Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Luleå

Följ

IFK Luleå

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Juli 2018

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.26
    • 00:00

      Piteå Summer games P-06


      19:00
    • 00:00

      Piteå Summer Games /Lira BK P-03


      18:00
    • Heldag

      Piteå Summer Games P-09

    • Heldag

      Piteå Summer Games P-05

    • 00:00

      Piteå Summer Games P-07


      19:00
    • 00:00

      Piteå Summer Games P-04


      19:00
    • 00:00

      Piteå Summer Games P-08


      19:00
    • 00:00

      Piteå Summer Games F-07


      17:00
    • 10:15

      Södra United (hemma) P-08


      11:15
    • 11:00

      Träning A-lag Herrar


      12:30
    • 11:45

      Indrefjord IL (hemma) P-08


      12:45
    • 12:00

      Piteå IF (hemma) F-04/05


      13:00
    • 12:30

      Robertsfors IK (hemma) F-06


      13:30
    • 14:00

      Merilappi United (borta) F-08


      15:00
    • 16:00

      Träningsmatch P-10


      17:00
  • 2Mån
    v.27
    • 16:00

      Träning U19


      17:30
    • 20:00

      Boden BK (hemma) U17


      21:00
  • 3Tis
    • 00:00

      Hedens IF Lag 1 (borta) P-07


      02:00
    • 18:00

      Träning A-lag Herrar


      19:30
    • 18:45

      Träning F-07


      20:00
  • 4Ons
  • 5Tor
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      Träning /Lira BK P-03


      19:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 19:00

      A-lagsmatch P-09


      21:00
    • 19:00

      Bodens BK FF (hemma) A-lag Herrar


      21:00
    • 19:00

      Bollkalle P-04


      21:00
    • 19:00

      Derby IFK-Boden P-06


      21:00
    • 19:00

      A-lagsmatch P-05


      21:00
  • 6Fre
  • 7Lör
    • 10:00

      Seriematch F-07


      11:30
  • 8Sön
    • 13:00

      Träning P-10


      14:00
    • 13:00

      Träning P-10


      14:00
    • 16:00

      Träning P-04


      17:30
    • 16:00

      Träning P-05


      17:30
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 19:00

      Träning /Lira BK P-03


      20:30
  • 9Mån
    v.28
  • 10Tis
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:45

      Träning P-07


      19:00
    • 18:45

      Träning F-07


      20:00
  • 11Ons
  • 12Tor
    • 13:00

      Träning P-10


      14:00
    • 15:45

      Träning P-04


      17:00
    • 15:45

      Träning P-05


      17:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:45

      Träning P-07


      20:00
  • 13Fre
  • 14Lör
  • 15Sön
  • 16Mån
    v.29
  • 17Tis
  • 18Ons
  • 19Tor
  • 20Fre
  • 21Lör
  • 22Sön
    • 00:00

      Gothia cup /Lira BK P-03


      14:00
    • 10:00

      Träning P-06


      12:00
    • 13:00

      Träning P-10


      14:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:30
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
  • 23Mån
    v.30
    • 13:00

      IFK Kalix (hemma) P-06


      14:30
    • 16:00

      Träning F-04/05


      18:00
    • 17:30

      Sunderby SK (hemma) P-05


      19:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:45

      Träning F-06


      19:00
    • 19:30

      Luleå SK (hemma) P-05


      21:30
    • 20:00

      Träning A-lag Herrar


      21:30
  • 24Tis
    • 16:00

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:45

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-04/05


      20:00
    • 18:45

      Träning F-06


      20:00
    • 19:00

      Sunderby SK (borta) F-04/05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
  • 25Ons
    • 16:00

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 17:45

      Träning F-06


      19:00
    • 19:00

      Notvikens IK (borta) A-lag Herrar


      21:00
  • 26Tor
    • Heldag

      Umeå fotbollsfestival F-06

    • Heldag

      Umeå Fotbollsfestival P-05

    • Heldag

      Umeå Fotbollsfestival F-04/05

    • 16:00

      Träning P-06


      18:00
    • 16:00

      Haukiputaan pallo Yellow (hemma) F-06


      17:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:45

      Träning P-07


      20:00
    • 19:00

      Invigning UFF F-06


      21:15
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
  • 27Fre
    • Heldag

      Umeå fotbollsfestival F-06

    • Heldag

      Umeå Fotbollsfestival P-05

    • Heldag

      Umeå Fotbollsfestival F-04/05

    • 08:00

      Matfors IF (borta) F-06


      09:00
    • 11:45

      Mariehem SK (hemma) F-06


      12:45
    • 15:00

      Träning A-lag Herrar


      16:30
    • 16:30

      Träning U17


      18:00
    • 20:00

      Disco UFF F-06


      23:00
  • 28Lör
    • Heldag

      Umeå fotbollsfestival F-06

    • Heldag

      Umeå Fotbollsfestival P-05

    • Heldag

      Umeå Fotbollsfestival F-04/05

    • 08:00

      Gammelgården IF Lag 1 (borta) F-06


      09:00
    • 11:00

      Träning A-lag Herrar


      12:30
    • 20:00

      Disco UFF F-06


      23:00
  • 29Sön
    • Heldag

      Umeå fotbollsfestival F-06

    • Heldag

      Umeå Fotbollsfestival P-05

    • Heldag

      Umeå Fotbollsfestival F-04/05

    • 10:00

      Träningsläger P-06


      15:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:30
    • 16:00

      Vittjärvs IK (hemma) IFK Luleå 3


      18:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
  • 30Mån
    v.31
    • 13:00

      Sunderby SK (hemma) P-06


      14:30
    • 13:00

      IFK Luleå P07 (hemma) P-06


      14:30
    • 13:00

      Träningsmatch P-07


      15:00
    • 16:00

      Träning U17


      17:30
    • 16:45

      Träning F-04/05


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 20:00

      Träning A-lag Herrar


      21:30
  • 31Tis
    • 11:00

      Bergnäsets AIK (hemma) P-06


      12:30
    • 16:00

      Träning U17


      17:30
    • 16:30

      Träning A-lag Herrar


      18:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:45

      Träning P-07


      19:00
    • 17:45

      Träning F-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:45

      Träning F-07


      20:00
    • 18:45

      Träning F-04/05


      20:00
    • 19:00

      Lira BK (borta) P-06


      20:30
    • 21:00

      Oddebollen P-04


      00:00