Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rånäs 4 H 2015-2016
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Rånäs 4 H 2015-2016.
2015-2016
Följ oss för uppdateringar
Nu börjar det närma sig uppstarten för gruppen, tanken är att prova på passet och första träningen för gruppen ska vara den 24/8 kl 17:00-17:45. Alla har ju inte hunnit testa på friidrott även om många hann med att testa redan innan sommaren. Prova på passet kommer även att vara öppet om man vill ta med sig en kompis eller någon som inte hunnit prova på ännu. Dock har gruppen begränsat annat platser kvar.
Men nu har otruligt nog 2 av föräldrarna som tänkt ställa upp som hjälpande föräldrar i gruppen hoppat av, vi behöver därmed lite påfyllning av vuxna som kan hjälpa till för att gruppen ska kunna starta upp.
Som det ser ut nu har vi tre ungdoma Elsa, Filip och Maya som kommer se till att barnen får lära sig om friidrott och leka en massa lekar och ha kul tillsammans. Som det ser ut nu har vi en vuxen tränare Mattias som ställer upp, men vi behöver ha två till som kan hjälpa gruppen. Det är ju inget åtagande man gör för all framtid utan så länge ditt barn är med i gruppen och tycker det är kul med friidrott så tar vi så gärna emot din hjälp i gruppen. Inga förkundskaper krävs såklart.
Så skriv gärna här på laget eller direkt till mig på 070-3819961 om du kan tänka dig hjälpa gruppen under träningarna.
Mvh Anna Blomsten
Ordförande Rånäs 4h
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera