Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Luleå

Följ

IFK Luleå

Följ oss för uppdateringar
Följ

September 2020

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.36
    • 16:00

      Träning P19


      17:30
    • 16:30

      Träning F16


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:30

      Rutviks SK (borta) F-08


      19:00
    • 18:00

      IFK Råneå (borta) F-09


      20:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:30

      Träning F06/07


      20:00
    • 20:00

      Skellefteå FF (hemma) P16/17


      22:00
  • 2Ons
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:45

      Bergnäsets AIK (borta) F-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Bollkallar Herrlaget P-09


      21:00
    • 18:00

      Lira BK (borta) F16


      20:30
    • 18:20

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      IK Frej Täby (hemma) A-lag Herrar


      21:00
    • 19:20

      Lira BK Gul (hemma) P-08


      20:30
  • 3Tor
    • 16:00

      Träning P19


      17:30
    • 17:00

      Träning F06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:15

      Träning P16/17


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:30

      Öjeby IF (borta) F06/07


      20:30
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 19:20

      Träning P-05


      20:30
  • 4Fre
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 18:30

      Lira BK (hemma) P-05


      20:30
  • 5Lör
    • 09:30

      Träning A-lag Herrar


      11:00
    • 10:00

      Luleå SK (borta) F06/07


      12:00
    • 11:00

      Lira Bollklubb (hemma) F-08


      12:30
    • 11:00

      Malmbergets AIF Lag 2 (hemma) F-09


      13:00
    • 11:00

      Lira BK (borta) P-07


      13:00
    • 11:20

      Gammelstads IF (hemma) P-08


      12:30
    • 12:30

      Matcher mot Baik F-12


      15:00
    • 12:50

      Sunderby SK lag2 (hemma) P-09


      14:50
    • 13:30

      Lira BK (borta) P-06


      19:00
    • 14:00

      Luleå SK (borta) F16


      16:30
    • 14:00

      Malmbergets AIF Lag 1 (hemma) F-09


      16:00
    • 14:20

      Alviks IK Lag 1 (hemma) P-09


      16:20
    • 15:00

      Överkalix IF mix (hemma) F-10


      17:00
    • 16:00

      Piteå IF FF (borta) P16/17


      18:00
  • 6Sön
    • 10:00

      Träning F-13


      11:00
    • 10:45

      Unbyns IF (hemma) F-10


      12:45
    • 11:30

      Notvikens IK Lag 1 (borta) P-10


      13:00
    • 12:20

      Brändöns IF (hemma) P-08


      13:20
    • 13:00

      Friska Viljor-akademi FC (hemma) P19


      15:00
    • 14:00

      Sandvikens IF (borta) A-lag Herrar


      16:00
    • 14:00

      Gammelgårdens IF (hemma) F06/07


      16:00
    • 14:30

      Gammelstads IF (borta) P16/17


      16:30
    • 14:45

      Matcher P-09


      18:00
    • 15:20

      Piteå IF Röd (hemma) P-09


      16:30
    • 16:00

      Lira Bollklubb Gul (hemma) P-10


      17:30
    • 16:00

      Svartbjörnsbyns IF (borta) P-06


      18:00
    • 16:45

      Piteå IF Vit (hemma) P-09


      18:45
    • 17:00

      Storfors AIK (borta) P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
  • 7Mån
    v.37
    • 17:00

      Träning F-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:20

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning F16


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Svartbjörnsbyns IF (borta) P-10


      19:30
    • 18:30

      Träning F06/07


      20:00
    • 20:00

      Träning P16/17


      21:30
  • 8Tis
    • 16:00

      Träning P19


      17:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Hämta toalettpapper F06/07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:30

