Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Venestad IF Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Venestad IF Herrar.
Herrar
Följ oss för uppdateringar
Lämanr wo till dagens träning(det beror inte på att det gå pissfotboll med piss lag på tvn) Min sambo jobbar, tyvärr. E måttligt sugen nu. Har ju för fan inte kunnat träna på 2 månader.
Mange: Okey! Samling 12.00 Degeberga
Pära: Okey! Krya på dig!
Kristian: Låter bra det! Håller med dig!
Daggen: Med tanke på hur det såg ut på planen i lördags.. Det sista vi behöver är ännu en kväll i soffan! Lyft era feta rövar och kom o träna! 4 Veckor till seriepremiär! Ska väl inte behöva säga mer??
Stoffe: Jag tror jag kommer och tränar. Har inte frågat Vera, men det ska nog inte vara något problem.
Om jag tränar tar jag med handskarna. En målvakt måste vi ju ha.
Blir det lite folk bara för att Arsenal spelar är det sista gången jag visar mig på gruset. Då kan vi lika gärna lägga ner.
Träning ikväll 20.15 gott folk! Hoppas på mycket folk! Blir en träning med mycket boll och spel. Vi ses!
Rapportera
Pära ditt förväxta dagisbarn. Om du har ont tänk då på hur jag haft det med en bror som Uffe.
Inte konstigt att man är mentalt störd.
Och du allt som inte dödar det härdar.
Önskar att du snabbt är tillbaka i laget.
Sorry missade att meddela att jag inte tränar ikväll. Är förkyld och mår skitkass. Kan eventuellt bero på att jag träffar min bror lite väl ofta just nu.
RapporteraHoppas att någon annan tog tag i insamlingen av 50 öringar. Hoppas att jag känner mig bättre till lördag.