Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Kumla Fotboll

Följ

IFK Kumla

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

September 2018

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.35
    • 09:00

      Poolspel ( hemma ) P-09


      15:00
    • 10:00

      SMÅ IF (borta) P-07


      12:00
    • 10:50

      Yxhults IK /Sköllersta (borta) F-04/05/06


      12:50
    • 11:15

      Karlslunds IF HFK Vit (hemma) P-07


      13:15
    • 11:30

      Seriespel BK Forward Lundby 1 P-06


      12:30
    • 14:00

      Boll-Lisa Lördag 1/9 F-04/05/06


      16:00
    • 14:00

      IFK Ölme (hemma) A-lag Herrar


      16:00
  • 2Sön
  • 3Mån
    v.36
  • 4Tis
  • 5Ons
    • 17:00

      Träning F-04/05/06


      18:30
    • 18:00

      P05/06 Ledarmöte P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      Träning U-17


      19:30
    • 18:00

      Träning P-15


      19:30
  • 6Tor
  • 7Fre
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06


      18:00
    • 17:30

      Träning U-17


      19:00
  • 8Lör
    • 00:00

      Mosjö SK (borta) F-07/08


      01:00
    • 09:00

      Poolspel nr:5 P-09


      16:00
    • 09:00

      Seriespel P-08


      14:00
    • 10:00

      Seriespel 9 manna mot Adolfsberg P-06


      12:00
    • 11:00

      Frövi IK (borta) F-04/05/06


      13:00
    • 11:15

      Nora BK (hemma) F-07/08


      12:15
    • 13:00

      SK Sifhälla (borta) A-lag Herrar


      15:00
    • 14:00

      IFK Hallsberg FK (borta) P-05


      16:00
  • 9Sön
    • 00:00

      IFK Lindesberg 1 (hemma) F-07/08


      02:00
    • 10:00

      Träning P-011


      11:00
    • 10:00

      Latorps IF 2 Svart (borta) P-07


      12:00
    • 10:00

      Träning P-012


      11:00
    • 10:00

      Träning P-012/13


      11:00
    • 11:00

      Träning F-012/13


      12:00
    • 11:00

      Träning F-010/11


      12:00
    • 11:15

      Fjugesta IF (hemma) P-07


      13:15
    • 11:30

      Örebro SK Söder 1 Vit (hemma) F-04/05/06


      13:30
    • 13:00

      Frövi IK (hemma) P-04


      15:00
    • 13:00

      Träning P-010 Röd


      14:00
    • 15:00

      IK Huge (hemma) U-17


      17:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 19:15

      Garphyttans IF 1 (borta) F-07/08


      21:15
  • 10Mån
    v.37
  • 11Tis
  • 12Ons
    • 17:00

      Träning F-04/05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 18:30

      Kiosktjänst på IP P-07


      21:00
    • 19:30

      IFK Hallsberg (hemma) U-17


      21:30
    • 19:30

      IFK Hallsberg (hemma) P-15


      21:30
  • 13Tor
  • 14Fre
    • 16:00

      Träning P-05


      17:00
    • 16:00

      Träning P-06


      17:00
    • 17:00

      Träning U-17


      18:15
  • 15Lör
    • 08:45

      Seriespel P-08


      14:00
      Lillåvalen 5/7
      Anteckning: Seriespel
    • 09:00

      Seriespel 7 manna mot ÖSK 2 matcher P-06


      12:00
    • 10:00

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom 1 (borta) F-07/08


      11:00
    • 10:00

      Övrigt (hemma) P-010 Vit


      13:00
    • 10:00

      Kiosktjänst på IP P-07


      12:30
    • 11:00

      Garphyttans IF (hemma) F-04/05/06


      13:00
    • 11:00

      IFK Askersund (hemma) P-15


      12:00
    • 11:15

      Adolfsbergs IK Gul (hemma) F-07/08


      12:15
    • 12:45

      Bollkallar & Entrévärdar P-07


      16:00
    • 13:00

      Kiosktjänst på IP P-07


      16:00
    • 14:00

      Arboga Södra IF (hemma) A-lag Herrar


      16:00
    • 14:00

      IFK Kumla Vit (hemma) P-011


      16:00
    • 15:00

      Vaksala SK (borta) P-15


      16:00
    • 15:00

      Vaksala SK (borta) U-17


      17:00
  • 16Sön
    • 10:00

      Träning P-012


      11:00
    • 10:00

      Träning P-010 Röd


      11:00
    • 10:00

      Träning P-012/13


      11:00
    • 10:30

      Kiosktjänst på IP P-07


      13:00
    • 11:00

      KIF Örebro DFF Blå (borta) F-04/05/06


      13:00
    • 11:00

      Träning F-010/11


      12:00
    • 11:00

      Träning F-012/13


      12:00
    • 11:15

      Adolfsbergs IK Röd (hemma) P-07


      13:15
    • 12:30

      Adolfsbergs IK Svart (borta) P-07


      14:30
    • 15:00

      Frövi IK (borta) P-15


      16:00
    • 15:00

      Frövi IK (borta) U-17


      17:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
  • 17Mån
    v.38
  • 18Tis
    • 17:00

