Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Mariebo IK

Följ

Mariebo IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Mariebo IK
Välj lag

September 2019

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.35
    • 09:30

      Nässjö FF (hemma) F-07


      10:30
    • 12:00

      Seriematch mot Gränna (borta) P-09


      13:15
    • 12:00

      Seriespel mot Norrahammar (hemma) P-09


      13:30
    • 12:00

      Seriematch mot Norrahammar (hemma) P-09


      13:30
    • 12:00

      Mullsjö IF (9-m) (borta) Juniorlag Damer


      14:00
    • 15:00

      Tenhults IF vit (borta) F08/09


      17:00
    • 15:30

      Träning P-12


      16:45
    • 16:30

      Månsarps IF (hemma) P-07


      18:30
    • 17:00

      Hestra/Grimsås (borta) A-lag Damer


      19:00
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 18:00

      Norrahammars GIS (hemma) F-05


      20:00
  • 2Mån
    v.36
  • 3Tis
    • 17:25

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:45

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag Damer


      19:30
  • 4Ons
  • 5Tor
  • 6Fre
  • 7Lör
    • 09:00

      Vätterhem cup F-11/F12


      14:00
    • 09:00

      Poolspel Haga samt Vätterhem Cup P-11


      12:00
    • 09:30

      IF Hallby FK vit (hemma) P-08


      11:30
    • 10:00

      Egnahems BK svart (borta) F08/09


      12:00
    • 10:00

      Råslättsdagen A-lag Damer


      13:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:30
    • 11:00

      Skillingaryds IS (hemma) F-07


      12:30
    • 12:00

      IF Hallby FK blå (hemma) P-08


      14:00
    • 12:45

      Inspirationsdag F-07


      17:00
    • 14:30

      MIK-SjömarkensIF div1 P-07


      17:30
    • 15:00

      Sjömarkens IF (hemma) A-lag Damer


      17:00
  • 8Sön
    • 09:30

      ÖIS Fotbollens dag P-12


      14:00
    • 10:00

      Cup i Ölmstad F-13


      14:00
    • 10:00

      ÖIS Fotbollens dag - Poolspel P-13


      14:00
    • 11:00

      Lekeryd-Svarttorps SK (borta) F-07


      12:00
    • 11:00

      Husqvarna FF vit (hemma) P-08


      13:00
    • 14:00

      Örnarnas FF (borta) A-lag Herrar


      16:00
    • 14:15

      Seriematch mot Hovslätt (hemma) P-09


      16:30
    • 14:15

      Seriematch mot Hovslätt (Hemma) P-09


      16:30
    • 15:00

      Barnarps IF vinröd (hemma) F08/09


      17:00
    • 16:30

      Seriematch hemma mot Taberg sk P-09


      18:00
    • 16:30

      Bankeryds SK vit (hemma) P-07


      18:30
  • 9Mån
    v.37
  • 10Tis
    • 17:25

      Träning F-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:45

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag Damer


      19:30
    • 18:00

      Husqvarna FF B (hemma) A-lag Damer


      20:00
    • 18:30

      Bottnaryds IF (borta) F-06


      20:30
    • 18:30

      IF Haga (borta) F08/09


      20:30
  • 11Ons
  • 12Tor
  • 13Fre
    • 17:30

      Träning A-lag Damer


      19:00
    • 17:30

      Tacofesten F08/09


      20:30
    • 18:00

      Hovslätts IK (borta) P-07


      20:00
    • 18:00

      Seriematch mot IK Vista (Borta) P-09


      19:15
  • 14Lör
    • 09:30

      Tenhults IF vit (hemma) F08/09


      11:30
    • 09:30

      IK Tord (hemma) P-08


      11:30
    • 10:00

      Husqvarna FF blå (borta) P-08


      12:00
    • 10:00

      Citydagen A-lag Damer


      13:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:30
    • 11:00

      Waggeryds IK (borta) Juniorlag Damer


      13:00
    • 11:30

      Habo IF (hemma) F-07


      12:30
    • 13:00

      Poolspel NGIS P-11


      15:30
    • 15:00

      Valinge-Derome DFF (borta) A-lag Damer


      17:00
    • 17:00

      Seriematch mot Ekhagen (Borta) P-09


      18:15
  • 15Sön
    • 10:00

      IF Hallby FK (hemma) F-07


      11:00
    • 11:00

      Ölmstads IS (borta) P-07


      13:00
    • 12:00

      Tord FC (hemma) A-lag Herrar


      14:00
    • 14:00

      Jönköpings Södra IF vit (borta) P-08


      16:00
    • 15:00

      Seriematch mot Husqvarna FF (hemma) P-09


      16:15
    • 15:00

      Lekeryd-Svarttorps SK (hemma) F08/09


      17:00
    • 15:00

      Seriematch mot Husqvarna (Hemma) P-09


      16:15
    • 15:30

      Träning P-12


      16:45
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:00

      Bollflickor F-07


      19:00
    • 17:00

      Hultsjö IF Atom (borta) F-06


      19:00
    • 17:00

      Bankeryds SK (hemma) A-lag Damer


      19:00
  • 16Mån
    v.38
  • 17Tis
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:25

