Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Kumla Fotboll

Följ

IFK Kumla

Följ oss för uppdateringar
Följ

Augusti 2022

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.31
    • 12:00

      Spontanfotboll i Kvarnparken P-15


      14:00
    • 12:00

      Spontanfotbollen F-15


      14:00
    • 17:00

      Träning P-011


      18:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 19:00

      Träning P-15


      20:30
    • 19:00

      Träning F-15


      20:30
  • 2Tis
    • 12:00

      Spontanfotboll i Kvarnparken P-15


      14:00
    • 12:00

      Spontanfotboll F-15


      14:00
    • 16:30

      Träning P-010


      17:30
    • 16:50

      Träning P-012


      18:35
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 19:00

      Träning P-15


      20:30
  • 3Ons
    • 12:00

      Spontant i Kvarnparken P-15


      14:00
    • 12:00

      Spontanfotboll F-15


      14:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 17:00

      Träning F-012


      18:15
    • 17:30

      Träning P-013


      18:30
    • 18:15

      Träning P-011


      19:30
    • 18:15

      Träning F-15


      19:45
  • 4Tor
    • 12:00

      Spontanfotboll I Kvarnparken P-15


      14:00
    • 12:00

      Spontanfotboll F-15


      14:00
    • 16:50

      Träning P-012


      18:35
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:15

      Träning P-010


      19:30
    • 19:00

      Träning P-15


      20:30
    • 19:00

      Träning F-15


      20:30
  • 5Fre
  • 6Lör
    • Heldag

      Forwardcupen P-010

    • 09:00

      Forwardcupen P-013


      00:00
      Rosta gärde
      Samlingsinformation: Rosta gärde
      Samlingstid: 08:30
      Anteckning: Forwardcupen.
      Matcher lördag 09:00, 12:00 och 15:00.
      Matcher söndag 11:00, 12:00 och 13:00.

      Samling lördag 08:30 vid Rosta gärde. Samling söndag 10:30 vid Rosta gärde. Behöver någon hjälp med skjuts till Örebro, meddela någon av oss så löser vi det.

      Spelschemat finns på https://results.cupmanager.net/11523529,2022,sv/category/31116409 och även i appen "Forwardcupen".
    • 09:00

      BK Forward 2 gul (borta) P-013


      09:45
    • 09:20

      100års cupen P-011


      16:30
    • 10:00

      Träning P-015


      11:00
    • 12:00

      Lekebergs IF (borta) P-013


      12:45
    • 15:00

      Nordvärmland FF (borta) A-lag Herrar


      17:00
    • 15:00

      BK Forward Lundby 1 (hemma) P-013


      15:45
  • 7Sön
    • 00:00

      Forwardcupen P-010


      19:00
    • 00:00

      Forwardcupen P-013


      13:30
      Rosta gärde
      Samlingsinformation: Rosta gärde
      Samlingstid: 08:30
      Anteckning: Forwardcupen.
      Matcher lördag 09:00, 12:00 och 15:00.
      Matcher söndag 11:00, 12:00 och 13:00.

      Samling lördag 08:30 vid Rosta gärde. Samling söndag 10:30 vid Rosta gärde. Behöver någon hjälp med skjuts till Örebro, meddela någon av oss så löser vi det.

      Spelschemat finns på https://results.cupmanager.net/11523529,2022,sv/category/31116409 och även i appen "Forwardcupen".
    • 09:30

