Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Kumla Fotboll

Följ

IFK Kumla

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Augusti 2018

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.31
  • 2Tor
  • 3Fre
    • Heldag

      Winning Ground F-07/08

    • 09:00

      Träning P-05


      10:00
    • 13:30

      Norrstrands IF (borta) P-04


      14:30
    • 16:00

      Degerfors IF (hemma) P-04


      17:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      Träning U-17


      19:00
    • 17:00

      Träning P-15


      18:15
  • 4Lör
    • Heldag

      Winning Ground F-07/08

    • 11:05

      Skiljebo SK (hemma) P-04


      12:00
    • 13:35

      Skarnes/Sander/Slåstad (borta) P-04


      14:35
    • 14:00

      FK Bosna 92 Örebro (borta) A-lag Herrar


      16:00
  • 5Sön
  • 6Mån
    v.32
  • 7Tis
    • 17:00

      Träning F-04/05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07/08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-04


      18:45
    • 17:30

      Träning U-17


      19:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      19:45
    • 19:30

      Träning P-15


      21:00
  • 8Ons
    • 17:00

      Träning F-04/05/06


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 19:00

      Västerås SK (hemma) P-15


      21:00
    • 19:00

      Västerås SK (hemma) U-17


      21:00
  • 9Tor
  • 10Fre
    • Heldag

      Forwardcupen 2018 P13 P-05

    • 10:00

      Forward Cup P-06


      00:00
    • 11:00

      Åby IF (hemma) P-05


      12:00
    • 14:30

      Hantverkscupen P-08


      00:00
    • 15:00

      Örebro Syrianska IF Ungdom (borta) P-05


      16:00
    • 15:00

      Träning P-15


      16:15
    • 15:00

      Träning U-17


      16:15
    • 19:00

      Yxhults IK (borta) A-lag Herrar


      21:00
  • 11Lör
    • Heldag

      Forwardcupen 2018 P13 P-05

    • Heldag

      Forward Cup P-06

    • Heldag

      Hantverkscupen P-08

    • 07:30

      Transtenscupen P-010 Vit


      16:00
    • 10:00

      Sickla IF (hemma) P-05


      11:00
    • 15:00

      Skiljebo SK Svart (borta) P-05


      16:00
    • 19:00

      Våmbs IF Grön (hemma) P-05


      20:00
      Rosta gärde 96
      Serie: Forwardcupen 2018
      Resultat och referat
  • 12Sön
    • 00:00

      Forwardcupen 2018 P13 P-05


      23:00
    • 00:00

      Forward Cup P-06


      19:00
    • 00:00

      Hantverkscupen P-08


      19:00
    • 07:00

      Transtenscupen F-04/05/06


      18:00
    • 07:00

      Transtenscupen F-07/08


      17:00
    • 09:00

      Transtenscupen P-09


      15:00
    • 09:00

      Örebro SK Fotboll (hemma) P-05


      10:00
    • 10:00

      Träning P-011


      11:00
    • 10:00

      Träning P-012


      11:00
    • 10:00

      Träning P-012/13


      11:00
    • 11:00

      Träning F-012/13


      12:00
    • 11:00

      Träning P-010 Röd


      12:00
    • 11:00

      Träning F-010/11


      12:00
  • 13Mån
    v.33
    • 17:00

      Träning P-010 Vit


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 17:00

      Träning P-06


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:15

      Träning A-lag Herrar


      19:45
    • 19:30

      Karlslunds IF (borta) U-17


      21:30
    • 19:30

      Karlslunds IF (borta) P-15


      21:30
  • 14Tis
    • 17:00

      Träning F-07/08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04/05/06


      18:30
    • 17:30

      Träning P-04


      18:45
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      19:45
    • 19:30

      Träning P-15


      21:00
    • 19:30

      Träning U-17


      21:00
  • 15Ons
    • 17:00

      Träning F-04/05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:30

      Nora BK (borta) P-04


      20:30
    • 18:30

      Kumla Vit mot ÖSK vit 9 manna P-06


      19:30
    • 19:00

      Träning U-17


      20:30
    • 19:00

      Träning P-15


      20:30
  • 16Tor
  • 17Fre
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:30

