Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Visby P-12
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Visby P-12.
P-12
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Jag har under den här säsongen haft en roll i IFK där ett av mina uppdrag har varit att stötta upp 2012-laget. Det har varit jättekul att lära känna killarna, vara med på träningarna samt ansvara för att utveckla varje spelare så mycket som möjligt.
Under hösten har jag dock känt allt mer att jag har svårt att få tiden att räcka till. Jag har knappt kunnat gå ned i tid på mitt ordinarie jobb som lärare samtidigt som jag har varit ansvarig för fyra lag i IFK.
Jag har därför bestämt mig för att inte fortsätta som ledare för 2012-laget. Det känns tråkigt då det är ett härligt gäng men jag får det helt enkelt inte till att funka.
Jag vill avsluta med att rikta ett stort tack till alla er i laget och ett stort lycka till i framtiden!
Med vänlig hälsning, Micke
Inga kommande aktiviteter
Tråkigt och höra men förstår dig.
RapporteraRapportera
Ja, tråkigt att höra. Barnen har trivts bra med dig som tränare! Tack för den tiden!!
RapporteraRapportera