      Träning F-012


      10:45
    • 10:45

      Träning P-014


      12:00
    • 10:45

      Träning F-013/14/15


      11:45
    • 11:00

      IFK Mariehamn (hemma) P-013


      11:45
    • 12:00

      BK Forward Lundby 2 (borta) P-013


      12:45
    • 13:00

      BK Forward 1 svart (hemma) P-013


      13:45
  • 8Mån
    v.32
  • 9Tis
  • 10Ons
  • 11Tor
  • 12Fre
    • Heldag

      Katrineholm Cupen 2022 P-09

    • 16:00

      Färgelanda IF (hemma) P-010


      21:00
  • 13Lör
    • Heldag

      Katrineholm Cupen 2022 P-09

    • 07:15

      Transtenscupen P-15


      21:00
    • 08:25

      Transtenscupen! F-15


      16:59
    • 09:00

      Transtenscupen P-014


      15:30
    • 10:00

      Träning P-013


      11:15
    • 10:00

      Träning P-015


      11:00
    • 12:30

      Kiosk på IP P-011


      16:00
    • 12:50

      Bollkallar och entrévärdar P-011


      16:00
    • 14:00

      Mjölby AI FF (hemma) A-lag Herrar


      16:00
  • 14Sön
    • Heldag

      Katrineholm Cupen 2022 P-09

    • 08:30

      Hovet cup F-013/14/15


      15:30
    • 09:30

      Träning F-012


      10:45
    • 09:30

      Träning P-016


      10:30
    • 10:00

      Transtenscupen P-013


      17:30
    • 10:30

      Örebro Syrianska IF Ungdom 1 (borta) P-013


      11:00
    • 11:30

      Skyllbergs IK (borta) P-013


      12:00
    • 12:00

      Örebro Syrianska IF Ungdom 2 (hemma) P-013


      12:30
    • 12:50

      Buss till Uppsala F-15


      21:00
    • 13:00

      IFK Hallsberg 2 (hemma) P-013


      13:30
    • 13:30

      IFK Askersund (hemma) P-013


      14:00
    • 14:30

      Mosjö SK (hemma) P-013


      15:00
    • 16:30

      Dalkurd FF F07 (borta) F-15


      18:30
    • 16:30

      Örebro Syrianska IF Ungdom 3 (borta) P-013


      17:00
    • 17:00

      IFK Hallsberg 1 (borta) P-013


      17:30
    • 17:00

      Träning P-012


      18:00
  • 15Mån
    v.33
  • 16Tis
    • 16:50

      Träning P-012


      18:35
    • 17:00

      Träning P-014


      18:15
    • 17:00

      Träning P-010


      18:15
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:15

      Träning F-010/11


      19:30
    • 18:30

      Laxå IF 2 (borta) P-09


      20:30
    • 19:30

      IK Sturehov (hemma) P-15


      21:30
  • 17Ons
    • 17:00

      Träning P-011


      18:30
    • 17:00

      Träning F-012


      18:15
    • 17:00

      Träning F-013/14/15


      18:00
    • 17:00

      Träning F-15


      18:30
    • 17:30

      Träning P-013


      18:30
    • 18:00

      IK Sturehov 3 Röd (borta) F-012


      20:00
    • 18:30

      Östansjö IF (borta) P-09


      20:30
    • 18:30

      Lillån FK 2 Vit (borta) F-012


      20:30
  • 18Tor
  • 19Fre
  • 20Lör
    • 10:00

      Träning P-013


      11:15
    • 10:00

      Träning P-015


      11:00
    • 10:00

      IK Sturehov Blå (borta) P-011


      12:00
    • 11:30

      Fellingsbro GOIF (hemma) F-012


      13:30
    • 12:00

      Hertzöga BK (hemma) F-15


      14:00
    • 12:00

      Örebro SK FK 2 Vit (borta) P-15


      14:00
    • 13:30

      IFK Lindesberg (hemma) P-012


      15:30
  • 21Sön
    • 09:30

      Träning F-012


      10:45
    • 09:30

      Träning P-016


      10:30
    • 10:00

      Skyllbergs IK (borta) P-013


      10:45
    • 10:00

      IK Sturehov (borta) F-15


      12:00
    • 10:45

      Träning F-013/14/15


      11:45
    • 11:00

      IFK Hallsberg FK 2 (hemma) P-013


      11:45
    • 11:30

      Örebro SK FK Svart (borta) P-011


      13:30
    • 13:00

      Grönbo IF (hemma) P-013


      13:45
    • 13:00

      Hovsta IF (hemma) P-013


      13:45
    • 13:00

      Köping FF (borta) P-15


      15:00
    • 14:00

      IK Gauthiod (borta) A-lag Herrar


      16:00
    • 14:00

      Hovsta IF (hemma) P-013


      14:45
    • 14:00

      Lillkyrka IF (hemma) P-014


      16:00
    • 14:15

      KIF Örebro DFF 2 (hemma) F-010/11


      16:15
    • 15:00

      IFK Askersund (hemma) P-013


      15:45
    • 16:00

      Nora BK 1 (hemma) F-010/11


