Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Kumla Fotboll

Följ

IFK Kumla

Följ oss för uppdateringar
Följ

Juni 2024

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.22
    • 09:30

      Träning P-018


      10:30
    • 09:30

      Träning F-018/19


      10:30
    • 10:00

      Poolspel 3mot3 (födda 2017) F-016/17


      13:00
    • 10:45

      Kioskpass P-013


      13:30
    • 11:00

      Örebro Syrianska IF Gul (borta) P-013


      12:15
    • 11:30

      IFK Hallsberg FK 2 (hemma) P-010/11


      13:30
    • 11:30

      IK Sturehov Blå (borta) P-012


      13:30
    • 11:30

      Adolfsbergs IK Svart (hemma) P-014


      13:30
    • 11:30

      Örebro SK FK Vit 3 (hemma) P-014


      13:30
    • 13:00

      Rynninge IK 1 (hemma) F-012


      15:00
    • 13:00

      Kopparberg BK (borta) F-013/14


      15:00
    • 13:00

      Entrévärdar på A-lagsmatchen P-013


      16:00
    • 13:00

      Bollkallar på A-lagsmatchen P-013


      16:00
    • 13:15

      IFK Askersund (hemma) P-014


      15:15
    • 13:15

      Kioskpass P-013


      16:30
    • 14:00

      Stenungsunds IF (hemma) A-lag Herrar


      16:00
  • 2Sön
    • 09:00

      Poolspel cup 3v3 P-017


      14:00
    • 10:00

      IK Sturehov 2 Röd (borta) P-010/11


      12:00
    • 10:00

      Träning P-019


      11:00
    • 10:00

      Träning P-016


      11:00
    • 10:00

      Träning F-016/17


      11:00
    • 11:15

      IFK Hallsberg FK 2 (hemma) F-012


      13:15
    • 11:15

      Örebro SK FK 1 Vit (hemma) F-012


      13:15
    • 11:30

      Kioskpass P-013


      15:00
    • 12:00

      Latorps IF (hemma) P-013


      13:15
    • 13:00

      IFK Askersund P15 (borta) P-17


      15:00
    • 13:00

      IF Eker Örebro/Latorp Silver (borta) F-012


      15:00
    • 13:00

      Träning P-015


      14:30
    • 14:00

      IFK Norrköping FK (hemma) F-17


      16:00
    • 14:45

      Kioskpass P-013


      18:30
    • 16:30

      Karlslunds IF FK Röd (hemma) F-010/11


      18:30
    • 17:15

      Östra Almby FK Grön (borta) P-012


      19:15
  • 3Mån
    v.23
  • 4Tis
  • 5Ons
    • Heldag

      Kioskvecka F-17

    • 16:55

      Träning P-010/11


      18:30
    • 17:00

      Träning P-014


      18:15
    • 17:00

      Träning F-013/14


      18:15
    • 17:00

      Träning F-015


      18:15
    • 18:00

      Pålsboda GOIF (borta) P-014


      20:00
    • 18:15

      Träning P-013


      19:30
    • 18:30

      Laxå IF (borta) F-010/11


      20:30
    • 18:30

      Träning P-17


      20:00
  • 6Tor
    • Heldag

      Kioskvecka F-17

    • 09:00

      Spelarutbildningsläger P-010/11


      17:00
    • 10:00

      Träning P-015


      11:30
    • 10:30

      Nora BK 2 (borta) F-013/14


      12:30
    • 13:00

      Älvsjö AIK FF (borta) F-17


      15:00
    • 13:15

      Kiosk F-17


      15:30
    • 14:00

      Motala AIF FK (borta) A-lag Herrar


      16:00
    • 14:00

      IK Sturehov 1 Vit (hemma) P-010/11


