Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Bankeryds SK F-19 (2019)
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Bankeryds SK F-19 (2019).
F-19 (2019)
Följ oss för uppdateringar
Hej,
Goda nyheter! Äntligen drar fotbollssäsongen 2026 igång.
Vi smyger igång på konstgräs lördag 11 april klockan 9-10. Sedan kommer vi fortsätta lördagar samma tid i väntan på att vi får gå på naturgräs.
Då kommer vi fortsätta på lördagar, men troligtvis 10-11. Men vi återkommer när vi byter över från konstgräs och det blir ändrade tider.
Alla tjejer födda 2019 är välkomna, gamla som nya. Som ny spelare är det bara dyka upp på någon av de första träningarna.
OBS! Tänk på att komma i tid till träningen. 9.00 kör träningen igång och då vill vi att tjejerna är redo.
Glöm heller inte besvara kallelserna som skickas ut inför träningarna. Detta för att underlätta vår träningsplanering.
Och glöm inte benskydd!
Vi vill redan nu flagga för några viktiga datum under säsongen:
* Fredag 1 maj Fotbollens dag på Furuvik (9.30-12)
* Lördag 2 maj Föräldramöte i klubblokalen, samtidigt som träningen. (kl 9 eller 10, beroende på om vi fått gå på naturgräs ännu, men mer info kommer närmre).
* Kabecupen 13-14/6 (en av dagarna. Info kommer närmre)
* Hagadagarna cup 15-16/8 (en av dagarna. Info kommer närmre)
Det kommer inom kort komma ut information om Ravelli-försäljning.
Mvh
Ledarna
Hej.
RapporteraZelda har ångrat sig och tar en paus från fotbollen denna säsong.
Rapportera
Zelda är välkommen tillbaks om hon ångrar sig :)
RapporteraRapportera