Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Kumla Fotboll

Följ

IFK Kumla

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Maj 2019

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.18
  • 2Tor
  • 3Fre
    • 16:00

      Träning P-09


      17:30
    • 16:45

      Kallelse till seriematcher P-08


      20:30
    • 17:00

      Träning P15 - P17


      18:30
  • 4Lör
    • 09:00

      Kallelse till seriematcher P-08


      12:30
    • 10:00

      Adolfsbergs IK 1 (hemma) F-07/08


      12:00
    • 11:20

      Lillån FK 1 (borta) F-07/08


      13:20
    • 12:00

      Kallelse till seriematcher P-07


      16:00
    • 12:30

      IK Sturehov 1 Röd (hemma) F-07/08


      14:30
    • 13:00

      Karlslunds IF HFK 1 (borta) P15 - P17


      15:00
    • 13:20

      IFK Lindesberg (borta) P-07


      15:20
    • 14:40

      IK Sturehov Vit (hemma) P-07


      16:40
    • 15:10

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom 1 (borta) F-07/08


      17:10
    • 16:00

      IK Arvika (borta) A-lag Herrar


      18:00
    • 23:00

      Intresseanmälan Lithellscupen sön 2/6 P-07


      23:30
    • 23:00

      Intresseanmälan Örebro cupen 28-30/6 P-07


      23:25
    • 23:00

      Intresseanmälan Skara cup 1-4/8 P-07


      23:20
    • 23:00

      Intresseanmälan Transtenscupen lör 10/8 P-07


      23:20
  • 5Sön
    • 08:45

      Kallelse till seriematcher P-07


      12:30
    • 09:00

      Träning P-011


      10:00
    • 10:00

      Seriespel Lag: Röd P-09


      13:00
    • 10:00

      Träning P-012/13


      11:00
    • 10:00

      Träning F-012/13


      11:00
    • 10:00

      IK Sturehov Röd (borta) P-07


      12:00
    • 11:00

      Träning F-010/11


      12:15
    • 11:10

      Rynninge IK (hemma) P-010 Vit


      12:30
    • 11:20

      IK Sturehov Blå (hemma) P-07


      13:20
    • 13:00

      Huddinge IF (hemma) P15 - P17


      15:00
  • 6Mån
    v.19
  • 7Tis
  • 8Ons
  • 9Tor
  • 10Fre
  • 11Lör
  • 12Sön
    • 09:00