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:45

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag Damer


      19:30
  • 18Ons
  • 19Tor
  • 20Fre
  • 21Lör
    • 08:30

      Tordcupen 21/9 P-12


      13:30
    • 09:30

      Råslätt SK (hemma) P-08


      11:30
    • 10:00

      Ekhagens IF (hemma) F-07


      11:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:30
    • 11:00

      Träning A-lag Damer


      12:00
    • 12:00

      IF Hallby FK (hemma) P-07


      14:00
    • 15:00

      Träning P-11


      16:15
  • 22Sön
    • 09:00

      Träningsmatcher mot Habo och Hallby F-10


      12:00
    • 10:00

      Tenhults IF vit (borta) P-08


      12:00
    • 10:00

      IF Hallby FK vit (borta) F08/09


      12:00
    • 10:30

      Seriematch mot Egnahem (borta) P-09


      11:45
    • 10:30

      Seriematch mot Egnahem borta! P-09


      11:45
    • 12:00

      Waggeryds IK (borta) F-07


      13:00
    • 12:00

      Bottnaryd/Wallgårda (borta) A-lag Herrar


      14:00
    • 14:00

      Tabergs SK gul (hemma) P-08


      16:00
    • 15:00

      Bergdalens IK (hemma) A-lag Damer


      17:00
    • 15:00

      Gränna AIS (borta) F-07


      16:00
    • 15:30

      Träning P-12


      16:45
    • 16:30

      Seriespel mot Hallby(hemma) P-09


      17:45
    • 16:30

      Råslätt SK (hemma) P-07


      18:30
    • 16:30

      Tranås FF 2 (hemma) F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:30

      IF Hallby FK (borta) A-lag Damer


      19:30
    • 18:00

      Ölmstad/Vista (hemma) F-05


      20:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 19:30

      föräldramöte F 05 F-05


      20:30
  • 23Mån
    v.39
  • 24Tis
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:25

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:45

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag Damer


      19:30
    • 19:30

      Bankeryds SK 1 (borta) F-05


      21:30
  • 25Ons
  • 26Tor
  • 27Fre
  • 28Lör
    • Heldag

      Tifunny Cup 19 F08/09

    • Heldag

      Tifunny Cup F-06

    • Heldag

      TIFunny Cup F-07

    • 08:30

      Onsala BK (borta) F-07


      09:30
    • 09:00

      Pool-spel 7 mot 7 P-10


      12:00
    • 10:00

      Seriespel mot Tenhult(hemma) P-09


      11:15
    • 10:00

      Seriematch mot Husqvarna FF borta! P-09


      11:15
    • 10:00

      Träning P-09


      11:30
    • 10:00

      Seriematch mot Husqvarna FF (borta) P-09


      11:15
    • 10:30

      Lilla Träslövs FF (borta) F-07


      11:30
    • 11:25

      Pizza+Festis P-10


      11:45
    • 12:30

      Värö United (borta) F-07


      13:30
    • 14:00

      Vimmerby IF (borta) A-lag Damer


      16:00
    • 14:30

      Lilla Träslövs FF (borta) F-07


      15:30
    • 15:00

      Träning P-11


      16:15
    • 16:00

      BK Astrio (borta) F-07


      17:00
    • 17:30

      Vinbergs IF (borta) F-07


      18:30
  • 29Sön
    • Heldag

      Tifunny Cup 19 F08/09

    • Heldag

      TIFunny Cup F-07

    • 08:30

      IF Böljan (hemma) F-07


      09:30
    • 10:30

      Lerkils IF (hemma) F-07


      11:30
    • 11:00

      Assyriska IK (borta) P-07


      13:00
    • 12:00

      BK Astrio (borta) F-07


      13:00
    • 12:00

      Kaldeiska IF (borta) A-lag Herrar


      14:00
    • 13:00

      Bottnaryds IF (9-m) (hemma) Juniorlag Damer


      15:00
    • 13:30

      Derome/Åskloster (borta) F-07


      14:30
    • 14:15

      Seriematch mot J-södra (hemma) P-09


      16:30
    • 14:30

      Båstads GIF (borta) F-07


      15:30
    • 15:00

      Seriematch mot J-Södra (Hemma) P-09


      16:15
    • 15:30

      Onsala BK (borta) F-07


      16:30
    • 16:00

      NGIS/NIK (hemma) A-lag Damer


      18:00
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 18:00

      Tifunny F-06


      19:00
  • 30Mån
    v.40