      16:00
    • 16:55

      Träning P-010/11


      18:30
    • 17:15

      Träning F-016/17


      18:30
    • 18:15

      Träning F-012


      19:30
    • 18:30

      Träning P-012


      20:00
  • 7Fre
    • Heldag

      Kioskvecka F-17

    • 10:30

      Träning P-17


      12:00
    • 12:00

      Träning F-010/11


      13:30
    • 16:30

      Träning F-17


      18:00
    • 17:00

      Träning P-013


      18:15
    • 17:45

      Kiosk F-17


      20:00
    • 18:30

      Latorps IF/Lekebergs IF 1 (hemma) P-010/11


      20:30
  • 8Lör
    • Heldag

      Kioskvecka F-17

    • 09:00

      Träning P-015


      10:30
    • 09:30

      Garphyttans IF (borta) P-014


      11:30
    • 09:30

      Träning P-018


      10:30
    • 09:30

      Träning F-018/19


      10:30
    • 10:00

      Poolspel 2 P-016


      13:00
    • 10:00

      KIF Örebro DFF 1 Vit (borta) F-012


      12:00
    • 10:00

      Mariebergs IK 2 Blå (borta) F-012


      12:00
    • 11:00

      BK Forward Lundby Svart (borta) P-014


      13:00
    • 13:00

      Sverige - Serbien! P-012


      00:00
    • 13:00

      Rynninge IK Vit (hemma) P-013


      14:15
    • 13:00

      BK Forward Lundby Svart (hemma) P-013


      14:15
    • 13:15

      Landskamp Sverige - Serbien P-010/11


      23:30
  • 9Sön
    • 00:00

      Kioskvecka F-17


      19:00
    • 00:00

      Sverige - Serbien! P-012


      00:00
    • 09:00

      Träning P-017


      10:00
    • 10:00

      Poolspel P-015


      12:00
    • 10:00

      Träning P-019


      11:00
    • 10:00

      Träning P-016


      11:00
    • 10:00

      Hampetorp-Odensbackens IF (borta) F-015


      11:00
    • 11:00

      Poolspel 5mot5 F-016/17


      13:30
    • 12:00

      Linköpings FC (borta) F-17


      14:00
    • 12:10

      Adolfsbergs IK (borta) F-015


      13:10
    • 12:30

      Adolfsbergs IK Vit (borta) P-013


      13:45
    • 12:45

      Kiosk F-17


      15:15
    • 13:00

      Latorps IF (hemma) P-012


      15:00
    • 13:00

      Mariebergs IK 3 (hemma) F-013/14


      15:00
    • 14:00

      Vretstorps IF (hemma) P-010/11


      16:00
    • 14:00

      Mariebergs IK 2 Vit (borta) F-012


      16:00
    • 14:45

      Grythyttans IF (hemma) P-013


      16:00
    • 15:15

      Kiosk F-17


      17:45
    • 16:00

      Smedby AIS P17 (hemma) P-17


      18:00
    • 16:00

      Lekebergs IF/Örebro Syrianska (borta) P-012


      18:00
    • 17:15

      IK Sturehov 2 Blå (hemma) F-013/14


      19:15
    • 17:45

      Kiosk F-17


      20:00
    • 18:30

      Karlslunds IF FK Vit (hemma) F-010/11


      20:30
  • 10Mån
    v.24
  • 11Tis
    • 17:00

      Träning P-014


      18:15
    • 17:15

      Träning P-016


      18:15
    • 18:00

      Träning P-17


      19:30
    • 18:30

      BK Forward Gul (borta) P-010/11


      20:30
  • 12Ons
    • 17:00

      Träning P-014


      18:15
      Kumla IP
      Övrig platsinfo: B-planen
      Samlingstid: 16:55
    • 18:00

