Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Kumla Fotboll

Följ

IFK Kumla

Följ oss för uppdateringar
Följ

September 2020

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.36
    • 17:00

      Träning P-011


      18:30
    • 17:00

      Träning P-010


      18:15
    • 17:15

      Träning P-012


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 17:45

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      IK Sturehov Blå (hemma) P-08


      20:00
    • 18:30

      Lillån FK 1 (borta) F-07/08


      20:30
  • 2Ons
  • 3Tor
  • 4Fre
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
  • 5Lör
    • 09:30

      Latorps IF Vit (borta) P-012


      11:30
    • 10:00

      Träning F/P-014


      11:00
    • 10:00

      Träning F/P-015


      11:00
    • 10:00

      IFK Hallsberg FK P06 (hemma) P-07


      13:00
    • 10:00

      Seriematch Lag: Blå P-09


      11:30
    • 10:30

      Rynninge IK Vit (borta) P-08


      12:30
    • 12:50

      Bollkalleuppdrag på A-lagsmatch P-07


      16:00
    • 13:00

      Entrévärd på A-lagsmatch P-07


      16:00
    • 14:00

      Assyriska IF i Norrköping (hemma) A-lag Herrar


      16:00
  • 6Sön
    • 10:00

      Örebro SK Ungdom (hemma) P-010


      13:00
    • 10:30

      Lillån FK (borta) F-012/13


      12:00
    • 11:15

      Mariebergs IK (hemma) P-013


      13:15
    • 13:00

      Adolfsbergs IK Svart (hemma) F-07/08


      15:00
    • 13:30

      Match för F011 mot Sturehov röd F-010/11


      15:00
    • 15:00

      Match för F10 mot Östansjö F-010/11


      16:30
    • 15:00

      Vivalla SK (hemma) P-011


      17:00
    • 15:30

      Örebro SK Fotboll (borta) P-08


      18:00
    • 16:00

      Västerås SK FK (borta) P19


      18:00
    • 17:00

      Seriematch Lag: Vit P-09


      18:30
    • 18:30

      Träning P-16/18


      19:30
  • 7Mån
    v.37
    • 16:20

      Träning P-07


      17:30
    • 17:00

      Träning F-010/11


      18:30
    • 17:00

      Träning P-010


      18:15
    • 17:15

      Träning F-15


      19:00
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 17:45

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Adolfsbergs IK Blå (hemma) P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 18:30

      Träning F-07/08


      20:00
  • 8Tis
    • 17:00

      Träning P-010


      18:15
    • 17:00

      Träning P-011


      18:30
    • 17:15

      Träning P-012


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Rynninge IK 2 (borta) F-07/08


      20:30
    • 19:00

      Hovsta IF P03 Svart (borta) P-16/18


      21:00
  • 9Ons
  • 10Tor
    • 16:30

      Träning F-07/08


      17:30
    • 16:30

      Träning P-010


      17:30
    • 17:00

      Träning P-011


      18:30
    • 17:15

      Träning P-012


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 17:45

      Karlslunds IF FK Röd 1 (borta) P-07


      19:45
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 18:45

      Träning F-15


      20:30
    • 19:00

      Träning P-16/18


      20:30
  • 11Fre
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 19:00

      Seriematch Lag: Röd P-09


      20:30
    • 19:30

      IFK Eskilstuna (borta) A-lag Herrar


      21:30
  • 12Lör
    • 09:45

      Match mot Karlslund P-011


      12:00
    • 10:00

      Träning F/P-015


      11:00
    • 11:00

      Hällefors AIF (borta) P-08


      13:00
    • 11:30

      Hampetorp-Odensbackens IF (hemma) F-012/13


      12:30
    • 11:30

      Lekebergs IF (borta) P-010


      14:00
    • 14:30

      IFK Hallsberg FK 1 (hemma) P-012


      16:30
    • 15:30

      Rynninge IK 1 (hemma) F-07/08


      17:30
  • 13Sön
    • 09:30

      Seriematch Lag: Blå P-09


      11:00
    • 09:50

      Träning F-012/13


      11:00
    • 10:00

      Seriematch Lag: Vit P-09


      11:30
    • 10:30

      Östansjö IF (borta) P-013


      12:30
    • 12:00

      KIF Örebro DFF Blå (hemma) F-07/08


      14:00
    • 16:30

      Adolfsbergs IK Gul 2 (hemma) P-07


      18:30
  • 14Mån
    v.38
  • 15Tis
    • 17:00

      Träning P-010


      18:15
    • 17:00

      Träning P-011


      18:30
    • 17:15

      Träning P-012


      18:30
    • 17:30

      Seriematch Lag: Röd P-09


      19:00
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 17:45

      Träning P-08


      19:00
    • 19:00

      Träning P19


      20:30
  • 16Ons
  • 17Tor
    • 16:30

      Träning F-07/08


      17:30
    • 16:30

      Träning P-010


      17:30
    • 17:00

      Träning P-011


      18:30
    • 17:15

      Träning P-012


      18:30
      Kumla IP (B-plan), naturgräs
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 17:45

