Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Luleå

Följ

IFK Luleå

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

April 2019

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.14
  • 2Tis
    • 16:00

      Träning P-06


      17:30
    • 16:15

      Träning P19


      17:30
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 17:15

      Träning P-08


      18:30
    • 17:15

      Träning F-06


      18:30
    • 17:15

      Träning F-07


      18:30
    • 17:15

      Föräldramöte F-07


      18:30
    • 18:15

      Träning U17


      19:30
  • 3Ons
  • 4Tor
  • 5Fre
  • 6Lör
    • Heldag

      Fritz Olsson Cup 2019 F-08

    • Heldag

      Fritz Ohllsons Cup 2019 IFK Luleå

    • Heldag

      Fritz Olsson cup F-07

    • 08:00

      Fritz Olsson Cup P-08


      00:00
    • 08:00

      Futsalcup P-09


      15:00
    • 08:00

      Fritz Olsson cup /Lira BK P16


      00:00
    • 08:30

      Alviks IK (hemma) F-08


      09:00
    • 09:00

      Lira BK Blå (hemma) P-08


      09:30
    • 10:00

      Storfors AIK 1 (hemma) P-08


      10:30
    • 10:00

      vs Motståndare (hemma) P-06


      16:00
    • 12:00

      Fritz Olssons cup P-07


      15:00
    • 12:00

      Träningsmatch vs Notviken P19 U17


      14:00
    • 12:30

      BAIK (borta) P-08


      13:00
    • 13:00

      Ajax Sarkkiranta White (borta) P-08


      13:30
    • 13:45

      IFK Östersund (borta) P19


      16:00
    • 14:00

      Rutviks SK Gul (hemma) F-08


      14:30
    • 15:00

      Lira BK Gul (hemma) P-08


      15:30
    • 16:00

      Umeå FC Akademi (borta) A-lag Herrar


      18:00
    • 16:00

      MSSK Lag 1 (borta) F-08


      16:30
    • 17:00

      Länslaget 2004 (borta) /Lira BK P16


      18:30
  • 7Sön
    • Heldag

      Fritz Olsson Cup 2019 F-08

    • Heldag

      Fritz Ohllsons Cup 2019 IFK Luleå

    • Heldag

      Fritz Olsson cup F-07

    • 00:00

      Fritz Olsson Cup P-08


      19:00
    • 00:00

      Fritz Olsson cup /Lira BK P16


      18:00
    • 08:00

      Domaruppdrag Fritz Olsson Cup U17


      18:00
    • 10:00

      Piteå IF FF Röd (borta) P-08


      10:30
    • 11:00

      IFK Kalix (borta) F-08


      11:30
    • 12:30

      Södra United 08/09/10 (hemma) P-08


      13:00
    • 14:30

      Öjeby IF (hemma) P-08


      15:00
    • 15:00

      Piteå IF FF Svart (borta) P-08


      15:30
    • 15:30

      Lira BK (hemma) F-08


      16:00
    • 16:00

      vs Motståndare (hemma) P-06


      18:00
    • 18:00

      Domarlista P-04


      18:00
    • 20:00

      Träning P-04


      21:30
  • 8Mån
    v.15
  • 9Tis
    • 15:45

      Träning P-06


      17:15
    • 16:00

      Träning P-08


      17:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:00
    • 16:45

      Träning F-04/05


      18:00
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 17:45

      Träning F-06


      19:00
    • 17:45

      Träning F-07


      19:00
    • 18:15

      Träning U17


      19:30
    • 18:30

      Träning P19


      20:00
    • 18:50

      Träning P-05


      20:00
    • 19:45

      Träning P-04


      21:15
  • 10Ons
    • 16:00

      Träning F-04/05


      17:15
    • 16:00

      Träning F-07


      17:00
    • 16:30

      Träning P-07


      17:30
    • 16:30

      Träning P-08


      17:30
    • 16:30

      Träning F-06


      17:30
    • 16:30

      Träning U17


      18:00
    • 17:00

      Träning /Lira BK P16


      18:30
    • 17:20

      Träning P-05


      18:30
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:15

      Träning P-04


      19:45
    • 18:30

      Föräldramöte P-11


      19:30
  • 11Tor
  • 12Fre
  • 13Lör
  • 14Sön
    • 00:00

      Intersport cup /Lira BK P16


      19:00
    • Heldag

      Träningsläger P-06

    • Heldag

      Storlek på nya matchtröjor P-05

    • 09:00

      Träning P-06


      11:00
    • 14:00

      TP47 (borta) U17


      16:00
    • 17:00

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
  • 15Mån
    v.16
  • 16Tis
    • Heldag

