Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Örebro SK Ungdom F-F2013/14
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Örebro SK Ungdom F-F2013/14.
F-F2013/14
Följ oss för uppdateringar
Hej, finns det ett föräldraengagemang att få till en kiosk till morgondagens matcher?
Vi kan vara i kioskhytten vid 11:manna planen där vi spelar. Hjälpas åt att koka kaffe och baka något som kan säljas. Jag har pappmuggar vi kan ta.
Vi är bara två ledare på plats imorgon så behövs att några hjälper till här, det skulle vara bra för lagkassan då vi har kostnader för domare till dessa matcher.
Kommentera nedan för att styra upp detta
| IK Sturehov 2 Röd (borta) | 31 maj, 14:00 |
| IFK Kumla 1 Blå (hemma) | 1 jun, 18:30 |
| Träning | 2 jun, 18:30 |
| Träning | 4 jun, 18:30 |
| KIF Örebro DFF Svart (hemma) | 6 jun, 10:00 |
Jeg kan baka och koka kaffe
RapporteraRapportera
Kan man koka kaffe på plats?
RapporteraRapportera
Om man har med sig kaffebryggare kan man koka på plats, finns el i boden och vi kan få vatten från omklädningsrummen
RapporteraRapportera
Jag kan hjälpa till också. Vi har en kaffekokare i killarnas (p2012) förråd som vi kan låna så slipper vi ta med kaffe. Har vi några ”råvaror” i tjejernas förråd eller helt tomt? Du kan SMS:a mig Elisabeth om du vill. 0724064950
RapporteraRapportera
Kanske finns några burkar dryck, men oklar status på dem 😅
RapporteraRapportera
Pepparkakor finns!
RapporteraRapportera
Jag kan ta med några burkar läsk, har även några Festis hemma.
RapporteraRapportera
@elisabeth tar du med kaffe och kaffefilter? Annars kan jag göra det. Vi kan koka på plats i hytten. Det brukar jag göra. Jag har termos vi kan låna. Jag tar med kaffemjölk.
RapporteraRapportera
Jag kan ta med några cornys och några burkar bubbelvatten
RapporteraRapportera
Jeg tar med kaffe og kaffefilter!!
RapporteraRapportera