Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Karlslunds IF FK P16
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Karlslunds IF FK P16.
P16
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Här kommer ltie info om Eskilscupen.
Vi har fått spelschemat som ni hittar här. 2 matcher på fredagen, 2 på lördagen och 1-4 slutspelsmatcher på söndagen. Absolut senast match är på söndagen 17:10.
Skolboendet får vi reda på i början av nästa vecka.
Vi åker ner på torsdag förmiddag där vi nu ser över alternativ. Minibussar är svårt att få tag på och är relativt dyrt. Chartrad buss är väldigt dyrt då vi inte kan dela kostnaden med annat lag (försöker få ner priset på offert). Tåg kan vi åka ner men inte hem och packning skulle behövas lösas med t.ex. föräldrar. Eller om flera föräldrar åker ner redan på torsdag så att vi kan åka i bilar.
Vi löser transport mellan planer och skola med cupens bussystem.
Vi behöver nu få koll på vilka föräldrar som har tänkt att resa ner till Helsingborg och när och hur mycket plats man har. Vi hoppas att vi har tillräckligt mycket folk nere på söndag så att vi kan ta oss hem med bilar. Visar har en bil på plats där nere så behövs 13 platser till (+packning). Åker med 15 spelare + 3 ledare (Visar och Lion kommer direkt till Helsingborg).
Kommentera här nedan med hur det ser ut för er.
Återkommer med ytterligare kostnad beroende på hur transport löses. Ber er som inte betalat första kostnaden på 2000 kr göra det. Swisha till 123 334 93 05
Athletic FC Eskilstuna (borta) | 5 okt, 15:00 |
Älvsjö AIK FF (hemma) | 11 okt, 13:30 |
Hanvikens SK (borta) | 18 okt, 14:00 |
Vet att frågan inte var vilka som inte kan köra. Men kan meddela att jag är bortrest på annat de datumen ändå. Så vet ni att jag kan räknas bort i planeringen iaf 🚗
RapporteraRapportera