Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Bankeryds SK

Följ

Bankeryds SK

Följ oss för uppdateringar
Följ

September 2020

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.36
  • 2Ons
    • 17:00

      Träning F-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09


      18:30
    • 17:00

      Träning F-10


      19:00
    • 17:15

      Träning F-11


      18:30
    • 17:45

      Träning F-12


      19:00
    • 18:15

      Träning F-07


      20:00
    • 18:15

      Träning F-06


      20:00
    • 18:30

      Träning Seniorlag Dam


      20:00
  • 3Tor
  • 4Fre
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 18:00

      IF Hallby FK 9-m (hemma) F-05


      20:00
    • 18:30

      Habo IF (borta) F-09


      20:00
  • 5Lör
    • 09:30

      Träning P-13


      10:45
    • 09:30

      Träning P-12


      11:00
    • 09:45

      Träning F-12


      11:00
    • 10:00

      Husqvarna FF mot Bankeryds SK gul F-10


      12:00
    • 11:00

      Lag 1 - Spel Habo (För LOK-stöd) F-13


      13:00
    • 11:00

      Lag 2 - Spel Habo (För LOK-stöd) F-13


      13:00
    • 11:00

      Lag 3 - Spel Habo (För LOK-stöd) F-13


      13:00
    • 11:00

      Träning P-14 (2014)


      12:00
    • 11:00

      Träning F-14 (2014)


      12:00
    • 11:00

      Vänskapsmatcher P-07


      15:00
    • 11:00

      Tenhults IF vit (borta) F-08


      13:00
    • 11:00

      IF Haga 1 (borta) P-06


      13:00
    • 11:30

      Habo IF blå (borta) P-09


      13:30
    • 12:00

      Ekhagens IF (hemma) P-08


      14:00
    • 12:00

      Waggeryds IK (borta) F-07


      14:00
    • 12:00

      IK Vista (borta) Juniorlag Herrar


      14:00
    • 12:00

      Tabergs SK (hemma) F-10


      13:20
    • 13:00

      Tabergs SK (borta) Seniorlag Herr


      15:00
    • 13:30

      Nässjö FF 1 (borta) P-07


      15:30
    • 15:00

      Mariestads BoIS FF (hemma) Seniorlag Dam


      17:00
  • 6Sön
    • 10:00

      Egnahems BK (hemma) F-07


      12:00
    • 10:00

      IF Hallby FK blå (borta) P-08


      12:00
    • 10:00

      Ekhagens IF svart (hemma) P-09


      12:00
    • 10:00

      Ekhagens IF (hemma) F-09


      12:00
    • 12:00

      Ekhagens IF (hemma) F-08


      14:00
    • 13:00

      Mariebo IK 2 (hemma) P-07


      15:00
    • 13:00

      Jönköpings Södra IF 1 (borta) P-05


      15:00
    • 16:00

      Tranås FF Svart (hemma) P-10


      17:00
    • 16:30

      Tenhults IF vit (borta) P-08


      18:30
    • 17:00

      Ekhagens IF (hemma) Seniorlag Herr


      19:00
  • 7Mån
    v.37
    • 17:00

      Träning F-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09


      18:30
    • 17:15

      Träning F-11


      18:30
    • 17:20

      Träning F-10


      19:00
    • 17:30

      Träning Seniorlag Dam


      19:00
    • 17:45

      Träning F-05


      20:00
    • 18:15

      Träning F-06


      20:00
    • 18:15

      Träning F-07


      20:00
  • 8Tis
  • 9Ons
  • 10Tor
  • 11Fre
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 18:00

      Jönköpings Södra IF 1 (hemma) P-06


      20:00
    • 18:00

      Jönköpings Södra IF (borta) F-05


      20:00
  • 12Lör
    • 09:30

      Träning P-13


      10:45
    • 09:30

      Träning P-12


      11:00
    • 09:45

      Träning F-12


      11:00
    • 10:00

      IF Hallby FK vit (borta) P-08


      12:00
    • 10:00

      Hovslätts IK (borta) F-09


      12:00
    • 11:00

      Träning F-13


      12:00
    • 11:00

      Träning F-14 (2014)


      12:00
    • 11:00

      Träning P-14 (2014)