      18:00
    • 16:15

      Yxhults IK 2 (hemma) P-012


      18:15
  • 22Mån
    v.34
    • 17:00

      Träning P-011


      18:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:00

      IFK Lindesberg 1 (borta) P-010


      20:00
    • 19:00

      Träning F-15


      20:30
    • 19:00

      Träning P-15


      20:30
  • 23Tis
    • 16:50

      Träning P-012


      18:35
    • 17:00

      Träning P-014


      18:15
    • 17:00

      Träning P-010


      18:15
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:15

      Träning F-010/11


      19:30
    • 18:30

      Lekebergs IF (hemma) P-010


      20:30
    • 19:00

      Träning P-15


      20:30
    • 19:30

      Hovsta IF 1 (hemma) P-15


      21:30
  • 24Ons
    • 17:00

      Träning F-012


      18:15
    • 17:00

      Träning F-013/14/15


      18:00
    • 17:00

      Träning F-15


      18:30
    • 17:30

      Träning P-013


      18:30
    • 18:15

      Träning P-011


      19:30
    • 18:45

      IFK Askersund (hemma) P-09


      20:45
  • 25Tor
  • 26Fre
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:15
    • 18:00

      Derby IFK Kumla - Yxhult F-013/14/15


      21:00
    • 18:30

      Derbyfest IFK Kumla - Yxhult P-011


      21:00
    • 18:30

      Derby! IFK Kumla - Yxhult P-010


      21:00
    • 18:30

      A-laget möter Yxhult P-012


      21:00
    • 18:30

      Derby! IFK Kumla - Yxhult P-15


      21:00
    • 18:30

      Derby IFK Kumla - Yxhult F-010/11


      21:00
    • 18:30

      Derby mot Yxhult!! F-15


      21:00
    • 18:30

      A-lags derby IFK Kumla - Yxhult P-014


      21:00
    • 18:30

      Derbyfest IFK Kumla-Yxhult P-09


      21:00
    • 19:00

      Bollkallar/Entrévärd P-09


      21:00
    • 19:00

      Yxhults IK (hemma) A-lag Herrar


      21:00
    • 19:00

      Derby Kumla-Yxhult F-012


      21:00
  • 27Lör
    • 09:00

      Träningsläger P-010


      00:00
    • 10:00

      P-014 (hemma) P-014


      12:00
    • 10:00

      Träning P-013


      11:15
    • 10:00

      Träning P-015


      11:00
    • 10:00

      Lillån FK Vit (borta) P-012


      12:00
    • 10:00

      KIF Örebro DFF 1 (borta) F-010/11


      12:00
    • 11:00

      Lillån FK 1 Vit (borta) F-010/11


      13:00
    • 11:30

      Latorps IF (hemma) F-012


      13:30
    • 11:30

      Örebro SK FK 3 Vit (hemma) F-012


      13:30
    • 13:30

      IF Karlstad Fotboll 2007 (borta) F-15


      15:30
    • 14:00

      IFK Lindesberg 1 (hemma) P-011


      16:00
    • 14:00

      Lillån FK Grön (hemma) P-011


      16:00
    • 16:00

      Skyllbergs IK (hemma) P-09


      18:00
  • 28Sön
    • 00:00

      Träningsläger P-010


      17:00
    • 09:30

      Träning F-012


      10:45
    • 09:30

      Träning P-016


      10:30
    • 10:45

      Träning P-014


      11:45
    • 11:00

      KIF Örebro DFF 1 (borta) F-15


      13:00
    • 12:00

      Poolspel 3 Arr IFK Kumla F-013/14/15


      15:00
    • 13:00

      Fjugesta IF (hemma) P-15


      15:00
    • 13:00

      Örebro SK FK 3 Svart (borta) F-012


      15:00
    • 16:00

      Latorps IF Vit (borta) P-012


      18:00
  • 29Mån
    v.35
    • 00:00

      Hovsta IF Orange (borta) P-011


      02:00
    • 17:00

      Träning P-011


      18:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 17:00

      Träning P-010


      18:15
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 17:45

      KIF Örebro DFF 3 Blå (borta) F-012


      19:45
    • 18:00

      Kioskansvar F-013/14/15


      00:00
    • 18:30

      Lekebergs IF Svart (borta) P-15


      20:30
    • 19:00

      Träning F-15


      20:30
    • 19:00

      Träning P-15


      20:30
  • 30Tis
  • 31Ons
    • Heldag

      Kioskansvar F-013/14/15

    • 17:00

      Träning F-012


      18:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 17:30

      Träning P-013


      18:30
    • 18:00

      Tillslagsträning F-15


      20:15
    • 18:15

      Träning P-011


      19:30
    • 18:15

      Träning F-15


      19:45