Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Bankeryds SK F-18 (2018)
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Bankeryds SK F-18 (2018).
F-18 (2018)
Följ oss för uppdateringar
Hej Jennifer!
Vad skoj att hon vill träna o spela. Det kommer att finnas mycket spännande att se fram emot. Vi tränare ska samlas ikväll o då kommer alla dina frågor att besvaras. Ber om att få återkomma med mer information om träningstider inom kort.
Hej! ☺
Nu när solen tittar fram, vädret börjar bli varmare och även Ravelliförsäljningen startat har iallafall vi ett barn här hemma som tjatar efter fotbollsträningen och när den börjar igen.
Ser på BSK:s hemsida att laget har tid på konstgräset på söndagar from 1/4, är det tänkt att det blir någon träning i april? ☺ Kommer det sedan vara två träningar i veckan i år? Ha det gott! 🌸
Hej alla!
RapporteraSöndag den 19 april drar vi igång med vårens första träning för F2018! Yippi! Vilket vårtecken!!
Under april tränar vi på söndagar klockan 10:00-11:00, konstgräsplanen. I samband med den första träningen kommer vi att kalla till ett ”obligatoriskt ” föräldramöte i klubbstugan, där även föräldragrupp, tränare o klubbrepresentant medverkar. En separat kallelse kommer att skickas ut. Vid mötet kommer vi att gå igenom träningsupplägg, cuper, försäljning m.m. En separat inbjudan för träning i samband med fotbollens dag 1 maj kommer också att skickas ut.
From maj blir sen träningen på lördagar kl 10:00-11:00 på någon av småplanerna längst bort på området Furuvik. I samband med föräldramötet kommer vi också beröra frågan om 2 träningar/veckan, vilket vi tror är bra för tjejernas utveckling! Vi hoppas att så många som möjligt kommer tillbaka och vill lira fotboll med oss under året. Väl mött //Ledarna