Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Örebro SK Ungdom B-P11/12
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Örebro SK Ungdom B-P11/12.
B-P11/12
Följ oss för uppdateringar
Nu ska vi starta upp försäljning för P11/12 för att få ihop pengar till lagkassan. Målet är att få ihop pengar så att vi kan åka på en cup med övernattning under denna säsong.
Vi kommer att dra igång direkt med försäljning av ljus, bingolotter till uppesittarkvällen och bingolottos julkalender. Förtjänsten för ljusen är 60 kr per såld produkt, för bingolottos kalender 50 kr per såld kalender och för bingolotter är förtjänsten 35 kr för enkel, 72 kr för dubbel.
Alla spelare ska dra in 1000 kr i förtjänst till laget och man kan själv bestämma och dela upp hur och vad man vill sälja.
När man sålt färdigt och tagit betalt för sina varor så swishar man in hela försäljningssumman till lagets konto på swish-nummer: 123 533 77 04. Glöm inte att märka betalningen med barnets namn och vad man har sålt.
Bingolotterna kommer in till ÖSK ungdom under vecka 44 och kommer att hämtas då. Julkalendrarna är redan uthämtade och därför får man gärna höra av sig till Elvins mamma Anneli genom att skicka ett sms med hur många kalendrar man önskar, nummer 070-2155722.
Vi har beställt kataloger för ljusförsäljningen som kommer att delas ut under någon träning under nästa vecka. Man kan även sköta sin försäljning via web-shop om man vill lägga ut sin försäljning på sociala medier. Använd nedanstående länk för att skapa din egna säljsida.
https://www.kirratochklart.se/minasidor
Jag kan också tillägga att laget har anmält intresse till att sälja bingolotter på Marieberg någon gång under december. De tiderna kommer att lottas ut och troligen kommer det att handla om en 3 timmars period under en lördag/söndag i december.
Heja ÖSK Bandy P11/12!
L ycka till med försäljningen!
| IK Sirius Bandyklubb Blå (hemma) | 11 jan, 16:00 |
| Spånga/Bromstens Bandyklubb (hemma) | 17 jan, 16:30 |
| Gustavsberg U15 (hemma) | 18 jan, 13:30 |
| Gustavsberg U15 (borta) | 23 jan, 20:00 |
| GT/76 U15 (hemma) | 25 jan, 13:30 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera