Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Örebro SK Ungdom F-P2010 Vit
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Örebro SK Ungdom F-P2010 Vit.
F-P2010 Vit
Följ oss för uppdateringar
Hej alla!
Hoppas ni har en fortsatt trevlig semester och sommarlov. Vi kommer att sätta igång med träningar i heltrupp igen 28/7, där målet är att komma igång innan forward cupen i början på augusti. Kommer även att utöka antal kallade till den, då många är bortresta. Vilka som får en kallelse kommer att bero på behov av positioner, närvaro och hur mycket man missat som uttagningsbar, samt karaktär.
Jag kommer snart att mejla ut ett dokument till samtliga föräldrar och spelare. I detta dokument finner ni en grundlig träningsplanering som jag önskar att spelare kan börja köra på nu sista dryga två veckorna innan vi ses igen, som de även kan ta med sig framöver också. Det är viktigt att ni tar till er dokumentet, då det är för spelarnas skull. Inget obligatoriskt, men vore bra om ni kan ägna lite tid till att komma igång och använda dokumentet som en form av vägledning. Hojta till om något är otydligt i dokumentet!
Ser fram emot att få träffa alla igen snart. Ha det fint så länge!
Hälsningar, Erdem.
Träning | 23 sep, 19:30 |
Träning | 25 sep, 16:00 |
Träning | 26 sep, 17:00 |
Rynninge IK Vit (borta) | 27 sep, 12:00 |
IK Arvika Fotboll (P15) (hemma) | 28 sep, 13:00 |