Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Venestad IF Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Venestad IF Herrar.
Herrar
Följ oss för uppdateringar
Grattis till oss alla för 183 besökare på hemsidan igår. Bevisar ju bara att Jerry har stigit i populäritet eller också så har någon i föreningen köpt typ 139 datorer som han eller hon provade igår, Kanske så att Päras skada gav eko i hela Skåne och folk vill veta hur knähelvetet mår, eller också så har Figge fler vänner än vad vi andra trodde. Ja svar lär vi ju inte få men det bor inte 183 i Huaröd så dom har inte med saken att göra.
Röstningen på hemsidan är visserligen populär men den tror jag inte heller är orsaken. Däremot så ligger ju Andres Vasalopp och folk som undrar om kan kom hem nära till hands.
Kanske så att folk bara tycker att vi har en trevli hemsida och att det är kul att göra ett besök och stifta bekantskap med alla halvfigurer som vi tar hand om.
Hjalle: Antingen kan du ju komma ner till Stadium, eller om någon i laget fortfarande pratar med dig, kan de ta det till dig.
Pära: Tråkigt att höra nu när du var i ditt livs form! Hoppas att du tar plats brevid Figge till matcherna i alla fall. Krya på dig.
Såja nu ligger fotbollsskorna i brännbart. Knät svullet till storlek av en hanboll, kan inte ens stödja på skitet. Känns att nått e riktigt paj :( Det gör ju inte lite ont..
Rapportera
Till styrelsen....
Var det möte i morgon? Var ska vi vara? Och hur dax? Min hotmail har slutat fungera så kan inte kolla om det står något där.
Om Påskar lämnar Åsum finns det bara ett lag för honom. Om så är fallet är han mer än välkommen. Har redan börjat sakna snubbelfinten...
Tack Ponna!
Det ryktas om att Oskar Mattsson är på väg tillbaka? Uppgiften om att han har lämnat Åsum är iaf bekräftad, frågan är väl bara var han går nu?
Rapportera
Har en hel glasburk med 25-öringar som jag skänker rätt av, säker 30:- i den
Går det ba med 10 öringar också?
Hälsar Dan
18.30
Rapportera