Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Mariebo IK

Följ

Mariebo IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Augusti 2019

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.31
  • 2Fre
    • Heldag

      Eskilscupen 2019 P-07

  • 3Lör
  • 4Sön
  • 5Mån
    v.32
  • 6Tis
  • 7Ons
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:30

      Träning F08/09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Extra uppdrag bemanna Stadsparksvallen P-07


      21:00
    • 18:30

      Habo IF blå (hemma) P-08


      20:30
    • 19:00

      IFK Värnamo (hemma) A-lag Damer


      21:00
    • 19:00

      Bankeryds SK (borta) Juniorlag Damer


      21:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herrar


      19:00
  • 8Tor
  • 9Fre
  • 10Lör
    • 10:00

      Träning P-09


      11:30
    • 10:30

      Nässjö FF (hemma) F-07


      11:30
    • 12:00

      Lommaryds IF (hemma) F-07


      13:00
    • 12:00

      Bankeryds SK vit (borta) P-08


      14:00
    • 12:00

      Waggeryds IK (borta) P-07


      14:00
    • 15:30

      Lindö FF (borta) A-lag Damer


      17:30
  • 11Sön
    • 11:15

      Egnahems BK (borta) P-08


      13:15
    • 15:00

      IF Hallby FK (hemma) F08/09


      17:00
    • 15:00

      Seriespel mot Ekhagen (hemma) P-09


      16:15
    • 15:00

      Seriespel mot Ekhagen(hemma) P-09


      16:15
    • 15:00

      Aneby/Bälaryd (borta) F-06


      17:00
    • 15:30

      Träning P-12


      16:45
    • 15:45

      Seriematch mot Mullsjö (hemma) P-09


      18:00
    • 16:30

      Seriematch mot Mullsjö hemma P-09


      18:00
    • 16:30

      Hemmamatch mot Hallby P-09


      17:45
    • 16:30

      Kioskansvar F-11/F12


      20:00
    • 17:00

      IFK Värnamo U (hemma) A-lag Damer


      19:00
    • 17:30

      Träning Juniorlag Damer


      19:00
    • 18:30

      Norrahammars IK (borta) P-07


      20:30
  • 12Mån
    v.33
  • 13Tis
    • 17:25

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:45

      Träning P-10


      19:00
    • 18:30

      Bottnaryds IF (borta) P-08


      20:30
    • 18:30

      Träning A-lag Damer


      20:00
  • 14Ons
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:30

      Träning F08/09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Städuppdrag P-07


      21:00
      Mariebovallen, klubbstugan
      Anteckning: Nytt uppdrag från MIK-Städschema Mariebo
      Klubben har gjort ett städschema för att hålla rent och snyggt i klubbens lokaler.
       
      Våra veckor att städa är 33 och 50. Städdagar är: onsdagar, fredagar och söndagar. All städning sker på kvällen. Toaletter, omklädningsrum, fiket och köket.
      Mer information ska finnas i städförrådet.

      Självklart skall alla lag städa efter sig efter varje träning och matcher.
       
      Totalt 6 tillfällen.
      Obs! Det kommer inte komma någon kallelse för detta. Vid förhinder ansvarar ni själva för byte. Tips: skriv in redan nu i kalendern!
       