      Laxå IF (borta) F-013/14


      20:00
    • 18:00

      Träning A-lag Herrar


      19:30
    • 18:15

      Örebro SK FK Vit 2 (borta) P-014


      20:15
    • 18:15

      Träning P-17


      19:30
    • 18:30

      Nora BK 1 (borta) P-010/11


      20:30
    • 18:30

      Yxhults IK 2 (borta) P-010/11


      20:30
    • 18:30

      Mosjö SK 1 (hemma) F-012


      20:30
    • 19:15

      Kiosk på IP F-013/14


      22:15
    • 20:00

      Fellingsbro GOIF (hemma) F-17


      22:00
  • 13Tor
  • 14Fre
    • 08:00

      Örebrocupen F-012


      00:00
    • 08:30

      Örebrocupen Lag i P13 klass P-010/11


      00:00
    • 08:30

      Örebrocupen Lag 1 i P14 klass P-010/11


      00:00
    • 09:00

      Örebrocupen F-010/11


      00:00
    • 09:30

      Örebrocupen Lag 2 i P14 klass P-010/11


      00:00
    • 12:00

      Örebrocupen P-17


      00:00
    • 12:00

      Örebro Cupen F013 F-013/14


      15:00
    • 13:00

      Örebrocupen P-012


      00:00
    • 13:00

      Skepplanda BTK (hemma) P-012


      14:00
    • 15:00

      IFK Sollentuna Vit (borta) P-012


      16:00
    • 15:30

      Örebrocupen F014 F-013/14


      21:00
    • 16:30

      Träning F-17


      18:00
    • 17:00

      Träning P-013


      18:15
    • 17:00

      Örebrocupen P12 fredag P-013


      19:45
    • 18:45

      Kiosk på IP F-013/14


      21:30
  • 15Lör
    • Heldag

      Örebrocupen F-012

    • Heldag

      Örebrocupen Lag i P13 klass P-010/11

    • Heldag

      Örebrocupen Lag 1 i P14 klass P-010/11

    • Heldag

      Örebrocupen F-010/11

    • Heldag

      Örebrocupen Lag 2 i P14 klass P-010/11

    • Heldag

      Örebrocupen P-17

    • Heldag

      Örebrocupen P-012

    • 07:45

      Örebrocupen F014 F-013/14


      13:00
    • 08:00

      Örebrocupen P-016


      00:00
    • 08:00

      Örebrocupen P12 lördag P-013


      10:45
    • 09:00

      Örebrocupen P-015


      00:00
    • 09:00

      Örebro Cupen F013 F-013/14


      12:00
    • 09:30

      Träning P-018


      10:30
    • 10:30

      FOTBOLLSAVSLUTNING F-018/19


      11:30
    • 11:30

      HOIF/SMÅ IF (hemma) P-014


      13:30
    • 11:30

      SMÅ/HOIF (hemma) P-014


      13:30
    • 13:00

      Boll- och entrevärdar herrlaget P-014


      16:00
    • 13:00

      Kiosk på IP F-013/14


      16:30
    • 13:00

      Rönninge Salem Fotboll 2 Grön (hemma) P-012


      14:00
    • 14:00

      Vänersborgs FK (hemma) A-lag Herrar


      16:00
    • 15:00

      Gröndals IK 1 (borta) P-012


      16:00
  • 16Sön
    • 00:00

      Örebrocupen F-012


      20:00
    • 00:00

      Örebrocupen Lag i P13 klass P-010/11


      17:00
    • 00:00

      Örebrocupen Lag 1 i P14 klass P-010/11


      17:00
    • 00:00

      Örebrocupen F-010/11


      19:00
    • 00:00

      Örebrocupen Lag 2 i P14 klass P-010/11


      17:00
    • 00:00

      Örebrocupen P-17


      18:00
    • 00:00

      Örebrocupen P-012


      16:00
    • 00:00

      Örebrocupen P-016


      15:00
    • 00:00

      Örebrocupen P-015


      17:00
    • 07:40

      Örebrocupen F014 F-013/14


      13:00
    • 08:00

      Örebro Cupen F013 F-013/14


      12:00
    • 09:00

      Träning P-017


      10:00
    • 10:00

      Träning P-019


      11:00
    • 10:00

      Träning F-016/17


      11:00
    • 11:00

      Frövi IK (borta) P-013


      12:15
    • 12:00

      Hovsta IF (hemma) P-012


      13:00
    • 13:00

      Örebrocupen P12 söndag P-013


      15:45
    • 14:00

      IFK Aspudden-Tellus 1 (borta) P-012


      15:00
  • 17Mån
    v.25
    • 10:00

      IFK Kumlas Summercamp 17-19/6 P-010/11


      00:00
    • 12:00

      Spontanfotboll P-17


      14:00
    • 17:00

      Träning F-013/14


      18:15
    • 17:00

      Träning F-015


      18:15
    • 17:00

      Träning P-17


      18:15
    • 18:00

      Träning A-lag Herrar


      19:30
    • 18:30

      Rynninge IK 2 (borta) F-010/11


