Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om AIF Barrikaden Senior Herrar

Följ

Senior Herrar

Följ oss för uppdateringar
Följ
AIF Barrikaden
Fotboll
Senior Herrar

Skriv i gästboken

1000 tecken kvar

Gästbok

  • 28 nov 2011 Bengt

    Vi gjorde en riktigt bra insats i Tornspelen igår.
    Vi hade med 2 lag och det ena blev 3:a medan det andra åkte ut i gruppspelet.

    Om vi börjar med det senare så inledde man med en 4-0-seger mot ett mycket ungt Lönsboda. Därefter vidtog en match mot arrangörerna Torns 1:a-lag som åtminstone inte jag sett förlora en enda match på de typ 10 år jag varit där. Med tanke på det gjorde vi en snudd på fantastisk insats när vi höll 0-0 mer än halva matchen, visserligen med ett väldigt defensivt spel men ändå. Under andra halvan av matchen släppte vi sedan in 5 mål men även 0-5 är ett mer än godkänt resultat mot de blivande slutsegrarna för vårt andralag. I den sista och för ett avancemang till kvatsfinal avgörande gruppspelsmatchen mot Skabersjö förlorade vi med 3-1. Målskyttar för vårt andralag under dagen blev Henke Nyrén 2 och Oliver, Clas, Jamal vardera 1.

    FORTSÄTTNINGEN FÖLJER SNART!

    Rapportera

    Rapportera

  • 26 nov 2011 Bengt

    Faktiskt tror jag att de är oskyldiga den här gången. Det är nog helt enkelt bara så att Dalhem har egen nyckel till "sin" hall och lade beslag på den.

    Rapportera

    Rapportera

  • 26 nov 2011 Mats

    Det är surt! Är Fritid Malmö inblandade i "missförståndet"?

    Rapportera

    Rapportera

  • 26 nov 2011 Bengt

    Fick idag reda på att Dalhem inte bokat någon tid alls för någon dj-a handbollsturnering när de "slängde ut" oss från Söderkulla Sporthall förra veckan.

    Rapportera

    Rapportera

  • 25 nov 2011 Bengt

    Bekväm seger med 4-0 mot KF Malmö "Korpen")
    i kväll. Referat kommer (förhoppningsvis) i morgon.

    Rapportera

    Rapportera

  • 25 nov 2011 Rafael

    Mario, följ dessa instruktioner. 1 Ta musen och sätt pilen, eller vad du nu markerar med, på utropstecknet där man anmäler inlägg i ditt eget inläggsruta. 2 fortsätt sedan och dra musen (pilen) snett, diagonalt uppåt höger ca 10 cm. 3 Klicka på den röda cirkeln som innesluter dagens datum. VOILA!

    :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 25 nov 2011 Mario

    När och var spelas matchen imorgon? För de som vill kolla!?

    Rapportera

    Rapportera

  • 24 nov 2011 Bengt

    Gör inte det Gustav!

    Vi får inte träna i december. Alla anläggningar är stängda fr.o.m. V 49 t.o.m. V1.

    Rapportera

    Rapportera

  • 23 nov 2011 Gustav Ek

    Jag är risig idag och kan inte träna. Nästa onsdag är jag bortrest med jobbet, så tyvärr kommer jag inte dyka upp igen fören i december.

    Rapportera

    Rapportera

  • 22 nov 2011 Martin

    Gött David. Då kommer jag också!!

    Rapportera

    Rapportera