Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Örebro SK Ungdom I-P 2015
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Örebro SK Ungdom I-P 2015.
I-P 2015
Följ oss för uppdateringar
Hej alla innebandyföräldrar,
Här kommer lite samlad information om resterande del av säsongen.
På lördag har vi den sista planerade matchen för säsongen. I och med detta samt att deltagandet på söndagsträningarna har minskat kommer vi att sluta kalla till träningar på söndagar. Tiden kommer finnas kvar och vecka för vecka tar vi beslut om det kommer göras någon aktivitet. Ingen kallelse kommer gå ut utan att det skickas ut som en nyhet om vi kör eller inte under fredag/lördag.
Inför nästa säsong kommer vi försöka få till 2 träningar i veckan och ev skippa söndagsträningarna helt då vi ofta har matcher på helgen. Vi återkommer med mer info om detta inför säsong.
Helgen 11-13 april har vi två lag anmälda till Örebro cupen. Pga diverse avhopp kommer vi ta fram nya lag när cupen närmar sig. (Se separat information)
Lördag 26 april Cup i Lillån- Vi är just nu 13 stycken anmälda så vi kan anmäla minst ett lag till cupen. Dock har Lillån flaggat för att intresset från övriga lag är lågt så fortfarande oklart om det blir någon cup. Vi återkommer så snart vi får info.
Hör av er om ni har några frågor
Mvh Tränarna
| Träning | 3 jun, 18:15 |
| Träning | 10 jun, 18:15 |
| ÖSK-Idrottsskolor | 16 jun |
| ÖSK-Idrottsskolor | 29 jul |
| ÖSK-Idrottsskolor | 5 aug |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera