Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Kumla Fotboll

Följ

IFK Kumla

Följ oss för uppdateringar
Följ

Oktober 2021

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.39
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 16:30

      Träning F-010/11


      17:45
    • 17:00

      Träning P19


      18:30
    • 17:45

      Träning F-012/13


      18:45
    • 18:30

      HOIF/SMÅ IF (hemma) F-07/08


      21:00
  • 2Lör
  • 3Sön
    • 09:00

      Träning F/P-016


      10:00
    • 09:30

      Föräldramöte F/P-016


      10:00
    • 09:30

      Träning F-012/13


      10:45
    • 11:00

      Mosjö SK/Sköllersta IF (borta) F-07/08


      13:00
    • 11:00

      Adolfsbergs IK 2 Svart (borta) P-08


      13:00
    • 14:00

      Huddinge IF (hemma) P19


      16:00
    • 15:00

      Lagaktivtet P-010


      17:00
  • 4Mån
    v.40
    • 17:00

      Träning P-08


      18:15
    • 17:00

      Träning P-010


      18:15
    • 17:00

      Träning P-07


      18:15
    • 18:15

      Träning F-07/08


      19:30
    • 19:30

      Träning A-lag Herrar


      21:00
    • 19:30

      Träning P19


      21:00
    • 19:30

      Träning P17


      21:00
  • 5Tis
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 17:00

      Träning P-08


      18:15
    • 17:00

      Träning P-07


      18:15
    • 18:15

      Träning P-012


      19:30
    • 19:30

      IFK Skövde (borta) A-lag Herrar


      21:30
  • 6Ons
    • 17:00

      Träning F-010/11


      18:15
    • 17:00

      Träning P-011


      18:15
    • 18:00

      Föräldramöte P-013


      19:00
    • 18:00

      Adolfsbergs IK (borta) P-08


      21:00
    • 18:15

      Träning P-010


      19:30
    • 18:15

      Träning F-07/08


      19:45
    • 19:30

      Träning P19


      21:00
  • 7Tor
  • 8Fre
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 17:00

      Träning P19


      18:30
    • 18:15

      Träning F-012/13


      19:15
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 18:15

      Träning P-07


      19:30
  • 9Lör
  • 10Sön
    • 09:00

      Träning F-012/13


      10:45
    • 10:45

      Träning P-014


      11:45
    • 10:45

      Träning F014


      11:45
    • 12:00

      Träningsmatch 1 P-09


      14:00
    • 13:00

      Sickla IF (borta) P19


      15:00
    • 14:00

      Träningsmatch 2 P-09


      16:00
    • 16:00

      Träning P-012


      17:30
  • 11Mån
    v.41
  • 12Tis
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 17:00

      Träning P-011


      18:15
    • 18:15

      Träning P-08


      19:45
    • 18:15

      Träning P-07


      19:45
    • 19:30

      Träning P17


      20:30
  • 13Ons
    • 17:00

      Träning P-010


      18:15
    • 17:00

      Träning F-010/11


      18:15
    • 17:20

      Föräldramöte P-010


      18:20
    • 18:15

      Träning A-lag Herrar


      19:30
    • 18:15

      Träning P19


      19:30
    • 19:00

      Kiosktjänst P-07


      21:45
    • 19:45

      Rävåsens IK Karlskoga (hemma) F-07/08


      21:45
  • 14Tor
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 18:15

      Träning F-012/13


      19:30
    • 18:15

      Träning P-07


      19:30
  • 15Fre
  • 16Lör
    • Heldag

      Select cup Örebro P-07

    • 10:00

      Turnering karlstad F-07/08


      14:00
    • 10:30

      Träningsmatch mot Marieberg IK P-012


      12:00
    • 12:40

      IFK Norrköping FK Vit (hemma) P-010


      13:40
    • 14:40

      Örebro SK Ungdom SK svart 1 (borta) P-010


      15:40
    • 15:00

      Vänersborgs FK (borta) A-lag Herrar


      17:00
    • 17:20

      IFK Vaxholm Blå 2 (borta) P-010


      18:20
  • 17Sön
    • 00:00

      Select cup Örebro P-07


      18:00
    • 09:30

      Träning F-012/13


      10:45
    • 10:00

      Träning F/P-015


      11:00
    • 10:45

      Träning P-014


      11:45
    • 10:45

      Träning F014


      11:45
    • 12:50

      Kopparberg BK (borta) P-010


      13:50
    • 13:00

      Kiosktjänst i föreningskiosken P-07


      16:00
    • 14:00

      Karlslunds IF (hemma) P19


      16:00
    • 15:30

      Örebro Syrianska IF Ungdom (hemma) P-010


      16:30
    • 16:00

      Träning P-012


      17:30
  • 18Mån
    v.42
  • 19Tis
    • 17:00

      Träning P-011


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 18:00

      Träning P-08


      19:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:15
    • 19:15

      Träning P19


      20:45
  • 20Ons
  • 21Tor
  • 22Fre
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 16:30

      Träning P-010


      17:30
    • 17:00

      Träning P19


      18:30
    • 17:45

      Träning F-012/13


      19:00
  • 23Lör
    • 09:00

      Träningsmatch mot Latorp P-012


      10:30
    • 10:30

      Träning P-013


      12:00
    • 10:30

      Träningsmatch mot Latorp P-012


      12:00
    • 12:15

      Internmatch P-09


      14:00
    • 14:00

      Ahlafors IF (borta) A-lag Herrar


      16:00
    • 15:00

      Avslutning P-08


      18:00
  • 24Sön
  • 25Mån
    v.43
    • 17:00

      Träning P-011


      18:15
    • 17:00

      Träning P-010


      18:15
    • 18:00

      Lagaktivitet P19


      22:00
    • 18:00

      Lagaktivitet A-lag Herrar


      22:00
    • 18:15

      Träning P-08


      19:45
    • 18:15

      Träning P-07


      19:45
    • 19:45

      Träning F-07/08


      21:15
  • 26Tis
    • 17:00

      Träning P-011


      18:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 18:15

      Träning P-07


      19:30
    • 19:30

      Träning P19


      21:00
  • 27Ons
  • 28Tor
  • 29Fre
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 16:20

      Träning P-010


      17:10
    • 17:00

      Träning P19


      18:30
  • 30Lör
  • 31Sön
    • 10:00

      Träning F/P-015


      11:00
    • 10:45

      Träning P-014


      11:45
    • 10:45

      Träning F014


      11:45
    • 13:00

      Bollkallar P-010


      15:00
    • 13:00

      Träning F/P-016


      14:00
    • 14:00

      Örebro Syrianska IF (hemma) P19


      16:00
    • 16:00

      Träning P-012


      17:30