Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Kumla Fotboll

Följ

IFK Kumla

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

September 2019

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.35
    • 09:00

      Poolspel Kumla P-011


      15:00
    • 10:00

      Frövi IK (hemma) F-07/08


      12:00
    • 11:20

      Fjugesta IF (borta) F-07/08


      13:20
    • 15:00

      Tyresö FF (borta) P15 - P17


      17:00
  • 2Mån
    v.36
  • 3Tis
  • 4Ons
  • 5Tor
  • 6Fre
  • 7Lör
    • 09:00

      Seriespel 1 P-08


      14:00
    • 09:00

      Cafeteria på IP F-07/08


      14:30
    • 10:00

      BK Ett Fyra (hemma) P-05/06


      12:00
    • 10:00

      IFK Hallsberg FK 1 (hemma) F-07/08


      12:00
    • 12:40

      IK Sturehov 1 Blå (borta) F-07/08


      14:40
    • 15:00

      Adolfsbergs IK 1 (borta) P15 - P17


      17:00
  • 8Sön
    • 09:00

      Seriespel 3 P-08


      14:00
    • 09:00

      Träning P-011


      10:00
    • 09:45

      Träning F/P-014


      10:45
    • 10:00

      Träning P-012/13


      11:00
    • 10:00

      Träning F-012/13


      11:00
    • 10:00

      Hovsta IF 1 (borta) F-07/08


      12:00
    • 10:30

      Kallelse till seriespel (lätt nivå) P-07


      14:00
    • 11:00

      Träning F-010/11


      12:30
    • 11:15

      Hällefors AIF (hemma) P-07


      13:15
    • 11:20

      IK Sturehov 1 Röd (hemma) F-07/08


      13:20
    • 11:20

      Seriespel Lag: Blå P-09


      14:00
    • 12:35

      Fellingsbro GOIF (borta) P-07


      14:35
    • 15:15

      IFK Haninge (borta) P15 - P17


      17:15
    • 17:00

      BK Forward Svart (borta) P-05/06


      19:00
  • 9Mån
    v.37
  • 10Tis
  • 11Ons
  • 12Tor
  • 13Fre
  • 14Lör
    • 09:00

      Seriespel 2 P-08


      13:00
    • 09:45

      Träning F/P-014


      10:45
    • 10:00

      Poolspel i Mosås F-010/11


      15:00
    • 10:00

      Seriespel Lag: Vit P-09


      12:30
    • 11:20

      GSBK (borta) F-07/08


      13:20
    • 12:40

      BK Forward 1 (hemma) F-07/08


      14:40
    • 12:45

      Latorps IF 1 (hemma) P-05/06


      14:45
    • 14:00

      FBK Karlstad (borta) A-lag Herrar


      16:00
    • 15:00

      Latorps IF (hemma) P15 - P17


      17:00
  • 15Sön
    • 09:00

      Poolspel på hemmaplan P-010


      14:00
    • 09:00

      Träning P-011


      10:00
    • 10:00

      Träning F-012/13


      11:00
    • 10:00

      Träning P-012/13


      11:00
    • 10:00

      Seriespel Lag: Röd P-09


      12:30
    • 12:45

      Karlslunds IF HFK 2 Röd (hemma) P-05/06


      14:45
    • 13:00

      Kallelse till seriespel Nivå 1 (svår/xtra svår nivå) P-07


      17:00
    • 14:00

      Örebro SK FK Vit 1 (hemma) P-07


      16:00
    • 15:00

      Nyköpings BIS (hemma) P15 - P17


      17:00
    • 15:20

      Adolfsbergs IK Grön (borta) P-07


      17:20
    • 17:00

      ÖSK Söder 2 Vit (hemma) F-04/05/06


      19:00
  • 16Mån
    v.38
    • 17:00

      Träning P-010


      18:15
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
      IFK Kumla B-plan
      Samlingstid: 17:15
      Anteckning: Halvplan 1tim
      Helplan 30 min
    • 17:30