      Träning P-011


      10:00
    • 09:00

      Kallelse till seriematcher P-08


      12:30
    • 10:00

      IK Sturehov 1 Röd (hemma) F-07/08


      12:00
    • 10:00

      Poolspel F-010/11


      13:00
    • 10:00

      Seriespel Lag: Röd P-09


      14:00
    • 10:00

      Träning F-012/13


      11:00
    • 10:00

      Träning P-012/13


      11:00
    • 11:20

      Frövi IK (borta) F-07/08


      13:20
    • 11:20

      Sköllersta IF (hemma) P-07


      12:20
    • 11:20

      SMÅ IF Fotboll (hemma) P-07


      12:20
    • 11:20

      Matcher mot SMÅ IF & Sköllersta IF P-07


      14:00
    • 12:45

      SMÅ IF Fotboll (hemma) P-07


      13:45
    • 12:45

      Sköllersta IF (hemma) P-07


      13:45
    • 13:00

      Karlslunds IF (borta) P15 - P17


      15:00
    • 17:00

      Pizza kväll F-04/05/06


      21:00
  • 13Mån
    v.20
  • 14Tis
  • 15Ons
  • 16Tor
    • 17:00

      Träning F-07/08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-010 Vit


      19:00
      Kumla IP konstgräs halvplan
    • 18:30

      Pizzahäng F-07/08


      21:00
    • 19:00

      IFK Hallsberg FK 2 (hemma) F-04/05/06


      21:00
    • 19:00

      Träning P-05/06


      20:30
  • 17Fre
    • 16:00

      Träning P-09


      17:30
    • 17:00

      Träning P15 - P17


      18:30
    • 17:30

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom (borta) P-05/06


      19:30
    • 18:00

      KIF Örebro DFF 1 (borta) F-07/08


      20:00
    • 19:00

      Yxhults IK (borta) A-lag Herrar


      21:00
    • 19:20

      IFK Lindesberg 1 (hemma) F-07/08


      21:20
  • 18Lör
    • 09:00

      Poolspel på hemmaplan P-010 Vit


      14:00
    • 12:45

      Kallelse till seriematcher P-08


      16:30
    • 12:45

      Kallelse till seriematcher P-07


      16:30
    • 14:00

      BK Ett Fyra (borta) P-07


      16:00
    • 14:00

      Laxå IF (borta) P-08


      16:00
    • 15:00

      Arboga Södra IF Svart (borta) P15 - P17


      17:00
    • 15:10

      BK Forward Svart (hemma) P-07


      17:10
    • 15:20

      Adolfsbergs IK Gul (hemma) P-08


      17:20
  • 19Sön
    • 09:00

      Kallelse till seriematcher P-07


      14:00
    • 09:20

      Skyllbergs IK (hemma) P-011


      12:15
    • 10:00

      Träning P-012/13


      11:00
    • 10:00

      Träning F-012/13


      11:00
    • 10:00

      Karlslunds IF HFK Röd (hemma) P-07


      12:00
    • 11:00

      Träning F-010/11


      12:15
    • 12:40

      Örebro SK FK Svart 2 (borta) P-07


      14:40
    • 15:00

      Tyresö FF (hemma) P15 - P17


      17:00
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
  • 20Mån
    v.21
  • 21Tis
  • 22Ons
  • 23Tor
  • 24Fre
    • 17:00

      Kallelse till seriematcher P-08


      20:30
    • 17:00

      Träning P15 - P17


      18:15
    • 18:00

      Rynninge IK Blå (hemma) P-08


      20:00
    • 19:00

      Nora BK (hemma) A-lag Herrar


      21:00
    • 19:20

      Karlslunds IF HFK Röd (borta) P-08


      21:20
  • 25Lör
    • 08:45

      Kallelse till seriematcher P-08


      12:30
    • 09:00

      Träning A-lag Herrar


      10:00
    • 09:30

      Kallelse till seriematcher P-07


      14:30
    • 10:00

      Kallelse till seriematcher P-07


      14:00
    • 10:00

      BK Ett Fyra (borta) F-07/08


      12:00
    • 10:00

      SMÅ IF 1 (borta) P-08


      12:00
    • 10:00

      Seriespel Lag: Röd P-09


      13:00
    • 11:20

      IF Eker Örebro Vit (hemma) P-08


      13:20
    • 11:20

      IFK Lindesberg 1 (hemma) F-07/08


      13:20
    • 11:20

      Karlslunds IF HFK Vit (borta) P-07


      13:20
    • 11:20

      Örebro SK FK Vit 2 (borta) P-07


      13:20
    • 12:40

      Lillån FK Grön (hemma) P-07


      14:40
    • 12:40

      Hällefors AIF (hemma) P-07


      14:40
    • 17:30

      IK Franke 2 (hemma) P15 - P17


      19:30
  • 26Sön
    • 09:00

      Träning P-011


      10:00
    • 10:00

      Poolspel F-010/11


      15:00
    • 10:00

      Övrigt (borta) P-010 Vit


      14:00
    • 10:00

      Träning F-012/13


      11:00
    • 10:00

      Träning P-012/13


      11:00
    • 10:00

      Lillån FK 1 (borta) F-07/08


      12:00
    • 11:20

      Hovsta IF 1 (hemma) F-07/08


      13:20
    • 12:45

      Örebro SK FK 2 Vit 1 (hemma) P-05/06


      14:45
    • 14:00

      Seriespel Lag: Vit P-09


      17:00
    • 15:00

      IFK Haninge (hemma) P15 - P17


      17:00
  • 27Mån
    v.22
  • 28Tis
  • 29Ons
  • 30Tor
  • 31Fre