      Träning F-04/05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07/08


      18:30
    • 17:20

      IF Sturehov (borta) P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:15

      Träning P-07


      19:15
    • 18:15

      Seriespel 9 manna mot Lillån P-06


      21:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Kiosktjänstgöring P-05


      21:00
  • 19Ons
    • 17:00

      Träning F-04/05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning U-17


      19:00
    • 17:30

      Träning P-15


      19:00
    • 18:30

      Kiosktjänstgöring P-05


      21:00
    • 19:15

      Fjugesta IF (hemma) P-05


      21:15
  • 20Tor
  • 21Fre
    • 16:00

      Träning P-05


      17:00
    • 16:30

      Träning P-06


      17:30
    • 17:00

      Träning U-17


      18:15
    • 18:45

      Örebro Syrianska IF Ungdom (borta) P-15


      20:00
  • 22Lör
    • 09:15

      Seriespel P-08


      14:00
    • 09:30

      Kiosktjänstgöring P-05


      13:00
    • 10:00

      Lekebergs IF (hemma) P-08


      12:00
    • 10:00

      IK Sturehov Vit (borta) P-08


      12:00
    • 10:00

      Grythyttans IF 1 (borta) F-07/08


      11:00
    • 11:00

      Rynninge IK 2 (borta) F-04/05/06


      13:00
    • 11:15

      GSBK (hemma) F-07/08


      12:15
    • 11:15

      IK Sturehov Blå (hemma) P-08


      13:15
    • 12:30

      IK Sturehov Blå (borta) P-08


      14:30
    • 12:45

      Bollkallar P-05


      16:00
    • 13:00

      Kiosktjänstgöring P-05


      16:00
    • 14:00

      IFK Åmål (hemma) A-lag Herrar


      16:00
  • 23Sön
    • 09:00

      Vivalla SK Svart (hemma) P-07


      10:00
    • 10:00

      Träning P-012


      11:00
    • 10:00

      Träning P-011


      11:00
    • 10:00

      Träning P-012/13


      11:00
    • 10:15

      IFK Hallsberg FK (borta) P-07


      12:15
    • 10:30

      Laxå IF (borta) P-05


      12:30
    • 11:00

      Träning F-012/13


      12:00
    • 11:00

      Träning F-010/11


      12:00
    • 11:00

      Träning P-010 Röd


      12:00
    • 15:00

      Kiosktjänstgöring P-05


      18:00
    • 15:30

      Träning P-09


      17:00
    • 16:00

      Avesta AIK (hemma) U-17


      18:00
    • 17:00

      Träning F-04/05/06


      18:30
  • 24Mån
    v.39
  • 25Tis
  • 26Ons
    • 17:00

      Träning F-04/05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-15


      19:00
    • 19:30

      Örebro SK Röd (hemma) U-17


      21:30
  • 27Tor
  • 28Fre
    • 16:00

      Träning P-05


      17:00
    • 16:30

      Träning P-06


      17:30
    • 17:00

      Träning U-17


      18:30
    • 19:30

      Hertzöga BK (borta) A-lag Herrar


      21:30
  • 29Lör
    • 09:00

      Poolspel ( hemma ) P-09


      15:00
    • 09:45

      KIF Örebro DFF 2 (hemma) F-07/08


      11:45
    • 11:00

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom 2 (borta) F-07/08


      13:00
    • 11:00

      KIF Örebro DFF 2 (borta) F-04/05/06


      13:00
    • 12:00

      Karlslunds IF HFK 1 (hemma) P-05


      14:00
    • 14:00

      Seriespel 7 manna mot BK 1 fyra o Karslund Röd P-06


      19:00
    • 14:00

      Karlslunds IF HFK (hemma) P-15


      15:00
    • 14:15

      Fellingsbro GOIF (hemma) P-07


      16:15
    • 15:30

      HOIF (borta) P-07


      17:30
  • 30Sön
    • 10:00

      Skyllbergs IK (borta) P-07


      12:00
    • 10:00

      HOIF/SMÅ 1 (hemma) F-07/08


      11:00
    • 10:00

      Rynninge IK 2 (borta) P-05


      12:00
    • 10:00

      Träning P-011


      11:00
    • 10:00

      Träning P-012


      11:00
    • 10:00

      Serie spel 9 manna mot Bl forward gul P-06


      12:00
    • 10:00

      Träning P-012/13


      11:00
    • 11:00

      Träning P-010 Röd


      12:00
    • 11:00

      Träning F-010/11


      12:00
    • 11:00

      Träning F-012/13


      12:00
    • 11:00

      Kurdiska FF Örebro (borta) F-04/05/06


      13:00
    • 11:15

      KIF Örebro DFF 1 (borta) F-07/08


      12:15
    • 11:15

      Rynninge IK Blå (hemma) P-07


      13:15
    • 14:00

      Karlslunds IF HFK 2 Blå (borta) P-04


      16:00
    • 15:00

      Adolfsbergs IK (borta) U-17


      17:00