Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Bålsta IF F12 (2012-2013)
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Bålsta IF F12 (2012-2013).
F12 (2012-2013)
Följ oss för uppdateringar
Det blev ett tufft uppvaknande i första matchen mot Gustavsberg. Allt gick fortare, tuffare och motståndarna var starka. Vår serie där vi normalt spelar håller en lägre nivå och det var stor skillnad när vi nu möter duktiga lag i högre nivå. Det är nyttigt att möta bra motstånd och utvecklande så även om det var tungt ibland så lyfte sig tjejerna.
Jag tycker vi gjorde tre bra halvlekar och i övrigt blandat. Försvarsspelet och Emma i målet fungerade mycket bra. Emma hade 4st straffräddningar denna dag och spelade på topp. Anfallsspelet saknade rörelse och flyt men med flera bra insatser.
Sammanfattningsvis var det en bra dag där alla kämpade på. Vi lärde oss mycket och imponerande att ni orkade. Sista matchen mot Skånela vann ni mycket tack vare orken, stabilt spel och få misstag. Extra plus till Nellie, Mira och Emma idag men alla kämpade och jobbade bra.
Måste även ge en eloge till alla föräldrar som skötte arrangemanget perfekt. Tufft med många borta så färre fick jobba hårt. Det är härligt go laget nu, allt från från spelare till föräldrar!
| Träning | 3 dec, 18:00 |
| Årsta AIK HF Blå 2 (hemma) | 6 dec, 10:00 |
| Träning | 8 dec, 17:30 |
| Träning | 10 dec, 18:00 |
| Arrangemang julavslutning | 14 dec, 10:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera