Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Bankeryds SK P-11 (2011)
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Bankeryds SK P-11 (2011).
P-11 (2011)
Följ oss för uppdateringar
Hej !
Nu är det dags för första försäljning av pizzabottnar och parmesanost. Denna försäljning är ”tvingande” vilket innebär att alla måste köpa minst en låda pizzabottnar (6 påsar a 4 bottnar för 120:-) eller två stora parmesanostar, eller möjligtvis köpa sig fri för 260:-. Det är en låda/ostar/ köpa sig fri per familj, så har man fler barn i klubben så behöver man inte köpa mer än en.
Förtjänsten från denna ”tvingande” försäljning går till klubben.
Om man däremot säljer mer än den ”tvingande” försäljningen inom laget så går de pengarna till er lagkassan.
Följ länken:
Bankeryds Föreningspizza och Parmesan - Beställning vår 2024
Sista beställningsdag är på kvällen den 21/5. Utlämning av pizzabottnar och parmesan är söndagen den 26/5 vid Add Brand, Killag 16.30.
Felix mamma Zara Bengtsson kommer vara på plats och tar emot swisch på 073-735 35 14 när ni hämtar ut er beställning.
Ni som köper er fria swishar och skriver spelarens namn. Har ni barn i andra bsk lag där ni istället beställer så meddela Zara. Detta för att vi har koll på försäljningen i laget, vilka som beställt eller vilka som köper sig fria.
Lycka till!
Inga kommande aktiviteter
Något strul med länken. Uppdateras senare ikväll.
RapporteraRapportera
Hej igen, nu fungerar länken
RapporteraRapportera