Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Luleå

Följ

IFK Luleå

Följ oss för uppdateringar
Följ

Augusti 2020

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.31
    • 09:00

      Morön BK - 07 (borta) P-07


      17:00
    • 09:45

      Lagaktivitet P-09


      20:00
    • 11:00

      Träningsmatch P-08


      12:30
    • 11:00

      Bergnäsets AIK (borta) F-09


      13:00
    • 13:00

      IFK Kalix (borta) A-lag Herrar


      15:00
    • 14:00

      Unbyns IF (borta) F-10


      16:00
    • 15:00

      Friska Viljor-akademi FC (borta) P19


      17:00
    • 16:00

      Sunderby SK (borta) F06/07


      18:00
    • 16:00

      Sunderby SK (hemma) P-06


      19:00
  • 2Sön
    • 10:00

      Lira Bollklubb P07 (hemma) P-07


      19:00
    • 10:00

      Träning F-13


      11:00
    • 11:15

      Trångfors IF (borta) F-10


      13:15
    • 13:00

      Piteå IF FF Lag 2 (hemma) F06/07


      15:00
    • 14:00

      Rutviks SK (hemma) F-08


      15:30
    • 14:00

      Gällivare SK (borta) P-05


      16:00
    • 14:30

      Notvikens IK (borta) P-09


      16:30
    • 15:15

      Gimonäs Umeå IF (hemma) P16/17


      17:15
    • 16:30

      Luleå SK (borta) P-10


      18:00
    • 16:50

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      19:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
  • 3Mån
    v.32
    • 15:20

      Träning P-05


      17:00
    • 15:30

      Träning F16


      17:00
    • 16:00

      Träning P19


      17:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09


      18:30
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 17:00

      Träning F-14


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Lira BK Blå (borta) F-10


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning F06/07


      20:00
    • 19:15

      Piteå IF FF (hemma) P16/17


      21:15
  • 4Tis
    • 16:00

      Träning P-06


      17:30
    • 17:00

      Träning F16


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:30
    • 18:00

      Rutviks SK (borta) P-10


      19:30
    • 18:30

      Träning F06/07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 19:00

      Lira BK (hemma) P19


      21:00
    • 19:00

      Storfors AIK (borta) P-06


      21:00
  • 5Ons
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:15

      Träning P16/17


      19:30
    • 18:20

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 19:00

      Munksund-Skuthamns SK (borta) P-07


      21:00
    • 19:00

      Lira Bollklubb Gul (borta) P-10


      20:30
    • 20:10

      IFK Kalix (borta) P-05


      22:10
  • 6Tor
    • 16:00

      Träning P19


      17:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:30

      Träning F16


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      Södra United (borta) P-07


