Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om AIF Barrikaden Senior Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från AIF Barrikaden Senior Herrar.
Senior Herrar
Följ oss för uppdateringar
tack alla för era svar, hoppas att ni förstår att "svardirekt" lindrar min magont.... Det är mycket som planeras och måste bekräftas till malmöstad, för att allt skall fungerar enligt regelverk.
Ni blir många i alla fall, ta VÄL hand om våra 5 st. 16-17 åriga som tränar imorgon inför en turnering! Ge dem vad dem tål!
Bra jobbat idag, ni som var modiga på planen och ni som var hemma och hejade på era lagspelare!
Vem vann?
Ha en bra kväll
mvh
Ordis!
Kom ihåg inomhusträningen för dem som tackade JA, ni andra som inte svarat än. Kl.15.30-17.00
Titta på era mejl, det är onödigt att skriva här var ni skall vara!
Lycka till imorgon och
FORZA GRABBAR HEJA DÍ RÖDE!
Ha en trevlig kväll
mvh
Ordis!
Compadrito. Du vet att jag bara skämtar med dig. Jag värmer bara upp inför everysport-säsongen som f.ö. har börjat i 6 SV A.
Men synd att du måste vila imorgon. Det är ju alltid roligare att springa efter bollen!
Mina citationstecken var katastrof! Jag menar verkligen "hela" som vi brukar springa (längst gatan) och inget annat.
Pga extra varven i torsdags måste jag avstå från morgondagens match. Måste ta det lugnt första veckan.
Ja jag är gammal men inte dum :)
Jag tror att det var Örtofta. Har en ganska rolig bild från Skånskan där det ser ut som om nån har satt den i "krysset"!
RapporteraHärligt Sosa! Ensam är stark som det brukar heta. Men ska vi tolka dina citationstecken som att det ligger en ironisk underton i ordet hela och att du genade genom tallriken? :/
Rapportera
Lottningen till DM är klar, det blir vi mot kävlinge (nästan).
AIF Barrikaden
Stora Harrie IF
Kävlinge GIF
Borlunda AIF
Tyvärr Sosa så spelar vi hemma mot båda kävlingelagen så du får inte hemmamatch...
Borlunda borta blir en repris på förra årets blåsigaste match (om jag inte minns helt fel).
Lottningen finns på www.skaneboll.se
Sosa var ensam. Men modig som en varg sprang jag två "hela" varv. Första som uppvärmning på 14:30 och andra lite snabbare på 12:10.
Det känns men ack så skönt! :)
Dagens träningsmatch visas med få bilder, under "Bilder!
Rapporteramvh
Ordis