Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Gideonsbergs IF F 15-16
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Gideonsbergs IF F 15-16.
F 15-16
Följ oss för uppdateringar
Hej alla föräldrar
Vi behöver eran support att svara på kallelserna i god tid till träningarna, för att vi ledare ska ha en möjlighet att lägga
upp träningarna på bästa sätt. Vi skulle också behöva erat stöd att peppa tjejerna att vilja gå på träningarna!
Framför allt ser vi ett stort bortfall på söndagar ute på Wenströmska, träning ute på en riktig plan ger oss möjlighet att träna och spela på 7-manna och utveckla tjejerna i spelet, vi har vi också möjlighet att träna målvaktsträning, vilket blir svårt om det bara är 7 tjejer som kommer till träningen av 38 tjejer. Vi har också växt med antal tränare, vilket också ger oss möjligheten att dela upp tjejerna med olika viktiga moment för utvecklingen!
Det finns flera tjejer som tränar andra sporter också med tider som krockar, det är naturligtvis ok att man då inte har möjlighet att komma, men vi borde kunna få ihop flera tjejer än 7st till träningarna.
Träningstiderna som vi har nu på torsdagar och söndagar kommer vi att ha fram till 1 maj, sen efter det kommer vi att få gå ut på gräs när vädret tillåter.
/Ledarna
| Träning | 18 maj, 18:30 |
| Träning | 20 maj, 17:30 |
| Träning | 21 maj, 19:00 |
| Gamla Upsala SK (borta) | 23 maj, 12:00 |
| Träning | 25 maj, 18:30 |
Kommentera
Endast sidans medlemmar kan kommentera