Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Bankeryds SK P-11 (2011)
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Bankeryds SK P-11 (2011).
P-11 (2011)
Följ oss för uppdateringar
Ett dokument med samma information är även skickat på mail och ligger även under dokument.
På lördag den 16/5 är det då dags för årets första fotbollsmatcher, där vi ska möta Hallby på Skandiamäklarna IP på Bymarken.
Vi kommer att dela truppen i två grupper och varje grupp blir 2 lag. Anledningen till att vi delar in truppen i två grupper är de begränsningar myndigheterna satt för folksamlingar upp till 50 personer. Därför är det inte tillåtet att ha publik. Så ni som skjutsar till matchen får hålla avstånd till planen.
Båda grupperna samlas på Furuvik för att där byta om till matchkläder.
Förutom fotbollskor, benskydd och vattenflaska så tänk på att ha en undertröja/underställ och tröja/jacka att dra på när man är avbytare ifall det är kallt. Ni tar med er matchkläder hem efter matchen och tvättar. Sedan lämnar ni tillbaka dem på träningen på tisdag eller torsdag (viktigt att de kommer tillbaka snabbt för vi delar stället med ett annat lag)
Grupp 1: Alvin Sindmark, Felix Lindstrand, Filip Rosenberg, Gabriel Eklund, Kalle Bergkvist,
Karl Hjelström, Levi Arlbrandt, Mattis Malmgren, Mille Börsbo, Noel Norell, Teo Yalman,
Vilhelm Zaar, William Lax
Ledare: Henrik Sindmark, Robert Malmgren, Dany Yalman
Samling grupp 1: 08:50
Var: Furuvik, vid klubbstugan
Avfärd: 09:20
Matchstart: 10:00
Hemfärd: 11:00
Grupp 2: Alfred Norén, Alfred Särenholm, Allan Celinder, Charlie Magnusson, Eddie Lindström,
Elliot Lunden, Elliott Bengtsson, Filip Nikic, Malte Snälls, Max Warholm, Milad Mehdi,
Oliver Berglund
Ledare: Emil Särenholm, Patrik Svensson
Samling grupp 2: 09:50
Var: Furuvik, vid klubbstugan
Avfärd:10:20
Matchstart:11:00
Hemfärd:12:00
Inga kommande aktiviteter
Hej.
RapporteraJag kan skjutsa Elliot och ett barn till in till matchen men sedan åker jag och hämtar hans lillasyster vilket gör att det inte finns några extra platser hem (utöver Elliot). Är det ok att jag att inte finns tillgänglig under matchen (förutom på telefon)?
Mvh,
Annelie Lunden
Rapportera
Det går jättebra!
RapporteraRapportera