Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Kumla Fotboll

Följ

IFK Kumla

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Maj 2018

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.18
  • 2Ons
  • 3Tor
  • 4Fre
  • 5Lör
    • 09:00

      Poolspel i Laxå P-09


      13:00
    • 09:00

      Träning P-08


      12:00
    • 10:30

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 12:30

      Adolfsbergs IK 2 Gul (hemma) P-04


      14:30
    • 14:30

      Adolfsbergs IK 2 (hemma) F-07/08


      15:30
    • 15:30

      Örebro SK FK Vit 1 (borta) P-05/06


      17:30
    • 15:45

      Garphyttans IF 2 (borta) F-07/08


      16:45
  • 6Sön
    • 09:30

      Träning P-011


      10:30
    • 10:00

      IF Eker Örebro 2 (hemma) P-07


      12:00
    • 11:00

      Eskilstuna City FK (hemma) U15 - U17


      13:00
    • 11:15

      IF Eker Örebro 1 (borta) P-07


      13:15
    • 13:30

      IK Sturehov blå (hemma) F-07/08


      14:30
    • 14:45

      Finnerödja IF vit (borta) F-07/08


      15:45
    • 17:00

      Träning F-04/05/06


      18:30
  • 7Mån
    v.19
  • 8Tis
  • 9Ons
    • 17:00

      Träning P-04


      18:15
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 19:00

      Adolfsbergs IK (hemma) A-lag Herrar


      21:00
  • 10Tor
    • 10:00

      Vivalla SK (borta) P-07


      12:00
    • 14:15

      Grythyttans IF (hemma) F-04/05/06


      15:15
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05/06


      18:30
    • 17:00

      Kickoff/Löpträning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-010 Vit


      18:30
    • 17:45

      SMÅ IF (borta) P-07


      19:30
    • 18:30

      Träning F-07/08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-15


      20:00
    • 18:30

      Träning U15 - U17


      20:00
  • 11Fre
  • 12Lör
    • 11:00

      Träning P-05/06


      12:30
    • 12:15

      Nora BK (hemma) P-07


      14:15
    • 15:00

      Karslund Blå (hemma) P-07


      17:00
    • 17:00

      Västerås BK 30 (borta) U15 - U17


      19:00
  • 13Sön
    • 10:00

      Sturehov (borta) P-010 Vit


      12:00
    • 10:00

      Träning P-011


      11:00
    • 13:00

      Lekebergs IF (borta) U15 - U17


      15:00
    • 13:00

      Lekebergs IF (borta) P-15


      15:00
    • 13:15

      Träning P-08


      15:30
    • 15:30

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
  • 14Mån
    v.20
  • 15Tis
  • 16Ons
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 18:00

      Kiosk på IP F-07/08


      21:00
    • 18:30

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom Röd (borta) P-05/06


      20:30
    • 18:45

      Nora BK (hemma) F-04/05/06


      20:45
    • 19:00

      IFK Hallsberg (hemma) P-15


      21:00
    • 19:00

      IFK Hallsberg (hemma) U15 - U17


      21:00
  • 17Tor
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-010 Vit


      18:30
      Kumla IP (B-plan)
      Samlingstid: 16:45
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:30

      Träning F-07/08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      19:45
    • 19:00

      Träning P-05/06


      20:30
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
  • 18Fre
    • 16:00

      Träning P-05/06


      17:00
    • 17:00

      Träning P-15


      18:30
    • 17:00

      Träning U15 - U17


      18:30
    • 18:00

      IFK Örebro (borta) P-07


      20:00
    • 18:00

      Kiosk på IP F-07/08


      21:30
    • 18:45

      Nora BK (hemma) P-04


      20:45
    • 19:15

      Adolfsbergs IK Gul (hemma) P-07


      21:15
  • 19Lör
  • 20Sön
    • 09:00

      Kiosk på IP F-07/08


      15:30
    • 09:00

      Träning P-08


      14:00
    • 09:30

      Vretstorps IF (hemma) P-07


      11:30
    • 09:45

      kumla blå (hemma) P-011


      10:00
    • 10:00

      Adolsbergs IK gul (borta) F-07/08


      11:00
    • 10:30

      Skyllbergs IK (borta) P-07


      12:30
    • 11:15

      Mullhyttans IF/Fjugesta (hemma) F-07/08


      12:15
    • 11:45

      IK Sturehov (hemma) P-15


      12:45
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      KIF Örebro DFF Blå (borta) F-04/05/06


      18:30
    • 19:00

      Örebro SK FK 2 Svart (hemma) P-04


      21:00
  • 21Mån
    v.21
  • 22Tis
  • 23Ons
    • 17:00

      Träning F-04/05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 19:00

      Glanshammar/Lillkyrka (borta) P-04


      21:00
  • 24Tor
  • 25Fre
    • 16:00

      Träning P-04


      17:00
    • 16:30

      IFK Kumla P06 (borta) P-05/06


      17:30
    • 17:00

      Träning P-15


      18:30
    • 17:00

      Träning U15 - U17


      18:30
  • 26Lör
    • 10:00

      Övrigt (hemma) P-010 Vit


      13:00
    • 13:00

      Bollkallar & Entrévärdar P-07


      16:00
    • 14:00

      SK Sifhälla (hemma) A-lag Herrar


      16:00
    • 16:00

      Grill kväll P-15


      18:30
    • 16:00

      Lagaktiviteter U15 - U17


      19:00
  • 27Sön
    • 09:00

      Poolspel i Adolfsberg P-09


      13:00
    • 10:00

      Träning P-011


      11:00
    • 11:15

      Karlslunds IF HFK Blå (hemma) P-05/06


      13:15
    • 13:00

      Karlslunds IF (hemma) U15 - U17


      15:00
    • 13:00

      Karlslunds IF (hemma) P-15


      15:00
  • 28Mån
    v.22
  • 29Tis
  • 30Ons
    • 17:00

      Träning P-15


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04/05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 19:00

      IK Sturehov Blå (hemma) P-04


      21:00
  • 31Tor