Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Kumla Fotboll

Följ

IFK Kumla

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Februari 2020

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.5
    • 11:00

      Träning P-010


      12:30
  • 2Sön
    • Heldag

      SM-kval i futsal P19

    • 09:50

      Skiljebo SK (hemma) P19


      10:50
    • 10:00

      Rynninge IK (borta) P-06


      12:00
    • 10:00

      Träning F-010/11


      11:30
    • 10:00

      Träning F/P-014


      11:00
    • 13:00

      Futsal match P-09


      15:00
    • 14:00

      Träning F-012/13


      15:30
    • 14:50

      Ersmarks IK (borta) P19


      15:50
    • 15:00

      Träning P-011


      16:30
    • 18:10

      Tullinge Fotboll (hemma) P19


      19:10
  • 3Mån
    v.6
    • 17:00

      Träning P-08


      18:15
    • 17:00

      Träning P-06


      18:15
    • 17:00

      Föräldramöte säsongen 2020 P-010


      18:00
    • 17:50

      Föräldramöte F-15


      19:15
    • 18:00

      Träning F-15


      19:30
    • 19:30

      Träning P19


      21:00
    • 19:30

      Träning P-16/18


      21:00
    • 19:45

      Träning A-lag Herrar


      21:00
  • 4Tis
  • 5Ons
    • 16:50

      Träning F-15


      18:15
    • 18:15

      Träning P-16/18


      19:30
    • 19:30

      Träning P19


      21:00
    • 19:30

      Träning P-06


      21:00
  • 6Tor
  • 7Fre
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 16:50

      Träning F-15


      18:15
  • 8Lör
    • 11:00

      KIF Örebro DFF (hemma) F-07/08


      12:00
    • 12:15

      HOIF A-lag (div. 5) (hemma) P19


      14:15
    • 14:30

      Karlslunds IF HFK P05 (hemma) P-06


      16:00
    • 15:15

      IF Eker Örebro (hemma) P-08


      17:15
  • 9Sön
    • 10:00

      Träning P-010


      11:30
    • 10:00

      Träning F-010/11


      11:30
    • 10:00

      Träning F/P-014


      11:00
    • 11:30

      Träning F-15


      14:00
    • 14:00

      Träning F-012/13


      15:30
    • 14:00

      Träning P-011


      15:00
    • 14:30

      Hovsta IF (hemma) P-16/18


      16:30
    • 15:15

      ÖSK P06 (borta) P-06


      17:00
    • 15:30

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom (hemma) F-07/08


      17:30
    • 18:15

      IK Sturehov (hemma) P-08


      20:30
  • 10Mån
    v.7
    • 17:00

      Träning P-08


      18:15
    • 17:00

      Träning F-07/08


      18:15
    • 18:00

      Träning F-15


      19:30
    • 19:00

      Adolfsbergs IK Svart (borta) P-06


      21:00
    • 19:30

      Träning P19


      21:00
    • 19:30

      Träning P-16/18


      21:00
    • 19:45

      Träning A-lag Herrar


      21:00
  • 11Tis
  • 12Ons
    • 16:50

      Träning F-15


      18:15
    • 18:15

      Träning P-16/18


      19:30
    • 19:30

      Träning P19


      21:00
    • 19:30

      Träning P-06


      21:00
  • 13Tor
  • 14Fre
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 16:50

      Träning F-15


      18:15
      Kumla IP (konstgräset)
      Anteckning: Träning på konstgräs.
    • 17:00

      Träning P19


      18:30
  • 15Lör
  • 16Sön
  • 17Mån
    v.8
    • 10:30

      Träning P19


      12:00
    • 12:00

      Konditionsträning och korvgrillning P-07


      13:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:15
    • 17:00

      Träning P-08


      18:15
    • 18:00

      Träning F-15


      19:30
    • 19:30

      Träning A-lag Herrar


      21:00
    • 19:30

      Träning P-16/18


      21:00
  • 18Tis
  • 19Ons
    • 15:30

      Träning P19


      17:00
    • 16:50

      Träning F-15


      18:15
    • 18:15

      Träning P-16/18


      19:30
    • 19:30

      Träning P-06


      21:00
  • 20Tor
  • 21Fre
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 16:00

      Träning P-010


      17:00
    • 16:50

      Träning F-15


      18:15
    • 17:00

      Träning P19


      18:30
  • 22Lör
    • 12:00

      ”svår/xtra svår” Matchcamp P-010


      19:00
    • 13:00

      BK Forward (hemma) A-lag Herrar


      15:00
    • 17:00

      Lekebergs IF (hemma) P-16/18


      19:00
  • 23Sön
    • 10:00

      Träning F/P-014


      11:00
    • 10:00

      Träning P-010


      11:30
    • 10:00

      Träning F-010/11


      11:30
    • 11:30

      Träning F-15


      13:30
    • 14:45

      Karlslunds IF HFK (borta) P-08


      18:00
    • 15:00

      Träning P-011


      16:30
    • 15:30

      IK Sturehov (hemma) P-06


      17:00
  • 24Mån
    v.9
  • 25Tis
    • 17:00

      Utprovning träningskläder P-06


      18:30
    • 17:00

      Utprovning av träningskläder F-15


      18:30
    • 17:00

      Utprovning av träningskläder P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:15
    • 17:00

      Utprovning av träningskläder P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 18:00

      Utprovning träningskläder P-16/18


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07/08


      19:00
    • 18:15

      Träning A-lag Herrar


      19:45
    • 19:30

      Träning P-06


      21:00
  • 26Ons
    • 16:50

      Träning F-15


      18:15
    • 18:15

      Träning P-16/18


      19:30
    • 19:30

      Träning P19


      21:00
    • 19:30

      Träning P-06


      21:00
  • 27Tor
  • 28Fre
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 16:50

      Träning F-15


      18:15
    • 16:50

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning P19


      18:30
    • 17:00

      Träning P-010


      18:00
  • 29Lör
    • 07:30

      KåBe-mattan cup P-010


      16:00
    • 11:00

      Örebro SK Futsalklubb (hemma) P-06


      13:00
    • 13:00

      Karlstad BK (borta) A-lag Herrar


      15:00
    • 14:00

      Träning F-15


      16:00
    • 16:30

      Pålsboda GOIF (hemma) P-16/18


      18:30