Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Kumla Fotboll

Följ

IFK Kumla

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Augusti 2019

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.31
  • 2Fre
  • 3Lör
    • Heldag

      Skara cupen P-07

    • Heldag

      Svennis Cup P-08

  • 4Sön
  • 5Mån
    v.32
  • 6Tis
  • 7Ons
  • 8Tor
  • 9Fre
    • 08:00

      Forwardcupen 2019 P-05/06


      00:00
    • 08:00

      Skiljebo SK Gul 2 (hemma) P-05/06


      09:00
    • 09:45

      Forwardcupen lag Vit (svår/xtra svår nivå) P-07


      00:00
    • 13:00

      Tenhults IF (borta) P-05/06


      14:00
    • 16:00

      Träning F-04/05/06


      18:00
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 17:00

      Träning P15 - P17


      18:30
    • 17:00

      Hantverkscupen P-09


      00:00
  • 10Lör
    • Heldag

      Forwardcupen 2019 P-05/06

    • Heldag

      Forwardcupen lag Vit (svår/xtra svår nivå) P-07

    • Heldag

      Hantverkscupen P-09

    • 08:40

      Transtenscupen F-07/08


      23:59
    • 09:00

      Falu BS 2 (borta) P-05/06


      10:00
    • 09:00

      Transtenscupen P-011


      16:00
    • 09:45

      Forwardcupen lag Röd (lätt nivå) P-07


      00:00
    • 14:00

      IK Arvika (hemma) A-lag Herrar


      16:00
    • 16:30

      Fagersta Södra IK 1 (hemma) P15 - P17


      18:30
    • 17:00

      Våmbs IF (hemma) P-05/06


      18:00
  • 11Sön
    • 00:00

      Forwardcupen 2019 P-05/06


      19:00
    • 00:00

      Forwardcupen lag Vit (svår/xtra svår nivå) P-07


      18:00
    • 00:00

      Hantverkscupen P-09


      19:00
    • 00:00

      Forwardcupen lag Röd (lätt nivå) P-07


      16:00
    • Heldag

      Transtenscupen F-010/11

    • 07:00

      Transtenscupen 2019 F-04/05/06


      21:00
    • 08:00

      Transtenscupen P-010


      16:00
    • 10:00

      Transtenscupen F-07/08


      17:00
    • 10:00

      Transtenscupen F-07/08


      17:00
    • 12:30

      Hertzöga BK (hemma) P-05/06


      13:30
    • 13:00

      BK Forward (hemma) P15 - P17


      15:00
    • 16:00

      Tenhults IF (hemma) P-05/06


      17:00
  • 12Mån
    v.33
  • 13Tis
  • 14Ons
  • 15Tor
  • 16Fre
  • 17Lör
  • 18Sön
  • 19Mån
    v.34
  • 20Tis
  • 21Ons
  • 22Tor
  • 23Fre
    • 16:45

      Kallelse till seriespel (lätt nivå) P-07


      20:00
    • 17:00

      Träning P15 - P17


      18:00
    • 17:30

      Mariebergs IK (borta) P-07


      19:30
    • 17:30

      KIF Örebro DFF 1 (borta) F-07/08


      19:30
    • 17:45

      Bollkallar på A-lagsmatch IFK Kumla - Yxhult P-07


      21:00
    • 17:45

      Entrévärd A-lags match P-07


      21:00
    • 17:45

      Kiosktjänst på IP P-07


      21:00
    • 18:30

      IFK Hallsberg FK (hemma) P-07


      20:30
    • 18:30

      Fjugesta IF 2 (borta) P-05/06


      20:30
    • 18:40

      IK Sturehov 1 Röd (hemma) F-07/08


      20:40
    • 19:00

      Yxhults IK (hemma) A-lag Herrar


      21:00
  • 24Lör
    • 09:00

      Seriespel 3 P-08


      13:00
    • 09:30

      Kiosktjänst på IP P-07


      13:30
    • 09:45

      Träning F/P-014


      10:45
    • 10:00

      Poolspel P-012/13


      16:00
    • 10:00

      Motståndare (borta) P-010


      13:30
    • 10:00

      Poolspel i Rynninge F-010/11


      15:00
    • 10:00

      IK Sturehov 1 Blå (borta) F-07/08


      12:00
    • 11:20

      IFK Lindesberg 1 (hemma) F-07/08


      13:20
    • 11:20

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom 2 (borta) F-07/08


      13:20
    • 12:15

      Kallelse till seriespel nivå 1 (svår/xtra svår nivå) P-07


      16:00
    • 12:40

      Lillån FK 1 (hemma) F-07/08


      14:40
    • 13:00

      Seriespel Lag: Vit P-09


      15:30
    • 13:30

      Kiosktjänst på IP P-07


      17:30
    • 13:30

      Fjugesta IF (borta) P-07


      15:30
    • 14:50

      Örebro SK FK Svart 2 (hemma) P-07


      16:50
  • 25Sön
    • 09:00

      Seriespel 1 P-08


      13:00
    • 09:00

      Seriespel 2 P-08


      13:00
    • 09:00

      Träning P-011


      10:00
    • 10:00

      Träning P-012/13


      11:00
    • 10:00

      Seriespel Lag: Röd P-09


      12:30
    • 10:00

      Seriespel lag: Blå P-09


      14:00
    • 10:00

      Dam och flickfotbollensdag F-04/05/06


      22:00
    • 14:00

      Kiosktjänst på IP P-07


      19:00
    • 14:30

      Flickfotbollens dag F-07/08


      20:00
    • 14:45

      IFK Hallsberg FK 2 (hemma) P-05/06


      16:45
    • 17:00

      Karlslunds IF (hemma) P15 - P17


      19:00
  • 26Mån
    v.35
  • 27Tis
  • 28Ons
  • 29Tor
    • 17:00

      Träning P-010


      18:15
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:00

      Intresseanmälan till Thomas N cup 9-manna P-07


      18:05
    • 18:30

      IFK Hallsberg FK 2 (borta) F-04/05/06


      20:30
    • 19:00

      Träning P-05/06


      20:30
    • 19:00

      Träning F-07/08


      20:30
  • 30Fre
    • 16:45

      Träning P15 - P17


      18:00
    • 18:00

      Seriespel Lag: Vit P-09


      20:30
  • 31Lör
    • 08:45

      Kallelse till seriespel Nivå 1(svår/xtra svår nivå) P-07


      13:00
    • 09:00

      Träning P-012/13


      10:00
    • 09:45

      Träning F/P-014


      10:45
    • 10:00

      Träning F-012/13


      11:00
    • 10:00

      Adolfsbergs IK Svart (borta) P-07


      12:00
    • 10:00

      Träning A-lag Herrar


      11:30
    • 11:20

      IK Sturehov Röd (hemma) P-07


      13:20
    • 12:30

      Träning P-05/06


      14:00
    • 13:00

      Seriespel Lag: Röd P-09


      15:30
    • 15:00

      Hovsta IF Orange (hemma) P15 - P17


      17:00