Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Visby F-11/12/13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Visby F-11/12/13.
F-11/12/13
Följ oss för uppdateringar
Hej,
Nu har vi tittat lite på planeringen och haft dialog med Kennelklubben. Allt är inte spikat med vad vi skall göra, men vi kommer vid de olika passen ha arbetsledning från kennelklubben. Vi kommer också att förbereda med tydligare information så snart vi fått det.
Lite övergripande information är att hundutställningen är i Traume och att vi skall hjälpa till att hämta och ställa upp utställningsringar, tält, med mera och sen plocka ihop det igen när tävlingen är slut. Materialet finns i en lagerlokal i Roma och skall transporteras därifrån till Traume.
Det har blivit två ändringar i tidsschemat.
1: Torsdag 28e kväll. Vi är lite för få på fredag förmiddag för att hinna med, men kan hämta material och köra fram det på torsdagkvällen. Vi undrar därför vilka som har möjlighet att hjälpa till då? Skriv nedan i kommentarerna om ni har möjlighet att hjälpa till.
2: Fredag 29e förmiddag kl 0830. Hjälpa till att ställa i ordning är utställningsringar och tält. Vi skulle gärna vara några till här. Skriv nedan i kommentarerna om ni har möjlighet
3: Fredag 29e eftermiddag kl 1600. Hjälpa till att hämta toavagnar från tekniska förvaltningen. Vilka har möjlighet att hjälpa till då? Skriv nedan i kommentarerna om ni har möjlighet att hjälpa till.
4: Söndag 31a från kl 1400. Hjälpa till att plocka ned utställningsringar och tält med mera.
Vi tar givetvis gärna mer hjälp på söndagen också men prioriterat är bemanningen på övriga pass.
Sammanställning bemanning hittills:
Torsdag kväll:
Isabella > en förälder
Mathilda > en förälder
Mira > en förälder
Fredag förmiddag:
Kristina (IFKs kansli) är med
Martin (IFKs vaktmästare) är förhoppningsvis med
Paula > en förälder
Ester > en förälder
Fredag kl 1600:
XX
Söndag från 1400:
Olivia + en förälder
Ellen + en förälder
My + en förälder
Elvira + en förälder
Isabella + en förälder
Mira + en förälder
Mathilda + en förälder
Träning | 1 okt, 17:00 |
Träning | 6 okt, 17:00 |
Föräldramöte | 6 okt, 17:15 |
Träning | 8 okt, 17:00 |
Träning | 13 okt, 17:00 |
28 sep | Fritidskortet |
25 sep | Clubdagar på Intersport |
14 sep | Uppstart fotbollsgrupp för barn födda 2020 |
6 aug | Dubbelt upp till föreningslivet! |
Någon av oss kan torsdag kväll
RapporteraRolf eller Helena
Rapportera
Plus Elva naturligtvis
RapporteraRapportera
Alma och jag kommer på torsdagen
RapporteraRapportera
(Signe j ) Sara kommer fredag morgon 8,30
RapporteraRapportera
Jag och Åsa kan även köra pass 3 fredag eftermiddag. Vi har dock endast en bil med dragkrok, om det krävs för att köra vagnarna.
RapporteraRapportera