      Träning P-08


      19:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
  • 18Fre
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
  • 19Lör
    • 10:00

      Träning F/P-015


      11:00
    • 10:00

      Träning F/P-014


      11:00
    • 10:15

      Pålsboda GOIF (hemma) P-010


      13:00
    • 11:00

      IK Sturehov 2 (borta) F-07/08


      13:00
    • 11:30

      Högsjö BK P05/06/07 (borta) P-07


      16:00
    • 14:00

      Rynninge IK (borta) A-lag Herrar


      16:00
    • 14:00

      Match F10 mot Adolfsberg F-010/11


      16:00
    • 15:00

      IK Sturehov 5 (hemma) P-011


      17:00
  • 20Sön
    • 09:50

      Träning F-012/13


      11:00
    • 10:45

      Nora BK 1 (borta) P-07


      12:45
    • 11:30

      Örebro Syrianska IF Ungdom (borta) P-010


      14:00
    • 16:30

      Örebro SK FK Vit 1 (hemma) P-011


      18:30
    • 18:00

      Seriematch Lag Röd P-09


      19:30
  • 21Mån
    v.39
  • 22Tis
    • 17:00

      Träning P-010


      18:15
    • 17:00

      Träning P-011


      18:30
    • 17:15

      Träning P-012


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 17:45

      Glanshammars IF (hemma) P-08


      20:30
  • 23Ons
    • 17:00

      Träning P-07


      17:45
    • 17:00

      Träning F-010/11


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07/08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-013


      18:30
    • 17:30

      Mariebergs IK (borta) F-012/13


      18:30
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 18:45

      Träning F-15


      20:30
    • 19:00

      Karlslunds IF HFK 1 (borta) P-16/18


      21:00
  • 24Tor
    • 16:30

      Träning F-07/08


      17:30
    • 16:30

      Träning P-010


      17:30
    • 17:00

      Träning P-011


      18:30
    • 17:15

      Träning P-012


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 17:45

      Träning P-08


      19:00
    • 18:45

      Träning F-15


      20:30
    • 18:45

      BK Forward Svart 1 (hemma) P-07


      20:45
    • 19:00

      Träning P-16/18


      20:30
  • 25Fre
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 19:00

      Gideonsbergs IF 2 (hemma) F-15


      21:00
  • 26Lör
    • 10:00

      Träning F/P-014


      11:00
    • 10:00

      Träning F/P-015


      11:00
    • 10:00

      Glanshammars IF Gul (borta) P-012


      12:00
    • 10:00

      Sturehov (borta) P-010


      12:30
    • 11:00

      Lekebergs IF (borta) P-013


      13:00
    • 12:50

      Bollkallar på A-lagsmatch P-010


      16:00
    • 12:50

      Entrévärd vid A lagsmatch P-010


      16:00
    • 14:00

      Trosa Vagnhärad SK (hemma) A-lag Herrar


      16:00
    • 14:30

      Östra Almby FK 2 (borta) P-011


      16:30
    • 16:30

      Örebro SK Söder 1 (hemma) F-07/08


      18:30
  • 27Sön
    • 09:50

      Träning F-012/13


      11:00
    • 10:30

      Match F011 mot Syrianska F-010/11


      12:00
    • 11:00

      Träning P-013


      12:00
    • 11:30

      Adolfsbergs IK Gul (borta) P-08


      13:30
    • 12:00

      Match F10 mot Askersund 2 F-010/11


      13:30
    • 12:30

      Seriematch Lag: Vit P-09


      14:00
    • 14:00

      Latorps IF (hemma) P-16/18


      16:00
    • 14:30

      Seriematch Lag: Blå P-09


      16:00
    • 15:00

      Träningsmatch mot Fjugesta P-012


      16:15
    • 15:45

      BK Forward (hemma) P-010


      18:00
    • 18:30

      ÖSK Söder 2 (hemma) F-07/08


      20:30
  • 28Mån
    v.40
  • 29Tis
    • 17:00

      Träning P-011


      18:30
    • 17:00

      Träning P-010


      18:15
    • 17:15

      Träning P-012


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 17:45

      Träningsmatch mot Sturehov F-012/13


      18:45
    • 19:00

      Örebro SK FK Vit 2 (hemma) P-08


      21:00
  • 30Ons
    • 16:20

      Träning P-07


      17:30
    • 17:00

      Träning F-010/11


      18:30
    • 17:30

      Träning P-013


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07/08


      19:00
    • 18:00

      Restaurangchansen antal appar och häften P-010


      19:00
    • 18:00

      Restaurangchansen antal häften och appar P-08


      19:00
    • 18:30

      BK Forward (borta) P19


      20:30
    • 18:45

      Träning F-15


      20:30
    • 19:00

      IK Sturehov Vit (hemma) P-08


      21:00
    • 19:00

      Träning P-16/18


      20:30
    • 19:30

      Adolfsbergs IK (hemma) P-16/18


      21:30