      Träningsläger P-06

    • 09:00

      Träning P-06


      11:00
    • 15:30

      Träning P-04


      17:00
    • 16:00

      Träning P-08


      17:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:00
    • 16:45

      Träning F-04/05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06


      19:00
    • 17:00

      Träning F-08


      18:00
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 17:45

      Träning F-06


      19:00
    • 18:00

      Träning F-07


      19:00
    • 18:15

      Träning U17


      19:30
    • 18:30

      Träning P19


      20:00
    • 18:50

      Träning P-05


      20:00
  • 17Ons
    • Heldag

      Träningsläger P-06

    • 09:00

      Träning P-06


      11:00
    • 15:30

      Träning P-04


      17:00
    • 16:00

      Träning F-04/05


      17:15
    • 16:00

      Träning F-07


      17:00
    • 16:30

      Träning P-07


      17:30
    • 16:30

      Träning F-06


      17:30
    • 16:30

      Träning U17


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06


      19:00
    • 17:00

      Träning /Lira BK P16


      18:30
    • 17:20

      Träning P-05


      18:30
    • 17:50

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:30

      Träning P19


      20:00
  • 18Tor
    • Heldag

      Träningsläger P-06

    • 09:00

      Träning P-06


      11:00
    • 10:00

      Träning U17


      11:30
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06


      19:00
    • 19:00

      Skellefteå FF (borta) A-lag Herrar


      21:00
  • 19Fre
    • 00:00

      Träningsläger P-06


      19:00
    • 09:00

      Träning P-06


      11:00
    • 17:00

      Träning P-06


      19:00
  • 20Lör
  • 21Sön
    • 23:00

      Sista dag beställa träningskläder P-09


      23:00
  • 22Mån
    v.17
  • 23Tis
    • 16:00

      Träning F-04/05


      17:15
    • 16:30

      Träning P-07


      17:30
    • 16:30

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      19:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:15

      Träning F-06


      19:30
    • 18:30

      Träning F-07


      19:30
    • 19:20

      Träning P-05


      20:30
    • 19:30

      IFK Kalix (hemma) P19


      21:30
  • 24Ons
    • 16:30

      Träning U17


      18:00
    • 16:30

      Domarutbildning P-06


      19:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning /Lira BK P16


      18:30
    • 17:30

      Träning P-11


      18:30
    • 17:50

      Träning P-09


      19:00
    • 18:15

      Träning P-04


      19:45
    • 19:00

      Föräldramöte F-08


      21:00
  • 25Tor
    • 16:00

      Träning F-04/05


      17:00
    • 16:00

      IFK Kalix (borta) P-06


      17:00
    • 16:30

      Träning F-07


      17:30
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 18:00

      Föräldramöte P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Idrottsrabatter betalning P-04


      18:00
    • 18:30

      Träning P19


      19:30
    • 19:30

      Träning P-07


      20:30
  • 26Fre
    • 15:00

      Träning A-lag Herrar


      16:30
    • 16:30

      Träningsläger Sunderbyn F-07


      00:00
    • 16:30

      Träning U17


      18:00
      Skogsvallen
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 18:00

      Träning /Lira BK P16


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:45

      Träning F-06


      20:00
    • 19:30

      Träning P-04


      21:00
    • 19:50

      Träning P-05


      21:00
  • 27Lör
    • 00:00

      Träningsläger Sunderbyn F-07


      14:00
    • 09:00

      Umeåresan /Lira BK P16


      00:00
    • 09:00

      Cup P-06


      00:00
    • 12:00

      Länslag P-04


      12:00
    • 13:00

      Bollflickor F-08


      17:00
    • 13:30

      Ersmarks IK (borta) /Lira BK P16


      15:30
    • 14:00

      Friska Viljor FC (hemma) A-lag Herrar


      16:00
    • 16:30

      Morön BK (hemma) U17


      18:30
  • 28Sön
    • 00:00

      Umeåresan /Lira BK P16


      21:00
    • 00:00

      Cup P-06


      19:00
    • Heldag

      Vårcup P-05

    • 11:45

      Piteå IF P19 (borta) P19


      13:45
    • 12:30

      Träningsmatch mot BAIK F-04/05


      15:00
    • 15:00

      Sandåkerns SK (borta) /Lira BK P16


      17:00
    • 15:30

      Ledarträff P-09


      18:00
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 19:00

      Lira BK (hemma) P-04


      20:30
  • 29Mån
    v.18
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:15

      Träning /Lira BK P16


      18:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:15

      Träning F-08


      20:00
    • 18:20

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P19


      20:00
    • 18:30

      Träning P-04


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 19:00

      Träning F-09


      20:00
  • 30Tis