Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Kumla Fotboll

Följ

IFK Kumla

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Augusti 2018

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.31
  • 2Tor
    • 00:00

      IFK Kumla Fotboll (hemma) P-04


      00:00
    • 17:00

      Träning P-15


      18:15
    • 17:00

      Träning U-17


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-010 Vit


      18:30
    • 18:30

      Träning F-07/08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      19:45
    • 19:00

      Träning A-lag Herrar


      20:30
  • 3Fre
    • Heldag

      Winning Ground F-07/08

    • 09:00

      Träning P-05


      10:00
    • 13:30

      Norrstrands IF (borta) P-04


      14:30
    • 16:00

      Degerfors IF (hemma) P-04


      17:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      Träning U-17


      19:00
    • 17:00

      Träning P-15


      18:15
  • 4Lör
    • Heldag

      Winning Ground F-07/08

    • 11:05

      Skiljebo SK (hemma) P-04


      12:00
    • 13:35

      Skarnes/Sander/Slåstad (borta) P-04


      14:35
    • 14:00

      FK Bosna 92 Örebro (borta) A-lag Herrar


      16:00
  • 5Sön
  • 6Mån
    v.32
  • 7Tis
    • 17:00

      Träning F-04/05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07/08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-04


      18:45
    • 17:30

      Träning U-17


      19:00
    • 17:30

      Träning P-15


      18:45
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      19:45
  • 8Ons
    • 17:00

      Träning F-04/05/06


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 19:00

      Västerås SK (hemma) P-15


      21:00
    • 19:00

      Västerås SK (hemma) U-17


      21:00
  • 9Tor
  • 10Fre
    • Heldag

      Forwardcupen 2018 P13 P-05

    • 10:00

      Forward Cup P-06


      00:00
    • 11:00

      Åby IF (hemma) P-05


      12:00
    • 14:30

      Hantverkscupen P-08


      00:00
    • 15:00

      Örebro Syrianska IF Ungdom (borta) P-05


      16:00
    • 15:00

      Träning P-15


      16:15
    • 15:00

      Träning U-17


      16:15
    • 19:00

      Yxhults IK (borta) A-lag Herrar


      21:00
      Hällabrottets IP
      Serie: Division 3 VS 2018
      Resultat och referat
  • 11Lör
    • Heldag

      Forwardcupen 2018 P13 P-05

    • Heldag

      Forward Cup P-06

    • Heldag

      Hantverkscupen P-08

    • 07:30

      Transtenscupen P-010 Vit


      16:00
    • 10:00

      Sickla IF (hemma) P-05


      11:00
    • 15:00

      Skiljebo SK Svart (borta) P-05


      16:00
    • 19:00

      Våmbs IF Grön (hemma) P-05


      20:00
  • 12Sön
    • 00:00

      Forwardcupen 2018 P13 P-05


      23:00
    • 00:00

      Forward Cup P-06


      19:00
    • 00:00

      Hantverkscupen P-08


      19:00
    • 07:00

      Transtenscupen F-04/05/06


      18:00
    • 07:00

      Transtenscupen F-07/08


      17:00
    • 09:00

      Transtenscupen P-09


      15:00
    • 10:00

      Träning P-012


      11:00
    • 10:00

      Träning P-013


      11:00
    • 10:00

      Träning P-011


      11:00
    • 11:00

      Träning P-010 Röd


      12:00
    • 11:00

      Träning F-012/13


      12:00
    • 11:00

      Träning F-010/11


      12:00
  • 13Mån
    v.33
    • 17:00

      Träning P-010 Vit


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:15

      Träning A-lag Herrar


      19:45
    • 19:30

      Karlslunds IF (borta) U-17


      21:30
    • 19:30

      Karlslunds IF (borta) P-15


      21:30
  • 14Tis
    • 17:00

      Träning F-04/05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07/08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-15


      18:45
    • 17:30

      Träning U-17


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      18:45
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      19:45
  • 15Ons
    • 17:00

      Träning F-04/05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:30

      Nora BK (borta) P-04


      20:30
    • 18:30

      Kumla Vit mot ÖSK vit 9 manna P-06


      19:30
    • 19:00

      Träning U-17


      20:30
    • 19:00

      Träning P-15


      20:30
  • 16Tor
  • 17Fre
    • 16:30

      Träning P-15


      18:00
    • 16:30

      Träning U-17


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 18:00

      Bollkallar kiosk matchvärd P-06


      21:00
    • 19:00

      Bollkallar P-06 P-06


      21:00
    • 19:00

      Scandinavian FC (hemma) A-lag Herrar


      21:00
  • 18Lör
    • 06:00

      Sommarcupen i Degerfors P-07


      00:00
  • 19Sön
    • 00:00

      Sommarcupen i Degerfors P-07


      19:00
    • 10:00

      Träning P-012


      11:00
    • 10:00

      Träning P-013


      11:00
    • 10:00

      Träning P-011


      11:00
    • 11:00

      Träning P-010 Röd


      12:00
    • 11:00

      Träning F-010/11


      12:00
    • 11:00

      Träning F-012/13


      12:00
    • 13:00

      Karlslunds IF HFK (hemma) P-15


      14:00
    • 15:00

      Slätta SK (borta) U-17


      17:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
  • 20Mån
    v.34
    • 17:00

