Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rånäs 4 H 2017-2018
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Rånäs 4 H 2017-2018.
2017-2018
Följ oss för uppdateringarInbjudan kan man hitta på Upplands friidrottsförbunds hemsida. Breddlägret är för de som är födda 00-02 och äger rum den 19-20 mars i Falun. Inriktning på kast eller stav. Samtidigt är det tränarutbildning och jag kommer delta i stavutbildningen.
RapporteraBlir lite snurrigt i myt huvud ,men har det gått ut inbjudan till Breddlägret per mail?Jag brukar få men har inte sett något.
Rapportera
Hur ser det ut inför torsdagens övernattning ?
Finns det någon förälder som kan närvara?
Hur funkar det med larmet?
Kul initiativ LIna! Passar bra efter träningen. Vi får köra extra hårt så ni sover gott!
RapporteraKul att så många vill åka till Örebro och delta i marsspelen. Idags läget så är vi 20 aktiva som kommer att lyfta fram Rånäs 4 H. Totalt är vi 41 stycken som kommer att närvara. Ser fram emot dessa två dagar i Örebro.
RapporteraCissi, fanns det plats på Scandic Väst eller tror du det är det dags att kolla upp förra årets boende i Kumla?
Rapportera
Måndag 15/2 kl 18.00-19.30 är det en gemensam träning för alla barn- och ungdomsgrupper. Det vore roligt om några av er i äldsta gruppen kunde vara med. Blir spännande för de yngre att få träna tillsammans med er som är stora! Ni är bra förebilder som de kan se upp till.
/Bosse
När är Marsspelen i år? Förra året bodde vi i Kumla om jag inte missminner mig. Rummen var bra, maten tog lite tid men var god :-)
Rapportera
Hej! Ber att någon vuxen, som har barn som ska vara med, kontaktar hallens vaktmäktmästare om vilka tider som gäller för belysningen i hallen - tror den går på timer (om det inte redan är under kontroll?). Det kan även vara bra att bara förankra med styrelseordföranden Eric att övernattning sker.
Rapportera