      Träning P-05/06


      19:00
    • 18:30

      KIF Örebro DFF 1 (borta) F-04/05/06


      20:30
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
    • 19:00

      Träning F-07/08


      20:30
  • 17Tis
  • 18Ons
  • 19Tor
  • 20Fre
  • 21Lör
    • 09:00

      Seriespel 1 P-08


      14:00
    • 09:45

      Träning F/P-014


      10:45
    • 10:00

      Poolspel P-012/13


      13:45
    • 10:00

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom 1 (hemma) F-07/08


      12:00
    • 11:00

      BK Forward Orange (borta) P-05/06


      13:00
    • 11:20

      Seriespel Lag: Blå P-09


      14:00
    • 12:40

      KIF Örebro DFF 1 (borta) F-07/08


      14:40
    • 13:00

      Seriespel 3 P-08


      17:00
    • 15:00

      Städuppdrag P-07


      17:00
    • 15:00

      Gideonsbergs IF Blå (borta) P15 - P17


      17:00
  • 22Sön
    • 08:15

      Kallelse till seriespel (Lätt nivå) P-07


      15:00
    • 09:00

      Poolspel 4 Kumla P-011


      15:00
    • 10:00

      Träning P-012/13


      11:00
    • 10:00

      Träning F-012/13


      11:00
    • 10:00

      IFK Lindesberg 1 (borta) F-07/08


      12:00
    • 10:00

      Karlslunds IF HFK Vit (hemma) P-07


      12:00
    • 11:00

      9-manna matcher (xtra svår nivå) P-07


      16:00
    • 11:20

      Adolfsbergs IK 1 (hemma) F-07/08


      13:20
    • 11:20

      IFK Hallsberg FK (borta) P-07


      13:20
    • 17:00

      KIF Örebro DFF 2 (borta) F-04/05/06


      19:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
  • 23Mån
    v.39
    • 17:00

      Träning P-010


      18:15
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05/06


      19:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
    • 19:00

      Träning F-07/08


      20:30
  • 24Tis
  • 25Ons
  • 26Tor
  • 27Fre
  • 28Lör
    • 09:00

      Seriespel 1 P-08


      13:00
    • 10:00

      Seriespel Lag: Blå P-09


      13:00
    • 10:00

      Seriespel Lag: Vit P-09


      12:30
    • 10:00

      Motståndare (borta) P-010


      13:00
    • 10:00

      KIF Örebro DFF 2 (hemma) F-07/08


      12:00
    • 11:20

      IFK Hallsberg FK 2 (borta) F-07/08


      13:20
    • 11:45

      Kallelse till seriespel Nivå 1 (svår/xtra svår nivå) P-07


      15:30
    • 13:00

      Örebro SK FK Svart 1 (hemma) P-07


      15:00
    • 14:00

      IFK Ölme (hemma) A-lag Herrar


      16:00
    • 14:00

      Lillån FK 1 (borta) P-05/06


      16:00
    • 14:20

      Örebro SK FK Svart 2 (borta) P-07


      16:20
    • 16:30

      IK Franke 1 (hemma) P15 - P17


      18:30
  • 29Sön
    • 09:00

      Träning P-011


      10:00
    • 09:45

      Träning F/P-014


      10:45
    • 10:00

      Träning F-012/13


      11:00
    • 10:00

      Träning P-012/13


      11:00
    • 10:00

      Poolspel i Hallsberg F-010/11


      15:00
    • 10:00

      Seriespel Lag: Röd P-09


      12:30
    • 10:00

      Seriespel 3 P-08


      15:00
    • 13:00

      Västerås SK (hemma) P15 - P17


      15:00
    • 15:30

      Adolfsbergs IK 1 (hemma) P-05/06


      17:30
    • 17:00

      Nora BK (hemma) F-04/05/06


      19:00
  • 30Mån
    v.40
    • 17:00

      Träning P-010


      18:15
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05/06


      19:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
    • 19:00

      Träning F-07/08


      20:30