      20:30
    • 18:30

      Skyllbergs IK (borta) F-012


      20:30
    • 19:00

      BK Forward (borta) F-17


      21:00
  • 18Tis
    • Heldag

      IFK Kumlas Summercamp 17-19/6 P-010/11

    • 12:00

      Spontanfotboll P-17


      14:00
    • 16:40

      Träning P-010/11


      18:00
    • 16:45

      Träning F-010/11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-014


      18:15
    • 17:15

      Träning P-016


      18:15
    • 17:30

      Vivalla SK (borta) P-013


      18:45
    • 18:00

      Träning A-lag Herrar


      19:30
    • 18:30

      Rynninge IK Vitblå (hemma) P-013


      19:45
    • 18:45

      Mariebergs IK (borta) P-012


      20:45
  • 19Ons
    • 00:00

      IFK Kumlas Summercamp 17-19/6 P-010/11


      14:00
    • 12:00

      Spontanfotboll P-17


      14:00
    • 16:25

      Träning P-010/11


      17:45
    • 16:30

      Träning F-010/11


      17:45
    • 17:00

      Träning F-013/14


      18:15
    • 17:00

      Träning F-015


      18:15
    • 17:30

      Träning F-17


      19:00
    • 17:45

      Träning P-17


      19:00
    • 18:00

      IFK Hallsberg FK Vit (borta) P-014


      20:00
    • 18:00

      IFK Hallsberg FK Blå (borta) P-014


      20:00
    • 18:15

      Pålsboda GOIF (borta) P-012


      20:15
    • 18:15

      Lillkyrka IF (borta) F-013/14


      20:15
    • 18:15

      Träning P-013


      19:30
    • 19:30

      Köpings IS P15 (hemma) P-17


      21:30
  • 20Tor
    • 12:00

      Spontanfotboll P-17


      14:00
    • 13:00

      Träning F-17


      15:00
    • 17:00

      Mosjö SK Gul (hemma) P-010/11


      19:00
    • 17:00

      Träning P-015


      18:15
    • 17:15

      Träning F-016/17


      18:30
    • 18:15

      Träning F-012


      19:30
    • 18:30

      Boll-Lisa och entrévärd F-010/11


      21:00
    • 18:30

      Träning P-012


      20:00
    • 18:30

      Entrévärd F-010/11


      21:00
    • 19:30

      Lidköpings FK (hemma) A-lag Herrar


      21:30
  • 21Fre
  • 22Lör
  • 23Sön
    • 09:00

      Träning P-017


      10:00
    • 09:30

      Latorps IF/Lekebergs IF 2 (hemma) P-010/11


      11:30
    • 10:00

      Träning P-016


      11:00
    • 11:15

      IFK Lindesberg Vit (hemma) P-013


      12:30
    • 13:15

      IK Sturehov Röd (hemma) P-014


      15:15
    • 14:00

      Eskilstuna United DFF (hemma) F-17


      16:00
    • 16:00

      Nora BK/Lillån FK P15 (borta) P-17


      18:00
    • 16:00

      KIF Örebro DFF 1 Svart (hemma) F-012


      18:00
    • 16:30

      Assyriska FF P17 (hemma) P-17


      18:30
    • 19:00

      Laxå IF/Degerfors IF (hemma) P-010/11


      21:00
  • 24Mån
    v.26
    • 16:40

      Träning P-010/11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-015


      18:15
    • 17:00

      Träning F-013/14


      18:15
    • 17:00

      Träning F-015


      18:15
    • 18:00

      Träning A-lag Herrar


      19:30
    • 18:15

      Träning F-012


      19:30
    • 18:30

      Rynninge IK 2 Blå (borta) P-010/11


      20:30
    • 18:30

      Mosjö SK Svart (hemma) F-010/11


      20:30
    • 18:30

      IFK Hallsberg FK 1 (hemma) F-012


      20:30
    • 18:30

      Rynninge IK 2 Blå (hemma) F-013/14


      20:30
    • 19:30

      Träning P-17


      21:00
  • 25Tis
  • 26Ons
  • 27Tor
  • 28Fre
  • 29Lör
    • 10:00

      Tysslinge sommarcup P-015


      17:00
    • 12:45

      IFK Hallsberg FK (hemma) P-013


      14:00
    • 15:00

      Vaksala SK P17 (borta) P-17


      17:00
    • 15:00

      Yxhults IK 1 (hemma) P-012


      17:00
    • 16:30

      Sommaravslutning - mat, tävlingar och em-fotboll P-014


      20:00
  • 30Sön
    • 09:00

      Träning P-017


      10:00
    • 10:00

      Sommaravslutning P-015


      12:00
    • 10:00

      Träning F-016/17


      11:00
    • 10:00

      Träning P-019


      11:00
    • 16:00

      SMÅ/HOIF (hemma) P-012


      18:00