Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Örebro SK Ungdom I-F 2017
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Örebro SK Ungdom I-F 2017.
I-F 2017
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Så börjar säsongen lida mot sitt slut, tyvärr.
Men det är ju såklart en viktig händelse kvar att kämpa oss igenom - match mot er föräldrar!
Matchen kommer att spelas lördagen 30/5 på vår träningstid som därmed också blir säsongens sista träningstillfälle.
Vi börjar med gemensam uppvärmning kl 10:00 för att undvika att någon drar en lårmuskel före semestern.
Därefter spelar vi match 5 mot 5 tills träningen är slut.
Kanske att vi blandar in något mer, men det tar vi då.
Upp till kamp och försvara vår auktoritet mot barnen 😇
Denna dag vill vi också ta med oss barnen till Sörens vedung i Sörbybacken och bjuda tjejerna på pizzalunch 😋
Vi har bokat plats på Sörens kl 12-14. Detta betyder att det finns en håltimma efter träningen där man kan ha fri lek med oss på vägen till Sörens, alternativt så möts vi upp kl 12 vid pizzerian.
Sörens har bett oss om att förbeställa pizzor. Därför kommer vi nu lägga ut en kallelse speciellt för detta som vi önskar att ni svarar på så snart ni bara kan så vi vet hur många som tänker delta.
Vi har tänkt beställa in ett par alternativ av pizzor (barnvänliga) som sliceas upp och äts som buffé.
Behöver vi ta hänsyn till några allergier får ni skriva till oss ledare, även det så fort som möjligt.
Ses Lördag 30:e!
| ÖSK-Idrottsskolor | 16 jun |
| ÖSK-Idrottsskolor | 29 jul |
| ÖSK-Idrottsskolor | 5 aug |
| Arbete Örebrocupen Handboll | 4 sep, 16:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera