Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Luleå

Följ

IFK Luleå

Följ oss för uppdateringar
Följ

Oktober 2020

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.40
    • 16:00

      Träning P19


      17:30
    • 16:50

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:15

      Träning P17


      19:30
    • 18:30

      Säsongsavslutning F-09


      20:00
  • 2Fre
    • Heldag

      Idrottsrabatten betalning P17

    • 15:00

      NET P06 P-06


      00:00
    • 15:00

      Träning A-lag Herrar


      16:30
    • 16:00

      Northern Elite Trophy P-08


      00:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 17:00

      Net Cup P-07


      00:00
    • 18:30

      Lagkväll F17


      21:00
    • 18:30

      IFK Umeå (borta) P-08


      19:30
    • 19:00

      vs Motståndare (hemma) P-06


      21:00
  • 3Lör
    • Heldag

      NET P06 P-06

    • Heldag

      Northern Elite Trophy P-08

    • Heldag

      Net Cup P-07

    • 09:30

      vs Motståndare (hemma) P-06


      11:30
    • 09:30

      Träning A-lag Herrar


      11:00
    • 10:00

      Bergnäsets AIK (hemma) P-08


      11:00
    • 12:00

      Sunnanå SK (borta) P-08


      13:00
    • 12:00

      Gällivare SK (hemma) P-05


      14:00
    • 16:00

      Östersunds FK (borta) P19


      18:00
    • 16:45

      IFK Umeå (borta) P17


      18:45
    • 19:00

      Skellefteå FF Svart (borta) P-08


      20:00
    • 20:00

      vs Motståndare (hemma) P-06


      22:00
  • 4Sön
    • 00:00

      NET P06 P-06


      19:00
    • 00:00

      Northern Elite Trophy P-08


      19:00
    • 00:00

      Net Cup P-07


      19:00
    • 10:00

      Skellefteå FF Svart (hemma) P-08


      11:00
    • 11:00

      Gimonäs UIF (borta) P17


      12:30
    • 12:00

      Kubikenborgs IF (borta) P19


      14:00
    • 12:00

      vs Motståndare (hemma) P-06


      14:00
    • 12:00

      Bergnäsets AIK (borta) P-08


      13:00
    • 15:00

      Bollflickor F06/07


      18:00
    • 16:00

      Nyköpings BIS (hemma) A-lag Herrar


      18:00
  • 5Mån
    v.41
  • 6Tis
    • 16:00

      Träning P19


      17:30
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 19:30

      IFK Luleå Blå (hemma) P-05


      21:30
    • 19:30

      IFK Luleå P05 (hemma) P-06


      21:00
  • 7Ons
    • 16:00

      Träning F17


      17:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
  • 8Tor
    • 16:00

      Träning F17


      17:30
    • 16:00

      Träning P19


      17:30
    • 18:00

      Lagmöte F17


      18:30
    • 18:00

      Föräldramatch P-07


      19:00
  • 9Fre
  • 10Lör
    • Heldag

      Stockholms helg P-06

    • 09:30

      Träning A-lag Herrar


      11:00
    • 10:50

      Träning P-05


      12:30
    • 13:00

      Bergnäsets AIK (borta) P19


      15:00
    • 14:00

      Avslutning P-08


      16:00
  • 11Sön
    • Heldag

      Stockholms helg P-06

    • 16:50

      Träning P-05


      17:50
  • 12Mån
    v.42
  • 13Tis
    • 16:00

      Träning P19


      17:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 19:00

      Träning F17


      20:00
  • 14Ons
  • 15Tor
    • 16:00

      Träning P19


      17:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning F17


      19:00
    • 17:50

      Träning P-05


      19:15
  • 16Fre
    • 15:00

      Träning A-lag Herrar


      16:30
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 17:00

      Träning P17


      18:30
    • 18:00

      Avslutningsaktivitet P-09


      20:00
  • 17Lör
    • 09:30

      Träning A-lag Herrar


      11:00
    • 13:00

      Teknikträning P-09


      14:30
    • 13:00

      Teknikträning (frivillig) inomhus F-09


      14:30
    • 13:00

      Träning P-08


      14:30
  • 18Sön
    • 12:00

      Träning P19


      13:00
    • 14:00

      Gefle IF FF (borta) A-lag Herrar


      16:00
    • 17:20

      Träning P-05


      18:30
  • 19Mån
    v.43
  • 20Tis
    • 16:00

      Träning P19


      17:30
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 19:00

      Piteå IF FF (borta) P-05


      21:00
    • 19:30

      Träning F17


      21:00
  • 21Ons
    • 18:00

      Bollflickeuppdrag F-09


      21:00
    • 19:00

      Team TG FF (hemma) A-lag Herrar


      21:00
  • 22Tor
  • 23Fre
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 17:15

      Avslutningsaktivitet P-05


      21:00
    • 18:00

      Träning P19


      19:00
  • 24Lör
    • 08:45

      Träning A-lag Herrar


      10:15
    • 10:30

      Ängby IF (hemma) P19


      11:30
    • 13:00

      Träning P-06


      14:00
    • 14:00

      Träning F-09


      15:30
    • 14:00

      Träning P-08


      15:30
    • 14:00

      Träning F-08


      15:30
  • 25Sön
    • 13:00

      Bollflickor F-08


      15:30
    • 14:00

      IF Karlstad Fotboll (hemma) A-lag Herrar


      16:00
  • 26Mån
    v.44
    • 19:00

      Träning P-08


      20:00
  • 27Tis
  • 28Ons
  • 29Tor
    • 15:30

      Träning P19


      17:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 18:30

      Träning P17


      20:00
  • 30Fre
  • 31Lör
    • 09:30

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 13:00

      Träning P-06


      14:00
    • 14:00

      Träning P-08


      15:30
      Bergviken Sporthall
      Anteckning: Futsal för F/P 08-09
    • 14:00

      Träning F-09


      15:30
    • 14:00

      Träning F-08


      15:30