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P-15


      18:15
    • 17:00

      Träning P-04


      18:15
    • 17:00

      Träning P-010 Vit


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:15

      Träning A-lag Herrar


      19:45
    • 18:30

      Grythyttans IF (borta) F-04/05/06


      20:30
    • 18:30

      Karlslunds IF HFK Vit (borta) P-05


      20:30
  • 21Tis
    • 17:00

      Träning F-07/08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04/05/06


      18:30
    • 17:30

      Träning P-04


      18:45
    • 17:30

      Träning P-15


      18:45
    • 17:30

      Träning U-17


      19:00
    • 18:30

      Träning P-07


      19:45
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
  • 22Ons
    • 17:00

      Träning F-04/05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:00

      Kumla vit Mot Laxå 9manna P-06


      19:00
    • 19:00

      Adolfsbergs IK 3 (hemma) F-04/05/06


      21:00
    • 19:00

      Nora BK (borta) U-17


      21:00
    • 19:30

      Karlskoga SK (hemma) P-04


      21:30
  • 23Tor
  • 24Fre
    • 16:00

      Träning P-05


      17:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P-15


      18:15
    • 17:00

      Träning U-17


      18:30
    • 18:00

      Match Syrianska F-07/08


      19:00
    • 19:15

      Match Mullhyttan If F-07/08


      20:00
    • 19:30

      Adolfsbergs IK (borta) A-lag Herrar


      21:30
  • 25Lör
    • 10:00

      BK Forward Gul (borta) P-07


      12:00
    • 10:00

      Adolfsbergs IK Svart (hemma) F-07/08


      11:00
    • 11:15

      Finnerödja IF Grön (borta) F-07/08


      12:15
    • 11:15

      Laxå IF (hemma) P-07


      13:15
    • 15:00

      Skiljebo SK (hemma) U-17


      17:00
    • 17:00

      Serie spel 7 manna 2 matcher ÖSK vit 1 o 2 P-06


      20:00
  • 26Sön
    • 09:00

      Seriespel P-08


      14:00
    • 10:00

      Kumla Röd 7 manna mot Sköllersta o Vivalla P-06


      11:30
    • 10:00

      Vivalla SK Vit (borta) P-07


      12:00
    • 10:00

      Träning P-013


      11:00
    • 10:00

      Träning P-012


      11:00
    • 10:00

      Hovsta IF (borta) P-08


      12:00
    • 10:00

      Laxå IF (borta) P-08


      12:00
    • 10:00

      IFK Kumla (hemma) P-011


      13:00
    • 11:00

      Träning F-012/13


      12:00
    • 11:00

      Träning F-010/11


      12:00
    • 11:15

      Sköllersta IF (hemma) P-07


      13:15
    • 11:15

      Hovsta IF (hemma) P-08


      13:15
    • 11:15

      Laxå IF (hemma) P-08


      13:15
    • 13:30

      Övrigt (hemma) P-010 Vit


      17:30
    • 16:00

      Kungsörs BK (hemma) U-17


      18:00
    • 17:30

      Träning F-04/05/06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
  • 27Mån
    v.35
    • 17:00

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P-010 Vit


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:15

      Träning A-lag Herrar


      19:45
    • 18:30

      IK Sturehov (borta) P-15


      19:30
    • 19:15

      Glanshammars IF (hemma) F-04/05/06


      21:15
    • 19:45

      Träning P-15


      21:15
    • 19:45

      Träning U-17


      21:15
    • 19:45

      Träning P-04


      21:15
  • 28Tis
    • 17:00

      Träning F-04/05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07/08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-04


      18:45
    • 17:30

      Träning U-17


      19:00
    • 17:30

      Träning P-15


      18:45
    • 18:30

      Träning P-07


      19:45
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
  • 29Ons
    • 17:00

      Träning F-04/05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:00

      Sturehov röd mot Kumla vit 9 manna P-06


      19:00
    • 18:30

      Sköllersta IF (borta) P-04


      20:30
  • 30Tor
  • 31Fre
    • 16:00

      Träning P-05


      17:00
    • 16:25

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P-15


      18:15
    • 17:00

      Träning U-17


      18:30