Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Örebro SK Ungdom F-P2012 Vit
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Örebro SK Ungdom F-P2012 Vit.
F-P2012 Vit
Följ oss för uppdateringar
Hej,
Antal spelare / ledare: 16 spelare + 3 ledare
Bekräftade bilar som hämtar upp 07.30:
Thomas (5 platser)
Erik Z (5 platser)
Anna (Jontes mamma) (4 platser)
Jessica/Andreas (Louis föräldrar) (3 platser)
Marie/Johan (Vilhelms föräldrar) (3 platser)
Ragnhild (Hugos mamma) kommer köra ner senare och Erik A kommer ha denna bil på plats i Tidaholm.
Alla spelare som åker med ska swisha 200 kr till lagkassan. Gäller inte de spelare som har föräldrar som kör ner och hjälper till med skjuts på plats. Det skall swishas in på 123-343 11 37. Vi gör som vanligt att man skriver klar i kommentarerna nedan när man swishat.
Bekräfta om fler kommer att vara på plats i Tidaholm och när? Tanken är att vi startar en gemensam whatsapp grupp för detta tillfälle. Det är mycket logistik att lösa på plats.
Avfärd: 07.30 lördag morgon. Kom i tid!
Med anledning av att Select Cup är igång lördag morgon så har vi bestämt att samling istället sker vid stora parkering vid Coop Ladugårdsängen, utanför Friskis och Svettis.
Ät ORDENTLIGT med frukost hemma. Ta också med tillräckligt med matig mellis (smörgås, yoghurt, pannkakor, banan, risifrutti eller liknande INTE bars) som vi ser till att äta i god tid innan första matchen spelas. Det är också ett stort glapp mellan lunch och middag så bra att ha något att äta under eftermiddagen. Lämpligen kommer ni klädda i matchkläder då vi inte vet hur det ser ut med omklädningsrum. Vi åker direkt till första matchen.
För övrigt ser väderprognosen lite halvdålig ut så tips är att ta med ordentligt med ombyten om ni har, underställ och glöm inte regnkläder.
Ska bli superkul!
Ps - träningen på måndag 6 oktober är inställd för vila efter helgen.
/ledarna
Endast sidans medlemmar kan kommentera
Kick on cup Tidaholm | 4 okt, 07:30 |
Träning | 7 okt, 16:00 |
IFK Kumla 2 (borta) | 8 okt, 19:30 |
Träning | 9 okt, 19:45 |
Örebro Syrianska IF Ungdom 2 Gul (borta) | 11 okt, 17:00 |
2 okt, 19:50 Ekängs IP 9-1 Konstgräs
30 sep, 18:30 Pettersbergs IP 9-1
27 sep, 13:00 Ekängs IP 9-1 Konstgräs
Carl, betalt.
RapporteraRapportera
Pontus, betalt.
RapporteraRapportera
Sasha, betalt.
RapporteraRapportera
Thanh, betalt.
RapporteraRapportera
Sixten, betalt
RapporteraRapportera
Theo, swishat.
RapporteraRapportera
Elyas, betalt
RapporteraRapportera
Benjamin, betalt
RapporteraRapportera
Jag åker ner söndag morgon
RapporteraRapportera