      20:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:50

      Träning P-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P16/17


      20:30
    • 19:00

      Träning P-09


      20:30
    • 20:00

      Trångfors IF (borta) F06/07


      21:30
  • 7Fre
  • 8Lör
    • 08:00

      Matchhelg hela truppen P16/17


      00:00
    • 09:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 10:00

      Match LIRA - IFK Luleå P-12


      12:00
    • 10:00

      Luleå SK (hemma) F16


      12:30
    • 10:30

      Träning F-10


      11:45
    • 11:00

      Lira BK Blå (borta) P-09


      12:00
    • 11:15

      IFK Umeå (borta) P16/17


      13:15
    • 11:20

      Överkalix IF (hemma) P-08


      13:00
    • 12:00

      Intresseanmälan match LSK-IFK F-11


      14:00
    • 12:00

      Luleå SK Vit (borta) F-11


      13:00
    • 12:00

      Luleå SK Blå (borta) F-11


      13:00
    • 13:00

      Luleå SK Vit (borta) F-11


      14:00
    • 13:00

      Luleå SK Blå (borta) F-11


      14:00
    • 13:00

      Pajala IF (borta) F06/07


      15:00
    • 13:00

      Piteå IF (hemma) P-06


      15:00
    • 15:50

      IFK Kalix (hemma) P-09


      17:50
    • 16:15

      Ersmarks IK (borta) P16/17


      18:15
    • 18:30

      Pizza P16/17


      19:30
  • 9Sön
    • 00:00

      Matchhelg hela truppen P16/17


      22:00
    • 09:30

      Match mot Notviken F-12


      12:00
    • 10:00

      Träning F-13


      11:00
    • 10:00

      KB 65 (borta) P16/17


      12:00
    • 12:00

      Träning P19


      13:00
    • 12:00

      LSK (borta) P-06


      14:00
    • 15:00

      Storfors AIK (borta) P-07


      17:00
    • 15:00

      Bollflickeuppdrag F-10


      17:30
    • 15:30

      Sandvikens IF (hemma) A-lag Herrar


      17:30
    • 16:30

      Träning P-09


      18:00
    • 16:50

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Alviks IK (borta) F16


      19:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
  • 10Mån
    v.33
    • 16:00

      Träning P19


      17:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09


      18:30
    • 17:00

      Sävast AIF (hemma) F-10


      19:00
    • 17:00

      Sunderby SK (borta) F06/07


      19:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F-14


      18:00
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:30

      Träning F06/07


      20:00
    • 18:30

      Träning F16


      20:00
    • 18:50

      Träning P-05


      20:30
  • 11Tis
    • 16:00

      Träning P19


      17:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:15

      Träning P16/17


      19:30
    • 18:30

      Träning F06/07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 18:30

      Träning A-lag Herrar


      19:30
    • 19:00

      Lira BK Gul (borta) P-08


      20:00
    • 19:30

      Träning P-06


      21:00
  • 12Ons
    • 14:00

      Kiruna FF (hemma) P-06


      16:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P16/17


      19:00
    • 17:30

      Lira Bollklubb (borta) P-09


      18:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:20

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Nyköpings BIS (borta) A-lag Herrar


      20:30
    • 19:15

      Storfors AIK/MSSK lag 2 (borta) F06/07


      21:00
    • 19:30

      IFK Kalix (borta) P-05


      21:30
  • 13Tor
    • 17:00

      Träning F06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning F16


      20:00
    • 18:45

      Sävast AIF Röd (hemma) P-10


      19:45
    • 19:00

      Hedens IF (borta) P19


      21:00
    • 19:00

      Träning P-09


      20:30
    • 19:20

      Träning P-05


      21:00
    • 20:00

      Träning P16/17


      21:30
  • 14Fre
    • 15:00

      Träning A-lag Herrar


      16:30
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 18:00

      Luleå SK (hemma) F-10


      20:00
    • 18:15

      Öjeby IF (hemma) P-07


      20:15
    • 19:00

      IFK Kalix (hemma) P-06


      21:00
  • 15Lör
    • 08:30

      Gällivare SK Lag 1 (borta) P-10


      20:00
    • 09:30

      Träning A-lag Herrar


      11:00
    • 10:15

      Piteå IF FF Lag 1 (borta) F06/07


      12:00
    • 11:00

      Bergnäsets AIK (hemma) F-08


      12:30
    • 11:30

      Hedens IF Lag 2 (hemma) P-10


      13:00
    • 12:00

      Gällivare SK Lag 1 (borta) P-10


      13:30
    • 12:00

      Lira BK vit (borta) P-11


      13:00
    • 12:00

      Lira BK svart (borta) P-11


      13:00
    • 12:45

      Lira BK Röd (borta) P-11


      13:45
    • 13:00

      Gammelstads IF Lag vit (borta) P-09


      14:15
    • 13:00

      Gällivare SK (hemma) P19


      15:00
    • 13:20

      Sunderby SK (hemma) P-08


      14:30
    • 13:30

      Kiruna FF (borta) F16


      16:00
    • 16:00

      Gällivare SK Lag 2 (borta) P-10


      17:00
    • 16:15

      Bergnäsets AIK (hemma) P-07


      18:15
    • 16:30

      Luleå SK (borta) F-09


      18:30
  • 16Sön
    • 10:00

      Träning F-13


      11:00
    • 11:30

      Sunderby SK (borta) F-10


      13:30
    • 14:00

      Bollkalleuppdrag P-10


      18:00
    • 15:00

      IFK Haninge (hemma) A-lag Herrar


      17:00
    • 15:20

      Haparanda FF (hemma) P-09


      17:20
    • 16:00

      Träning P-10


      17:30
    • 16:45

      Träning P-06


      18:45
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:50

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
  • 17Mån
    v.34
    • 16:00

      Träning P19


      17:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09


      18:30
    • 17:00

      Träning F-10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-14


      18:00
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:20

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning F16


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:30

      Träning F06/07


      20:00
    • 19:15

      Piteå IF FF (hemma) P16/17


      21:15
  • 18Tis
    • 16:00

      Träning P19


      17:30
    • 16:30

      Träning F16


      18:00
    • 17:00

      Träning F06/07


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 18:30

      Lira BK (hemma) F06/07


      20:30
  • 19Ons
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:20

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Svartbjörnsbyns IF (borta) P-07


      20:30
    • 19:00

      Lira BK (borta) P16/17


      21:00
  • 20Tor
    • 16:00

      Träning P19


      17:30
    • 17:00

      Träning F16


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning F06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:15

      Träning P16/17


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:30

      Sunderby SK (hemma) F-09


      20:00
    • 19:00

      Träning P-09


      20:30
    • 19:20

      Träning P-05


      21:00
  • 21Fre
    • 15:00

      Träning A-lag Herrar


      16:30
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 17:30

      Sunderby SK (hemma) F16


      20:00
    • 18:30

      Sunderby SK (borta) P-06


      20:00
    • 19:00

      Lira BK Blå (borta) P-07


      21:00
  • 22Lör
    • Heldag

      Breddläger P-06

    • 09:00

      Utbildningsläger Distriksverksamheten F06 F06/07


      00:00
    • 09:30

      Träning A-lag Herrar


      11:00
    • 10:00

      Luleå SK (hemma) P-10


      11:30
    • 11:00

      Malmbergets AIF Lag 2 (borta) F-09


      13:00
    • 11:00

      Sunderby SK (borta) P-08


      12:30
    • 12:00

      Sunderby SK 1 (borta) P-11


      12:45
    • 12:00

      Sunderby SK 2 (borta) P-11


      12:45
    • 14:00

      Malmbergets AIF Lag 1 (borta) F-09


      16:00
    • 14:50

      Bergnäsets AIK (hemma) P-08


      16:00
    • 14:50

      Luleå SK (hemma) P-09


      16:00
    • 16:30

      IBFF/ÖIF (hemma) P-05


      18:30
  • 23Sön
    • 00:00

      Utbildningsläger Distriksverksamheten F06 F06/07


      19:00
    • Heldag

      Breddläger P-06

    • 10:00

      Bergnäsets AIK (borta) F-10


      12:00
    • 10:00

      Hedens IF Lag 1 (borta) P-10


      11:30
    • 10:00

      Intresseanmälan match Lira-IFK F-11


      12:00
    • 10:00

      Träning F-13


      11:00
    • 10:00

      Lira BK F11 Vit (borta) F-11


      11:00
    • 10:00

      Lira BK F11 Gul (borta) F-11


      11:00
    • 10:15

      Bergnäsets AIK Lag 1 (borta) P-10


      11:45
    • 11:00

      Lira BK F11 Vit (borta) F-11


      12:00
    • 11:00

      Lira BK F11 Gul (borta) F-11


      12:00
    • 12:15

      Bergnäsets AIK (borta) P-05


      14:15
    • 14:15

      Norrfjärdens IF/Rosvik IK (hemma) P-07


      16:15
    • 15:00

      Skellefteå FF (borta) P16/17


      17:00
    • 15:00

      Täby FK (borta) A-lag Herrar


      17:00
    • 15:00

      Match IFK LULEÅ - BAIK P-12


      17:00
    • 15:30

      FC Norrsken (hemma) F16


      18:00
    • 16:00

      Träning P-10


      17:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Match mot Alvik F-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:30

      Lira Bollklubb (borta) P-09


      19:30
  • 24Mån
    v.35
    • 16:00

      Träning P19


      17:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09


      18:30
    • 17:00

      Notvikens IK (hemma) F-10


      19:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 17:00

      Träning F-14


      18:00
    • 17:30

      Träning F16


      19:00
    • 17:45

      Bergnäsets AIK (borta) P-09


      19:45
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:30

      Bergnäsets AIK (hemma) F06/07


      20:00
    • 18:30

      Träning F06/07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:50

      Träning P-05


      20:30
  • 25Tis
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:30

      Hedens IF (borta) P-07


      20:30
    • 18:30

      Träning F06/07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 19:00

      Träning F16


      20:30
    • 19:00

      Boden City FC (borta) P19


      21:00
    • 19:00

      FC Norrsken (borta) F06/07


      21:00
    • 19:30

      Träning P16/17


      21:00
  • 26Ons
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:30

      Baik 1 (borta) P-11


      18:30
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:20

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Match IFK Råneå - IFK Luleå P-12


      19:30
    • 18:30

      Baik 2 (borta) P-11


      19:30
    • 19:00

      Notvikens IK (borta) A-lag Herrar


      21:00
    • 19:00

      Träning P16/17


      20:30
    • 19:00

      Sävast AIF (borta) P-07


      21:00
    • 19:00

      Lira BK Gul (borta) F06/07


      21:00
  • 27Tor
    • 16:00

      Träning P19


      17:30
    • 16:50

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F16


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning F06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:15

      Träning P16/17


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 19:00

      Träning P-06


      21:00
  • 28Fre
  • 29Lör
    • 10:00

      Alviks IK (hemma) P-10


      11:30
    • 10:00

      Lira (hemma) P-10


      11:30
    • 10:00

      Gällivare SK (borta) P-07


      12:00
    • 11:00

      Nyborgs SK (borta) F-10


      12:00
    • 11:30

      Gammelstads IF (hemma) P-10


      13:00
    • 12:00

      Bollkallar Herrlaget P-09


      15:00
    • 13:00

      IF Brommapojkarna (hemma) A-lag Herrar


      15:00
    • 13:20

      IFK Kalix Lag 1 (hemma) P-08


      14:30
    • 14:00

      Lira BK (hemma) F06/07


      16:00
    • 14:00

      Gammelgårdens IF (borta) F-10


      15:00
    • 14:00

      Östersunds FK (hemma) P19


      16:00
    • 14:50

      IFK Kalix Lag 2 (hemma) P-08


      16:00
    • 16:00

      Kiruna FF (hemma) F-08


      17:30
    • 17:30

      Svartbjörnsbyns IF (hemma) P-05


      19:30
  • 30Sön
    • 10:00

      Träning F-13


      11:00
    • 10:15

      Infjärdens SK IBFF (hemma) P-07


      12:15
    • 11:00

      Gammelstads IF (hemma) F16


      13:30
    • 11:15

      Alviks IK (hemma) F-10


      13:15
    • 12:30

      Kubikenborgs IF (hemma) P19


      14:30
    • 14:30

      Fotografering P-05


      14:50
    • 14:50

      Träning P-05


      16:00
    • 15:00

      Match mot Alvik P-13


      17:00
    • 17:00

      Åter hämtning A-lag Herrar


      19:00
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Alviks IK Lag 2 (borta) P-09


      19:30
    • 18:00

      Lira BK Gul (hemma) F-09


      20:00
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:30

      Ledarträff IFK P-08


      19:30
  • 31Mån
    v.36
    • 16:00

      Träning P19


      17:30
    • 17:00

      Träning F-09


      18:30
    • 17:00

      Träning F-10


      18:30
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 17:00

      Träning F-14


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Rosvik IK/Norrfjärdens IF (borta) P-07


      20:00
    • 18:00

      Inventering ICA Supermarket P19


      22:00
    • 18:20

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning F06/07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 19:00

      Träning F16


      20:30
    • 20:00

      Träning P16/17


      21:30