      Träning P-15


      18:00
    • 16:30

      Träning U-17


      18:00
    • 18:00

      Bollkallar kiosk matchvärd P-06


      21:00
    • 19:00

      Scandinavian FC (hemma) A-lag Herrar


      21:00
    • 19:00

      Bollkallar P-06 P-06


      21:00
  • 18Lör
    • 06:00

      Sommarcupen i Degerfors P-07


      00:00
  • 19Sön
    • 00:00

      Sommarcupen i Degerfors P-07


      19:00
    • 10:00

      Träning P-011


      11:00
    • 10:00

      Träning P-012


      11:00
    • 10:00

      Träning P-012/13


      11:00
    • 11:00

      Träning F-012/13


      12:00
    • 11:00

      Träning P-010 Röd


      12:00
    • 11:00

      Träning F-010/11


      12:00
    • 13:00

      Karlslunds IF HFK (hemma) P-15


      14:00
    • 15:00

      Slätta SK (borta) U-17


      17:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
  • 20Mån
    v.34
    • 17:00

      Träning P-010 Vit


      18:00
    • 17:00

      Träning P-15


      18:15
    • 17:00

      Träning P-04


      18:15
    • 17:00

      Träning P-06


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:15

      Träningsmatch P-05 / P-06 P-06


      19:15
    • 18:15

      IFK Kumla P06 (hemma) P-05


      19:45
    • 18:30

      Grythyttans IF (borta) F-04/05/06


      20:30
    • 18:30

      Träning A-lag Herrar


      20:00
  • 21Tis
  • 22Ons
    • 17:00

      Träning F-04/05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 18:30

      Kumla vit Mot Laxå 9manna P-06


      20:00
    • 19:00

      Nora BK (borta) U-17


      21:00
    • 19:30

      Karlskoga SK (hemma) P-04


      21:30
  • 23Tor
  • 24Fre
    • 16:00

      Träning P-05


      17:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      Seriespel 7 manna ÖSK vit 1 o 2 P-06


      20:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:15
    • 18:00

      Match Syrianska F-07/08


      19:00
    • 18:15

      Adolfsbergs IK 3 (hemma) F-04/05/06


      20:15
    • 19:15

      Match Mullhyttan If F-07/08


      20:00
    • 19:30

      Adolfsbergs IK (borta) A-lag Herrar


      21:30
  • 25Lör
    • 10:00

      Adolfsbergs IK Svart (hemma) F-07/08


      11:00
    • 10:00

      BK Forward Gul (borta) P-07


      12:00
    • 10:30

      Funktionärer Maxiloppet U-17


      12:30
    • 11:15

      Laxå IF (hemma) P-07


      13:15
    • 11:15

      Finnerödja IF Grön (borta) F-07/08


      12:15
    • 15:00

      Skiljebo SK (hemma) U-17


      17:00
  • 26Sön
    • 09:00

      Seriespel P-08


      14:00
    • 10:00

      Vivalla SK Vit (borta) P-07


      12:00
    • 10:00

      IFK Kumla (hemma) P-011


      13:00
    • 10:00

      Träning P-012/13


      11:00
    • 10:00

      Träning P-012


      11:00
    • 11:00

      Träning F-010/11


      12:00
    • 11:00

      Träning F-012/13


      12:00
    • 11:15

      Sköllersta IF (hemma) P-07


      13:15
    • 12:00

      Träning P-010 Röd


      13:00
    • 12:45

      Övrigt (hemma) P-010 Vit


      17:00
    • 16:00

      Kungsörs BK (hemma) U-17


      18:00
    • 16:00

      Kungsörs BK (hemma) P-15


      18:00
    • 17:30

      Träning F-04/05/06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
  • 27Mån
    v.35
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 17:00

      Träning P-06


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:30

      IK Sturehov (borta) P-15


      19:30
    • 18:30

      Träning A-lag Herrar


      20:00
    • 19:15

      Glanshammars IF (hemma) F-04/05/06


      21:15
    • 19:45

      Träning P-04


      21:15
    • 19:45

      Träning U-17


      21:15
  • 28Tis
  • 29Ons
    • 17:00

      Träning F-04/05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 18:30

      Sköllersta IF (borta) P-04


      20:30
  • 30Tor
  • 31Fre
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 17:30

      Träning U-17


      19:00
    • 18:00

      Sturehov röd mot Kumla vit 9 manna P-06


      19:00