Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Visby U-21
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Visby U-21.
U-21
Följ oss för uppdateringar
Hej
Matchen mot Levide som blev inställd spelas på torsdag hemma.
Det är grupp 1 + alexander, midas och Isak W som kör.
Laget är uppdaterad
Mvh ledarna
| Träning | 8 jun, 17:30 |
| Träning | 10 jun, 18:30 |
| B-lags match | 14 jun, 16:00 |
| Träning | 15 jun, 17:30 |
| Fårösunds GOIK B (borta) | 16 jun, 19:00 |
Det är skolavslutning med avslutningsfest just på kvällen. Är det inte många i laget som ska på den? Det kan ju även vara många från Levide som inte kan.
RapporteraRapportera
Bra input Johanna, 😀 vi stämmer av på träningen imorgon hur det ser ut. Det är lite svårt att få in matchen, då levide endast kan lira veckodagar. Mer info kommer!
RapporteraRapportera
Hej,
RapporteraVi hade ett snack med laget idag och det var ett gäng som ville gå på avslutningen, men de ville även spela match. Vi var några ledare på plats som resonerade runt detta i kombination när vi skall få till denna match, vilket vi har försökt i snart en månad. Levide hr informerat att se endast kan måndagar och torsdagar och det finns inte så många sådana dagar kvar innan sommaren och erfarenheter från förra året då vi inte lyckades få ihop matchen mot levide pga av mörka kvällar brist på spelare (hockeykilllar). Så därför siktar vi på att genomföra denna match och är det så att vi inte får ihop folk får vi hantera det då, det är även ok att inte delta om man vill göra annan aktivitet.
Vi vet att detta inte är optimalt och tyvärr blir det så ibland. Hoppas ni kan ha överseende med detta. 🙏
Se till att anmäler eller avanmäla er i utskicket och har ni problem kontaktar ni Tord.
Rapportera