Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Mariebo IK

Följ

Mariebo IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Augusti 2019

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.31
  • 2Fre
    • Heldag

      Eskilscupen 2019 P-07

  • 3Lör
  • 4Sön
  • 5Mån
    v.32
  • 6Tis
  • 7Ons
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:30

      Träning F08/09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Extra uppdrag bemanna Stadsparksvallen P-07


      21:00
    • 18:30

      Habo IF blå (hemma) P-08


      20:30
    • 19:00

      IFK Värnamo (hemma) A-lag Damer


      21:00
    • 19:00

      Bankeryds SK (borta) Juniorlag Damer


      21:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herrar


      20:30
  • 8Tor
  • 9Fre
  • 10Lör
    • 10:00

      Träning P-09


      11:30
    • 10:30

      Nässjö FF (hemma) F-07


      11:30
    • 12:00

      Lommaryds IF (hemma) F-07


      13:00
    • 12:00

      Bankeryds SK vit (borta) P-08


      14:00
    • 12:00

      Waggeryds IK (borta) P-07


      14:00
    • 15:30

      Lindö FF (borta) A-lag Damer


      17:30
  • 11Sön
    • 11:15

      Egnahems BK (borta) P-08


      13:15
    • 15:00

      IF Hallby FK (hemma) F08/09


      17:00
    • 15:00

      Seriespel mot Ekhagen (hemma) P-09


      16:15
    • 15:00

      Seriespel mot Ekhagen(hemma) P-09


      16:15
    • 15:00

      Aneby/Bälaryd (borta) F-06


      17:00
    • 15:30

      Träning P-12


      16:45
    • 15:45

      Seriematch mot Mullsjö (hemma) P-09


      18:00
    • 16:30

      Seriematch mot Mullsjö hemma P-09


      18:00
    • 16:30

      Hemmamatch mot Hallby P-09


      17:45
    • 16:30

      Kioskansvar F-11/F12


      20:00
    • 17:00

      IFK Värnamo U (hemma) A-lag Damer


      19:00
    • 17:30

      Träning Juniorlag Damer


      19:00
    • 18:30

      Norrahammars IK (borta) P-07


      20:30
  • 12Mån
    v.33
  • 13Tis
    • 17:25

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:45

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag Damer


      19:30
    • 18:30

      Bottnaryds IF (borta) P-08


      20:30
  • 14Ons
  • 15Tor
  • 16Fre
  • 17Lör
    • 09:00

      Hagadagarna CUP P-10


      13:00
    • 09:30

      Habo IF vit (hemma) P-08


      11:30
    • 10:00

      Träning P-09


      11:30
    • 12:00

      Nässjö FF blå (hemma) F08/09


      14:00
    • 12:00

      Habo IF vit (hemma) P-07


      14:00
    • 13:20

      Hagadagarna F-11/F12


      18:00
    • 14:00

      Nittorps IK (borta) A-lag Damer


      16:00
    • 15:00

      Träning P-11


      16:15
  • 18Sön
    • 08:00

      Hagadagarna cup F-10


      12:00
    • 08:00

      Hagadagarna P-12


      13:00
    • 11:00

      Hovslätts IK (borta) F08/09


      13:00
    • 11:00

      Forserums IF (borta) F-07


      12:00
    • 12:30

      Hagadagarna P-11


      18:00
    • 14:00

      Tranås FF vit (hemma) P-08


      16:00
    • 14:30

      Ekhagens IF (borta) F-07


      15:30
    • 15:30

      Seriespel mot Tord (borta) P-09


      16:45
    • 16:30

      Bankeryds SK gul (hemma) P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:00

      Gnosjö IF (borta) A-lag Damer


      19:00
    • 17:30

      Träning Juniorlag Damer


      19:00
    • 18:00

      Taberg/Tenhult (hemma) F-05


      20:00
    • 18:00

      Städuppdrag P-07


      21:00
  • 19Mån
    v.34
  • 20Tis
  • 21Ons
  • 22Tor
  • 23Fre
    • 17:30

      Träning A-lag Damer


      19:00
    • 18:30

      Habo IF vit (borta) F08/09


      20:30
    • 18:30

      Bankeryds SK gul (hemma) P-08


      20:30
  • 24Lör
    • 09:30

      Tenhults IF svart (hemma) P-08


      11:30
    • 09:30

      Egnahems BK (hemma) F-07


      10:45
    • 10:00

      Träning P-09


      11:30
    • 10:45

      Seriematch mot Bankeryd (borta) P-09


      13:30
    • 10:45

      Seriematch mot Bankeryd borta P-09


      13:30
    • 11:00

      Mullsjö IF (borta) P-07


      13:00
    • 12:30

      Poolspel på NGIS-dagen P-11


      14:00
    • 13:00

      Waggeryds IK (borta) F-05


      15:00
    • 15:00

      Onsala BK (hemma) A-lag Damer


      17:00
  • 25Sön
    • 10:00

      Waggeryds IK (hemma) F-07


      12:00
    • 10:00

      Nässjö FF vit (borta) P-08


      12:00
    • 15:00

      Bankeryds SK gul (hemma) F08/09


      17:00
    • 15:00

      Seriespel mot Haga(hemma) P-09


      16:20
    • 15:30

      Träning P-12


      16:45
    • 15:45

      Seriematch mot Norrahammar (hemma) P-09


      18:00
    • 16:30

      Seriespel mot J-södra (hemma) P-09


      17:45
    • 16:30

      Hemmamatch mot J-Södra P-09


      17:45
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:30

      Ekhagens IF (borta) F-06


      19:30
    • 18:00

      Barnarps IF (borta) P-07


      20:00
  • 26Mån
    v.35
  • 27Tis
  • 28Ons
  • 29Tor
  • 30Fre
  • 31Lör
    • 09:30

      Hovslätts IK (hemma) P-08


      11:30
    • 10:00

      Seriespel mot Habo(borta) P-09


      19:00
    • 10:00

      Seriespel mot Habo (Borta) P-09


      12:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:30
    • 10:00

      Jönköpings Södra IF (borta) F-07


      12:00
    • 10:00

      Österängsdagen A-lag Damer


      13:00
    • 10:00

      Pool-spel P-10


      15:00
    • 12:00

      Jönköpings Södra IF (borta) F08/09


      14:00
    • 14:00

      Jönköpings Södra IF grön (borta) P-08


      16:00
    • 14:00

      Barnarps IF (borta) A-lag Herrar


      16:00
    • 15:00

      Träning P-11


      16:15
    • 15:00

      Bankeryds SK svart (borta) P-08


      17:00