      12:00
    • 12:00

      Tranås FF röd (hemma) P-08


      14:00
    • 12:00

      Ölmstad/Vista (hemma) F-10


      14:00
    • 13:30

      Nässjö FF röd (borta) F-08


      15:30
    • 15:00

      Jönköpings Södra IF vit (hemma) P-09


      17:00
    • 15:00

      Gripenbergs BK (hemma) Seniorlag Herr


      17:00
    • 15:00

      Ekhagens IF 2 7-m (hemma) P-06


      17:00
    • 16:00

      Råda BK (borta) Seniorlag Dam


      18:00
  • 13Sön
    • 10:00

      Tabergs SK (hemma) F-07


      12:00
    • 10:00

      Mariebo IK röd (hemma) P-08


      12:00
    • 10:00

      Ekhagens IF Röd (borta) P-10


      12:00
    • 10:00

      IF Eksjö Fotboll (hemma) F-09


      12:00
    • 10:30

      Extramatch F-08


      12:00
    • 12:00

      Waggeryds IK (borta) P-07


      14:00
    • 12:00

      Assyriska IK (borta) P-07


      14:00
    • 12:00

      Lekeryd-Svarttorps SK 7-m (borta) F-07


      14:00
    • 13:00

      Gripenbergs BK (hemma) F-08


      15:00
    • 15:00

      Match 7mot7 i Barnarp F-11


      18:00
    • 15:00

      Ekhagens IF (borta) F-10


      17:00
    • 16:00

      Mullsjö IF Svart (hemma) P-10


      17:00
    • 17:00

      IK Tord lila (borta) P-09


      19:00
  • 14Mån
    v.38
    • 17:00

      Träning F-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09


      18:30
    • 17:15

      Träning F-11


      18:30
    • 17:20

      Träning F-10


      19:00
    • 17:30

      Träning Seniorlag Dam


      19:00
    • 18:15

      Träning F-07


      20:00
    • 18:15

      Träning F-06


      20:00
    • 19:00

      Vetlanda FF komb. (hemma) F-05


      21:00
  • 15Tis
  • 16Ons
    • 17:00

      Träning F-05


      19:00
    • 17:00

      Träning F-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09


      18:30
    • 17:00

      Träning F-10


      19:00
      Furuvik - Gräsplan
      Anteckning: Vi fortsätter med att jogga före ordinarie träningstid på onsdagarna med start kl.17.00. Vi joggar gemensamt en slinga på ca 1 km. Ha löparskor på när ni kommer och ta med fotbollsskor, benskydd och vattenflaska. Samling vid klubblokalen.
      Mvh Ledarna
    • 17:15

      Träning F-11


      18:30
    • 17:15

      Träning F-12


      18:30
    • 18:15

      Träning F-07


      20:00
    • 18:30

      Aneby/Bälaryd 7-m (borta) F-06


      20:30
    • 18:30

      Träning Seniorlag Dam


      20:00
    • 19:00

      Sävsjö FF (hemma) P-05


      21:00
  • 17Tor
  • 18Fre
    • 17:00

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      IK Tord 2 (borta) P-06


      19:30
  • 19Lör
    • 09:00

      Träning P-13


      12:00
    • 09:30

      Träning P-12


      11:00
    • 09:30

      Mariebo IK svart (borta) P-08


      11:30
    • 09:30

      Mariebo IK (borta) F-08


      10:30
    • 09:45

      Träning F-12


      11:00
    • 10:00

      Gemenskapsaktivitet F-12


      12:45
    • 11:00

      Matcher mot Mariebo! F-13


      13:00
    • 11:00

      Norrahammars GIS vit (borta) P-09


      13:00
    • 11:00

      Hvetlanda GIF (borta) F-09


      13:00
    • 12:00

      Mariebo IK gul (hemma) F-10


      13:15
    • 12:00

      Jönköpings Södra IF B (borta) Seniorlag Dam


      14:00
    • 13:00

      Norrahammars IK (borta) Seniorlag Herr


      15:00
    • 15:00

      Mariebo IK svart (hemma) P-09


      17:00
    • 15:00

      Mariebo IK vit (hemma) P-08


      17:00
    • 16:00

      Ekhagens IF 1 (borta) P-06


      18:00
  • 20Sön
    • 10:00

      IF Hallby FK 1 (hemma) F-07


      12:00
    • 10:00

      Tabergs SK röd (borta) P-08


      12:00
    • 10:00

      Tranås FF (hemma) F-09


      12:00
    • 10:00

      Habo IF Blå (borta) P-10


      11:00
    • 10:00

      Habo IF vit (borta) F-10


      12:00
    • 13:00

      IK Tord (hemma) P-07


      15:00
    • 13:00

      Barnarps IF vit (hemma) F-08


      15:00
    • 13:30

      Ekhagens IF (borta) F-07


      15:30
    • 14:00

      Lekeryd/Svart. SK (hemma) Seniorlag Herr


      16:00
    • 14:00

      BSK U - Lekeryd (Hemma) Juniorlag Herrar


      16:00
    • 14:00

      IF Hallby FK vit (borta) P-09


      16:00
    • 15:00

      Internmatch - Avslutning 2020 P-08


      17:00
    • 16:00

      Match 11 mot 11 F-06


      19:00
    • 16:00

      Tenhults IF Vit (hemma) P-10


      18:00
    • 16:15

      Boll-lisor F10 F-10


      19:00
    • 17:00

      Nässjö FF (borta) P-05


      19:00
    • 17:00

      Landsbro IF FK komb. (hemma) F-05


      19:00
    • 17:00

      Våmbs IF (hemma) Seniorlag Dam


      19:00
  • 21Mån
    v.39
    • 17:00

      Träning F-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09


      18:30
    • 17:20

      Träning F-10


      19:00
    • 17:30

      Träning Seniorlag Dam


      19:00
    • 18:15

      Träning F-05


      20:00
    • 18:15

      Träning F-06


      20:00
    • 18:15

      Träning F-07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
  • 22Tis
  • 23Ons
  • 24Tor
  • 25Fre
    • 16:15

      Träning F-05


      17:45
    • 18:00

      Mullsjö IF (hemma) P-05


      20:00
  • 26Lör
    • 08:45

      Månsarps IF - BSK. 11 mot 11. F-06


      12:00
    • 09:00

      Avslutning BSK P06 med fotbollsgolf P-06


      15:00
    • 09:30

      Träning P-13


      10:45
    • 09:45

      Träning F-12


      11:00
    • 10:00

      Månsarps IF 9-m (borta) F-05


      12:00
    • 12:00

      Månsarps IF (hemma) Juniorlag Herrar


      14:00
    • 12:00

      Match mot Gislaved P-07


      14:00
    • 12:15

      Träning P-12


      16:00
    • 13:00

      Träning P-11


      14:00
    • 13:00

      IFK Kalmar (hemma) F-05


      15:00
    • 14:00

      Träning P-11


      15:00
    • 14:00

      Värnamo Södra FF röd (borta) P-09


      16:00
    • 15:00

      Mariebo IK vit (hemma) P-09


      17:00
    • 15:00

      Träning P-11


      16:00
    • 15:15

      Boll-lisor F-09


      18:00
    • 16:00

      Skultorps IF (hemma) Seniorlag Dam


      18:00
  • 27Sön
    • 10:00

      Habo IF (hemma) F-07


      12:00
    • 10:00

      Husqvarna FF blå (hemma) P-09


      12:00
    • 10:00

      IF Hallby FK (hemma) F-09


      11:00
    • 10:45

      Säsongsavslutning/Match F-08


      17:00
    • 13:00

      Avslutning P-07


      17:00
    • 13:00

      Jönköpings Södra IF 2 (hemma) P-07


      15:00
    • 13:00

      Frinnaryds IF 7-m (hemma) P-06


      15:00
    • 15:00

      IFK Öxnehaga (hemma) Seniorlag Herr


      17:00
    • 16:00

      IF Haga 2 7-m (hemma) F-06


      18:00
    • 16:00

      IK Vista (hemma) P-10


      17:00
  • 28Mån
    v.40
    • 17:00

      Träning F-09


      18:30
    • 17:00

      Träning F-08


      18:30
    • 17:20

      Säsongsavslutning F10 / 2010 F-10


      19:00
    • 17:30

      Träning Seniorlag Dam


      19:00
    • 18:15

      Träning F-05


      20:00
  • 29Tis
  • 30Ons