Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om AIF Barrikaden Senior Herrar

Följ

Senior Herrar

Följ oss för uppdateringar
Följ
AIF Barrikaden
Fotboll
Senior Herrar

Skriv i gästboken

1000 tecken kvar

Gästbok

  • 27 mar 2014 Linus

    Jo, det kan jag göra. Skicka en mall på flyern!

    Rapportera

    Rapportera

  • 27 mar 2014 Johan E

    En rysare! Eyy Linus, kan inte du utnyttja ditt märkliga bibliotekskort till att maxa ut flyers inför Snipers-matchen!?!?

    Rapportera

    Rapportera

  • 26 mar 2014 Martin

    Hoppas verkligen Andy fick rätt på poängen igår...

    Rapportera

    Rapportera

  • 24 mar 2014 Bengt

    Jag är ledsen om jag lurade någon att komma till Sorgenfri för att titta på match igår för att där upptäcka att vi inte alls hade någon match där. Jag hade råkat lägga in fel datum på vår match mot Stockholm Snipers. Vi möter inte dem förrän 5/4 vilket jag nu ändrat till.

    Rapportera

    Rapportera

  • 23 mar 2014 Bengt Månsson

    Vinst med 4-0 idag över div 5-laget Makedonija (som dock lär ha saknat några av sina allra bästa spelare). Stabil insats rakt igenom från vår sida. Målskyttar var Joel J 2, Vassili 1 och Hkmat 1.

    Referat i morgon eller ev. i kväll.

    Rapportera

    Rapportera

  • 19 mar 2014 Olle

    Haha det är väl inte mer än rimligt Linus.. Jag med hjälp av mitt ärliga spel tar mig upp i topp. Medans andra likt Linus fuskar sig till en vinst i poängligan.. :D

    Rapportera

    Rapportera

  • 19 mar 2014 Danne D

    Konstigt att jag alltid ska vara misstänkt. Men ja, din skola ligger i min väska och den medtages till torsdagens träningstillfälle. Angående definitionen av topp så är den subjektivt. För att göra det objektivare så kan man säga topp 10, topp 5, eller topp 1. Då blir det inte längre flyktigt och ni behöver inte längre tänka på om ni tillhör toppen, mellanskiktet eller botten. När det gäller poängtoppen så läggs topp 3 ut på hemsidan, därav tillhör de toppen. Resten tillhör trasproletariatet.

    Rapportera

    Rapportera

  • 18 mar 2014 L J

    Kan man inte ligga i topp fast man inte ligger etta? Eller det finns bara en topp? Då kanske man säger i "toppen" ligger bla bla... Topp = 3:à till 1:à.

    Rapportera

    Rapportera

  • 18 mar 2014 Johan E

    Det gör han ju inte längre Linus! Var det förresten någon dåre som fick med sig min ena sko hem från träningen? En svart doja av liten art. Danne är synnerligen misstänkt.

    Rapportera

    Rapportera

  • 18 mar 2014 Linus J

    Helt orimligt att Olle ligger i topp i poängligan..

    Rapportera

    Rapportera