      Onsdag v. 33
      Albin
      Alvar
      Alvin
      Anton H/ Edwin

      Fredag v. 33
      Anton L
      Arthur
      Arvid
      Axel

      Söndag v. 33
      Edward
      Elliott
      Gustaf
      Holger

      Onsdag v. 50
      Kim
      Knut
      Ludwig
      Markus

      Fredag v. 50
      Neo
      Noa
      Olle A
      Olle S

      Söndag v. 50
      Jakob
      Vilgot
      Wilmer L
      Wilmer S
    • 18:15

      Träning F-10


      19:15
    • 18:30

      Råslätt SK (hemma) F-06


      20:30
    • 19:00

      Bottnaryds IF (9-m) (borta) Juniorlag Damer


      21:00
    • 19:00

      Lidköpings FK (hemma) A-lag Damer


      21:00
    • 19:00

      Dammatch Juniorlag Damer


      21:00
    • 19:00

      Bollflickor F-07


      21:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herrar


      19:00
  • 15Tor
  • 16Fre
  • 17Lör
    • 09:00

      Hagadagarna CUP P-10


      13:00
    • 09:30

      Habo IF vit (hemma) P-08


      11:30
    • 10:00

      Träning P-09


      11:30
    • 12:00

      Nässjö FF blå (hemma) F08/09


      14:00
    • 12:00

      Habo IF vit (hemma) P-07


      14:00
    • 13:20

      Hagadagarna F-11/F12


      18:00
    • 14:00

      Nittorps IK (borta) A-lag Damer


      16:00
    • 15:00

      Träning P-11


      16:15
  • 18Sön
    • 08:00

      Hagadagarna cup F-10


      12:00
    • 08:00

      Hagadagarna P-12


      13:00
    • 11:00

      Hovslätts IK (borta) F08/09


      13:00
    • 11:00

      Forserums IF (borta) F-07


      12:00
    • 12:30

      Hagadagarna P-11


      18:00
    • 14:00

      Tranås FF vit (hemma) P-08


      16:00
    • 14:30

      Ekhagens IF (borta) F-07


      15:30
    • 15:30

      Seriespel mot Tord (borta) P-09


      16:45
    • 16:30

      Bankeryds SK gul (hemma) P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:00

      Gnosjö IF (borta) A-lag Damer


      19:00
    • 17:30

      Träning Juniorlag Damer


      19:00
    • 18:00

      Taberg/Tenhult (hemma) F-05


      20:00
    • 18:00

      Städuppdrag P-07


      21:00
  • 19Mån
    v.34
  • 20Tis
  • 21Ons
  • 22Tor
  • 23Fre
    • 17:30

      Träning A-lag Damer


      19:00
    • 18:30

      Habo IF vit (borta) F08/09


      20:30
    • 18:30

      Bankeryds SK gul (hemma) P-08


      20:30
  • 24Lör
    • 09:30

      Tenhults IF svart (hemma) P-08


      11:30
    • 09:30

      Egnahems BK (hemma) F-07


      10:30
    • 10:00

      Träning P-09


      11:30
    • 10:45

      Seriematch mot Bankeryd (borta) P-09


      13:30
    • 10:45

      Seriematch mot Bankeryd borta P-09


      13:30
    • 11:00

      Mullsjö IF (borta) P-07


      13:00
    • 12:00

      Poolspel på NGIS-dagen P-11


      15:00
    • 13:00

      Waggeryds IK (borta) F-05


      15:00
    • 15:00

      Onsala BK (hemma) A-lag Damer


      17:00
  • 25Sön
    • 10:00

      Waggeryds IK (hemma) F-07


      12:00
    • 10:00

      Nässjö FF vit (borta) P-08


      12:00
    • 15:00

      Bankeryds SK gul (hemma) F08/09


      17:00
    • 15:00

      Seriespel mot Haga(hemma) P-09


      16:20
    • 15:30

      Träning P-12


      16:45
    • 15:45

      Seriematch mot Norrahammar (hemma) P-09


      18:00
    • 16:30

      Seriespel mot J-södra (hemma) P-09


      17:45
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:30

      Ekhagens IF (borta) F-06


      19:30
    • 17:30

      Träning Juniorlag Damer


      19:00
    • 18:00

      Barnarps IF (borta) P-07


      20:00
  • 26Mån
    v.35
  • 27Tis
    • 17:25

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:45

      Träning P-10


      19:00
    • 18:30

      Träning A-lag Damer


      20:00
  • 28Ons
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:30

      Träning F08/09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 18:15

      Träning F-10


      19:15
    • 18:30

      Bankeryds SK 2 (hemma) F-06


      20:30
    • 19:00

      Träning A-lag Herrar


      19:00
  • 29Tor
  • 30Fre
  • 31Lör
    • 09:30

      Hovslätts IK (hemma) P-08


      11:30
    • 10:00

      Seriespel mot Habo(borta) P-09


      19:00
    • 10:00

      Jönköpings Södra IF (borta) F-07


      12:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:30
    • 10:00

      Österängsdagen A-lag Damer


      13:00
    • 12:00

      Jönköpings Södra IF (borta) F08/09


      14:00
    • 14:00

      Jönköpings Södra IF grön (borta) P-08


      16:00
    • 14:00

      Barnarps IF (borta) A-lag Herrar


      16:00
    • 15:00

      Träning P-11


      16:15
    • 15:00

      Bankeryds SK svart (borta) P-08


      17:00