      Träning F06/07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 19:00

      Träning F16


      20:15
    • 20:00

      Träning P16/17


      21:30
  • 9Ons
    • 17:00

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 17:15

      Sunderby SK (borta) F16


      19:45
    • 17:30

      Match mot Alvik F-12


      19:00
    • 17:30

      Piteå IF FF Lag 1 (borta) P-08


      19:00
    • 17:30

      Lira BK Gul (borta) F-10


      18:30
    • 17:50

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 19:00

      Haparanda FF (hemma) P19


      21:00
    • 19:00

      Alviks IK (borta) F-08


      20:30
    • 19:45

      IFK Råneå (hemma) F06/07


      21:30
  • 10Tor
    • 16:00

      Träning P19


      17:30
    • 16:00

      Träning P-06


      17:00
    • 16:50

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P16/17


      18:30
    • 17:00

      Träning F06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:30

      Södra United/Storfors AIK (hemma) F16


      20:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
  • 11Fre
    • 15:00

      Träning A-lag Herrar


      16:30
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 18:00

      Hämtning av toapapper P-10


      20:00
    • 18:15

      Södra United (hemma) P-07


      20:15
    • 19:00

      Piteå IF (borta) P-06


      19:00
  • 12Lör
    • 09:30

      Träning A-lag Herrar


      11:00
    • 10:30

      Gammelstads IF (hemma) F-10


      12:30
    • 10:30

      Alviks IK (hemma) P-10


      12:00
    • 11:00

      Lira BK Gul (borta) P-09


      13:00
    • 11:00

      Älvsby IF (borta) P-07


      13:00
    • 11:15

      Morön BK (hemma) P16/17


      13:15
    • 13:00

      Storfors AIK (hemma) P-06


      15:00
    • 13:00

      Lira BK 1 (hemma) P-11


      14:00
    • 13:00

      Lira BK 2 (hemma) P-11


      14:00
    • 13:30

      Luleå SK (hemma) F06/07


      15:30
    • 13:30

      Sunderby SK Lag 2 (hemma) P-10


      15:00
    • 14:30

      Bergnäset AIK (hemma) P-11


      15:30
    • 14:30

      Gammelstad IF (hemma) P-11


      15:30
    • 15:00

      Luleå SK Blå (borta) P-09


      17:00
    • 15:30

      Älvsby IF (hemma) P-05


      17:30
    • 16:00

      Hämtning av toapapper P-10


      16:10
  • 13Sön
    • 10:00

      Träningsmatch 7 mot 7 Lira-IFK Luleå F-11


      11:00
    • 10:00

      IFK Arvidsjaur (hemma) P-06


      12:00
    • 10:00

      Träning F-13


      11:00
    • 11:00

      Gammelstads IF (borta) P-07


      13:00
    • 12:00

      Haparanda FF (borta) P-08


      13:30
    • 13:30

      Storfors AIK/MSSK lag 1 (hemma) F06/07


      15:30
    • 15:00

      Träning F-09


      16:30
    • 16:00

      Bollkalleuppdrag P-10


      19:00
    • 16:00

      Piteå IF FF (borta) P-05


      18:00
    • 16:30

      Täby FK (hemma) A-lag Herrar


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:45

      Träning P19


      19:00
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
  • 14Mån
    v.38
    • 17:00

      Träning F-10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 17:00

      Träning F-14


      18:00
    • 17:20

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning F16


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 19:00

      Träning F06/07


      20:30
    • 19:00

      Träning P16/17


      20:30
    • 19:30

      Bodens BK FF (borta) P19


      21:30
  • 15Tis
    • 16:00

      Träning P19


      16:45
    • 17:00

      Träning F16


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Match P-12 IFK-LIRA P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Träning F06/07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:15

      Träning P16/17


      19:30
    • 19:00

      Storfors AIK (borta) A-lag Herrar


      21:00
    • 19:00

      Öjeby IF (hemma) F06/07


      21:00
    • 19:30

      Piteå IF (hemma) P-06


      21:00
  • 16Ons
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
      Hermelinen.
    • 17:20

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 19:20

      Notvikens IK (hemma) P-08


      20:30
    • 20:00

      Sunderby SK (hemma) F06/07


      21:30
    • 20:00

      Ohtana/Aapua FF (hemma) P19


      22:00
  • 17Tor
    • 16:00

      Träning P-06


      17:00
    • 17:00

      Träning F16


      18:30
    • 17:00

      Träning F06/07


      18:30
    • 17:00

      Match Luleå FC - IFK Luleå P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:20

      Träning P-05


      18:30
    • 17:50

      Match Luleå FC - IFK Luleå P-12


      18:50
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:30

      Träning P16/17


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
  • 18Fre
    • 15:00

      Träning A-lag Herrar


      16:30
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 18:00

      Piteå IF (borta) F16


      20:45
    • 19:00

      Piteå IF FF (borta) P16/17


      21:00
    • 19:00

      Haparanda FF (hemma) P-05


      21:00
  • 19Lör
    • 09:20

      Matcher P-09


      13:00
    • 10:00

      Bergnäsets AIK (hemma) P-06


      12:00
    • 10:00

      Notvikens IK (hemma) P-09


      11:30
    • 11:30

      Gällivare SK (hemma) P-09


      13:00
    • 12:00

      Pajala IF (hemma) F06/07


      14:00
    • 12:00

      Match Lira P-08


      13:30
    • 14:00

      FC Norrsken (borta) P-05


      16:00
    • 14:00

      IF Brommapojkarna (borta) A-lag Herrar


      16:00
    • 14:30

      Gimonäs UIF (hemma) P16/17


      16:30
    • 14:50

      Gällivare SK (hemma) P-08


      16:00
  • 20Sön
    • 10:00

      Träning F-13


      11:00
    • 11:00

      Kiruna FF (borta) P-06


      14:00
    • 13:30

      Gammelstads IF (hemma) F06/07


      15:30
    • 14:00

      Lira BK (hemma) F-08


      15:30
    • 15:00

      Jokkmokks SK (borta) P-08


      16:00
    • 15:00

      Träning F-09


      16:30
    • 16:00

      Träning P19


      17:00
    • 16:30

      Träning P-09


      18:00
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
  • 21Mån
    v.39
    • 17:00

      Träning F-10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-14


      18:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:30

      Träning F06/07


      20:00
    • 18:30

      Träning F16


      19:30
    • 18:50

      Träning P-05


      20:00
    • 19:30

      Träning P16/17


      21:00
    • 19:30

      Bodens BK (borta) P19


      21:30
  • 22Tis
    • 16:00

      Träning P19


      17:30
    • 17:00

      Träning F06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:30
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:15

      Träning P16/17


      19:30
    • 18:45

      Luleå SK (hemma) F16


      21:15
    • 19:00

      Bergnäsets AIK (borta) F06/07


      20:30
  • 23Ons
    • 16:00

      Örebro Syrianska IF (hemma) A-lag Herrar


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 19:00

      Lira BK Blå (borta) F06/07


      21:00
    • 19:50

      Träning P-05


      21:30
    • 20:00

      Träning P16/17


      21:00
  • 24Tor
    • 16:00

      Träning P19


      17:30
    • 16:00

      Träning P-06


      17:00
    • 16:30

      Träning F16


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Avslutning F06/07


      19:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:20

      Träning P-05


      19:00
    • 17:45

      Träningsmatch Alvik P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 19:30

      Lira BK (hemma) P16/17


      21:30
  • 25Fre
    • Heldag

      Northern Elite Trophy F16

    • Heldag

      Northern Elite Trophy F16

    • 16:00

      Northern Elite Trophy Cup P-05


      00:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
  • 26Lör
    • Heldag

      Northern Elite Trophy F16

    • Heldag

      Northern Elite Trophy F16

    • Heldag

      Northern Elite Trophy Cup P-05

    • 11:15

      Gällivare SK (hemma) P-07


      13:15
    • 16:00

      Alviks IK (hemma) P19


      17:00
  • 27Sön
    • Heldag

      Northern Elite Trophy F16

    • Heldag

      Northern Elite Trophy F16

    • 00:00

      Northern Elite Trophy Cup P-05


      15:00
    • 10:00

      Träning F-13


      11:00
    • 11:00

      Luleå SK (hemma) F-08


      12:30
    • 14:00

      Träning P-13


      15:00
    • 15:00

      IFK Haninge (borta) A-lag Herrar


      17:00
    • 15:00

      Träning F-09


      16:30
    • 16:30

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
  • 28Mån
    v.40
    • 16:00

      Träning P19


      17:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:20

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning F16


      19:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 19:00

      Träning P16/17


      20:30
  • 29Tis
    • 16:00

      Träning P19


      17:30
    • 16:00

      Träning P-06


      17:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 18:15

      Träning P16/17


      19:30
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:45

      Storfors AIK (hemma) F16


      21:30
  • 30Ons
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:50

      Träning P-05


      19:00
    • 19:00

      Träning P16/17


      20:30
    • 19:30

      Träning P-06


      19:00