har svarta shorts och vita strumpor så använd gärna dessa men har ni inte det så går det bra ändå!
Spelregler:
4 mot 4 + målvakt
Matchtid 2 x 10 min
Byten varannan minut
Information från Hovsta:
Kiosk finns där det säljs korv, kaffe, fika, dryck och godis mm
Inga ytterskor i hallen
”om ni parkerar utmed vägen, stå EJ på gräsmattan med någon del av bilen, vid sidan PÅ vägen är okej för det förekommer att bilar fått parkeringsböter som parkerat på gräsmattan.
Mer information från Hovsta kring poolspelet finns i uppladdat i ett dokument (gå till "mer" i menyn och sedan till "dokument" och förhoppningsvis hittar ni dokumentet där)
Är det några frågor/funderingar så är det som vanligt bara att ringa, smsa, maila eller kommentera nedan så svara vi så snabbt vi kan.
Ses på lördag!
| Träning | 25 maj, 18:30 |
| Föräldramöte inför 2026/27 | 26 maj, 17:30 |
| Träning | 26 maj, 19:15 |
| Träning | 27 maj, 18:30 |
| Shoppingkväll hos Jeansbolaget | 28 maj, 18:00 |
Ludvig har ont i halsen och hostar så han får stå över morgondagens poolspel.
RapporteraMvh Emma
Rapportera
Ajdå, hoppas Ludvig snart är bättre
RapporteraRapportera