Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunderby SK Fotboll Damjun
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Sunderby SK Fotboll Damjun .
Fotboll Damjun
Följ oss för uppdateringar
Hej föräldrar!
Vi behöver er hjälp.
På föräldramötet pratade vi om att vi vill att tjejerna ska ha varit med på minst en träning före match veckan innan.
Det här är för individen själv samt lagkompisarna. Annan aktivitet är ok.
I veckan står vi inför det att vi de sista träningarna har tränat på annan spelform och positioner samtidigt som några har blivit sjuka/har karens/har symptom.
Vi har inte fått höra från någon ännu om att de väljer att stå över match.
Vi ledare tycker att det är svårt att säga vilka som bör spela och inte och vi vill att ni föräldrar tar det ansvaret och tänker vad som är er flicka samt lagets bästa. Vi har ju även en ny smittorisk att förhålla oss till i och med Covid 19 då vi måste vara än mer försiktiga.
Vi vill gärna att ni hör av er i god tid så att vi kan ta in reserver. Eftersom det just den här veckan är en fredagkväll också så kanske familjer har gjort planer eller vill kunna göra. Men gäller självklart även matcherna framöver.
Kom ihåg att vi har många matcher kvar att spela och vår målsättning är att alla ska få spela lika mycket! ⚽⚽
Med vänlig hälsning,
Ledarna
| Gammelgårdens IF (hemma) | 1 feb, 14:00 |
| Umeå IK FF (hemma) | 22 mar, 14:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera