Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Bankeryds SK P-15 (2015)
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Bankeryds SK P-15 (2015).
P-15 (2015)
Följ oss för uppdateringar
Den 7 maj mellan klockan 9:00-10:00 kör vi igång med fotbollsträning. Vi kommer hålla till på D-planen (bakom konstgräsplanen mot skogen). Ingen föranmälan behövs utan det är bara att komma. Var man inte med förra säsongen så är det bara att dyka upp. OBS! glöm inte benskydd och vattenflaska samt ta på kläder efter väder. Vi kommer ha med lappar för er att fylla i med uppgifter (namn, telenr. och mail). Varmt välkomna.
Den 1 maj är det fotbollens dag på Furuvik och vi hoppas att ni komma. Tjejlagen kör mellan 9:30-11:30 och pojklagen kör mellan 12:00-14:00. Det kommer göras en gemensam uppvärmning på A-planen, efter det så delas man upp så 6-9 åringar är kvar på A-plan övriga går över till konstgräsplanen. Ledare och spelare i seniorlagen kommer hålla i träningen. Efter träningen bjuds det på korv och bröd. Våra samarbetspartner, Föreningspizzan, Ravelli samt Henrix kommer vara på plats. Man kommer även kunna prova träningskläder för dom som vill, inget krav.
Vi har anmält oss till två cuper, Kabecupen i Tenhult den 18 juni samt Hagadagarna på Ljungarum den 20-21 augusti. Eventuellt kan det bli någon mer cup men i dagsläget är det dessa två. Mer info om cuperna kommer.
V19 kommer P15 ansvara för att bemanna kiosken när det spelas match på Furuvik. På lagets hemsida finns en kalender med tider. Under träningen den 7 maj måste vi täcka upp med namn på de tider som kiosken ska vara bemannad. Tidigare skrev vi att det kanske var lämpligt att stå en timme men det blir kanske lite kort, hur länge man ska stå tar vi den 7 maj. Se till att ni lämnar plats i era kalendrar dessa datum så vi klarar detta. Det kan bli att det kommer till fler matcher under vår vecka. I dagsläget så är det dessa tider som gäller,
10 maj mellan 18 till ca 21:30.
13 maj mellan 18 till ca 21:30.
14 maj mellan 10 till ca 16:30.
15 maj mellan 10 till ca 19:30.
Vi kommer även att sälja tvättmedel, detta är obligatoriskt. Pengarna kommer gå till klubben för att kunna bygga toaletter borta vid konstgräsplanen. Man ska sälja 2 flaskor/barn eller 4st/familj. Man får gärna sälja fler. Detta kommer ske under våren. Under hösten kommer det vara obligatoriskt att sälja pizzabottnar, där kommer en del gå till klubben och en del till laget.
Mvh ledarna P15
| IF Hallby FK 5 (borta) | 14 maj, 11:00 |
| Träning | 14 maj, 17:30 |
| Assyriska IK 2 (borta) | 16 maj, 11:00 |
| Träning | 19 maj, 17:30 |
| Träning | 21 maj, 17:30 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera