Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om AIF Barrikaden Senior Herrar

Följ

Senior Herrar

Följ oss för uppdateringar
Följ
AIF Barrikaden
Fotboll
Senior Herrar

Skriv i gästboken

1000 tecken kvar

Gästbok

  • 11 dec 2011 David Clemensson

    Heja Desmond!

    Rapportera

    Rapportera

  • 11 dec 2011 Sosa

    5! 6! 7! 8!....Du gav inte motståndarmålvakterna en chans när du började räkna hur många sekunder de höll i bollen Desmond! Hahaha. Kommer sakna dig som supporter och människa och även om jag är glad för din skull kan jag inte hjälpa att jag känner mig lite sorgsen inombords. En liten del av Barrikaden kommer att slockna men vi lovar att hålla flaggan på topp även efter att du har åkt. Kram och hoppas vi ses snart! / Sosa

    Rapportera

    Rapportera

  • 9 dec 2011 Bengt

    Nåja, det är inte första gången vi möter MFF!

    Rapportera

    Rapportera

  • 9 dec 2011 Micke.N

    Kommer sakna dig desmond ...

    Ingen som räknar hur länge målvakten håller bollen =) .
    Har haft många trevliga stunder med dig ..
    Önskar dig lycka till med ditt nya liv ..

    Mvh Micke ..

    Rapportera

    Rapportera

  • 9 dec 2011 Rafael

    Större eldsjäl en du Desmond finns inte. Du har alltid stöttat Barren i med- och motgång, på matcher och på träning, i solsken och i regnrusk. Barren har varit priviligierade av att ha haft dig som sin största supporter. Önskar dig all lycka i framtiden.

    Rapportera

    Rapportera

  • 9 dec 2011 Mats

    Barrikaden tappar ett stort stöd och ett stort hjärta. Desmond, jag önskar dig all lycka i hemstaden. Hoppas där är någon fotboll att titta på där också!
    Du kommer att vara saknad... All lycka!

    Rapportera

    Rapportera

  • 8 dec 2011 Fredrik Sandell

    Tråkigt att man missar dig på barrikaden matcherna Desmond.Tror inte barrikaden har någon större fan och som brinner för det som du Desmond.Hoppas du får det härligt på Irland hos din bror och även att man kanske har turen att få se dig på någon barren match i framtiden ändå när du är på besök.Ha det så gott och lev gott.mvh Fredrik Sandell

    Rapportera

    Rapportera

  • 7 dec 2011 Bengt

    Hej alla!

    Vår allra största supporter genom tiderna Desmond har efter 40 år i Sverige (ungefär +/- 5) bestämt sig för att flytta till sin bror i Derry på Irland (Nordirland) där han är född och uppvuxen.

    Han har nu en "Tjock-TV", en video och en DVD-spelare han vill ge bort. Någon intresserad?

    Rapportera

    Rapportera

  • 2 dec 2011 andy

    någonstans ska man ju hämta fina bilder i brist på egen fotograf.... :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 2 dec 2011 David Clemensson

    Jag vill jag vill jag vill träna på söndag.

    Rapportera

    Rapportera